Wolny weekend? Zadbaj o zdrowie z bestsellerowym poradnikiem

wolny weekend zadbaj o zdrowie z bestsellerowym poradnikiem

Kategoria: Rozrywka | Autor: Monika Nowicka

Masz wolny weekend? W takim razie, co ty na to, aby połączyć przyjemne z pożytecznym? Jeśli nie wyobrażasz sobie dnia bez książki, to zamień romans, fantastykę czy kryminał na poradnik. W ten sposób oddasz się swojej pasji, jednocześnie poznając wskazówki, dzięki którym poprawisz swoje samopoczucie i zdrowie. Naszymi faworytami są pozycje z kategorii żywieniowej. Sprawdź, jakie zalety mają poradniki oraz po który z bestsellerów warto sięgnąć w pierwszej kolejności.

Czy warto sięgać po poradniki? Tematyka zdrowotna w przystępnej formie

Nie bez powodu poradniki cieszą się od lat niezmiennie dużym zainteresowaniem. To książki, w których autorzy dzielą się wskazówkami dotyczącymi różnych dziedzin – od tematyki zdrowotnej, której poświęciliśmy tej artykuł, przez psychologię, po typowo branżowe, np. marketing. Dlaczego warto sięgać po poradniki? Do ich najważniejszych zalet możemy zaliczyć:

  • przystępną formę – poradniki są napisane w zrozumiały i przejrzysty sposób, dzięki czemu nawet skomplikowane zagadnienia stają się łatwe do przyswojenia;
  • ekspercką wiedzę – autorami wielu poradników są specjaliści w danej dziedzinie, dzięki czemu zawarte w nich informacje są rzetelne i oparte na dowodach naukowych;
  • inspirację do zmian – książki poradnikowe mogą zapewnić motywację do działania i zachęcić do wprowadzenia nawet małych zmian, które mogą przynieść duże efekty.

  • Reklama

„Glukozowa rewolucja” – idealna lektura na weekend

Po jaki poradnik warto sięgnąć w trakcie zbliżającego się wolnego weekendu? Odpowiedź jest prosta: to „Glukozowa rewolucja” autorstwa francuskiej biochemiczki, Jessie Inchauspé. Tzw. Glukozowa bogini – bo tak nazywa sama siebie w mediach społecznościowych – napisała książkę, która została przetłumaczona na ponad 40 języków. To prawdziwa skarbnica wiedzy na temat kontroli poziomu glukozy we krwi, który można utrzymać w ryzach, stosując 10 trików polecanych przez autorkę.

W „Glukozowej rewolucji”, którą możesz kupić w formie audiobooka, wszystkie skomplikowane procesy zachodzące w ludzkim ciele zostały wytłumaczone w przystępny i zrozumiały sposób. Nie musisz znać się na dietetyce czy medycynie, aby je zrozumieć. Dodatkowo Jessie Inchauspé bazuje na najnowszych, często przełomowych wynikach badań, podając na tacy rozwiązania, dzięki którym zapomnisz o ciągłym zmęczeniu, wzmocnisz odporność czy wesprzesz leczenie cukrzycy.

Inne audiobooki, dzięki którym zadbasz o swoje zdrowie

Weekend jest długi, dlatego po przesłuchaniu audiobooka „Glukozowej rewolucji” możesz mieć ochotę na więcej. Jakie inne poradniki warto wybrać? Sprawdź ofertę serwisu Audioteka, gdzie znajdziesz dziesiątki fascynujących pozycji w kategorii Zdrowie i dieta. W szczególności polecamy ci takie tytuły jak: „Śpij dobrze! Sprawdzone sposoby na bezsenność”, „Historia wewnętrzna. Jelito – najbardziej fascynujący organ naszego ciała”, „Zdrowie. Nie daj się chorobie” czy „Bądź. Holistyczne ścieżki zdrowia”. Miłego słuchania!

Artykuł sponsorowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *