Smartwatche damskie a zdrowie – monitorowanie aktywności fizycznej i stanu zdrowia

Smartwatche damskie a zdrowie – monitorowanie aktywności fizycznej i stanu zdrowia

Kategoria: Zdrowie | Autor: Monika Nowicka

Nowoczesne smartwatche to wsparcie w zarządzaniu codziennymi sprawami, a przede wszystkim naszą aktywnością fizyczną i parametrami zdrowotnymi. Zobacz, na jakie wybrane funkcje w tym zakresie warto zwrócić uwagę i które smartwatche je posiadają.

Zadbaj o zdrowy sen z inteligentnym zegarkiem

Nowoczesne smartwatche to nie tylko możliwość wykonywania połączeń, wysyłania SMS-ów i zaawansowanej komunikacji, ale także monitorowanie parametrów zdrowotnych. Jednym z nich jest zdrowy i jakościowy sen. Jest to bardzo ważna funkcja, bo pokazuje, jak śpimy w nocy, i pozwala badać jakość naszego snu. Na przykład SAMSUNG Galaxy Watch 6 SM-R930N 40mm oferuje użytkownikom funkcje związane z analizą cyklu REM, lekkiego i głębokiego snu. Dzięki temu możesz sprawdzić, jak śpisz, i dowiedzieć się czegoś więcej o swoim zdrowiu. Dodatkowa ciekawa opcja tego modelu to monitorowanie chrapania. Inne smartwatche, za pomocą których możesz badać swój sen, to na przykład HUAWEI Watch GT 3 42mm czy GARMIN Venu Sq z funkcją sprawdzania jakości snu, prezentujący szczegółowe informacje na temat tego, ile trwają poszczególne fazy. Zatem to, jaki smartwatch damski z opcją monitorowania snu wybrać, zależy przede wszystkim od Twoich oczekiwań co do zakresu i dokładności prowadzonych pomiarów.

Sprawdzaj swoje tętno na bieżąco – smartwatche z pulsometrem

Kolejna ważna funkcja, jeśli chodzi o sprawdzanie parametrów zdrowotnych, to kontrola pracy serca. Możesz monitorować swoje tętno przez całą dobę, a to za sprawą XIAOMI Redmi Watch 3 Active, który doskonale poradzi sobie z tym zadaniem. Twój smartwatch wyśle do Ciebie alert, jeśli tętno będzie zbyt wysokie. Jest to ważna funkcja, biorąc pod uwagę to, że tętno to podstawowy wyznacznik zdrowia i trzeba je na bieżąco sprawdzać, a dość trudno jest to robić samodzielnie, bez wsparcia odpowiednich urządzeń. Monitorowanie tętna oferuje również model GARMIN Venu Sq. Jeśli jesteś miłośniczką APPLE, to musisz wiedzieć, że model APPLE Watch SE 2gen GPS + Cellular 44mm wykonuje zaawansowane pomiary tętna. Opcję monitorowania tętna można znaleźć w wybranych modelach smartwatchy dla kobiet. Taki dodatek jest funkcjonalny, bo w prosty sposób zyskujesz większą kontrolę nad swoim organizmem i jesteś w stanie szybko zareagować w sytuacji kryzysowej. 

Smartwatche z trybami treningowymi i dodatkowymi funkcjami

Sport i regularne ćwiczenia fizyczne powinny być stałymi elementami zdrowego trybu życia. Aby ulepszyć swoje wrażenia sportowe, warto mieć smartwatch damski, który oferuje wiele funkcji dla osób aktywnych. Idealnie, jeśli zegarek rozpoznaje rodzaju uprawianego sportu i dopasuje do tego tryb monitorowania. Tak właśnie jest w modelu SAMSUNG Galaxy Watch 6 SM-R930N, który automatycznie rozpoznaje uprawiany sport i ma aż 90 trybów treningowych. A może marzy Ci się niezawodny zegarek, który pomoże Ci nurkować i pływać bez ograniczeń, a jednocześnie wspomaga Twoje ćwiczenia? To możliwe z APPLE Watch SE 2gen GPS + Cellular 44mm, którego wodoodporność sięga aż 50 metrów głębokości. Potrzebujesz smartwatcha, który podpowie Ci, kiedy warto zrobić sobie przerwę od aktywności fizycznej? Wybierz GARMIN Venu Sq, który sprawdza poziom energii w organizmie, tak aby znaleźć balans między aktywnością a odpoczynkiem. Ten sam model pozwoli Ci na dopasowanie się do wybranego trybu ćwiczeń indywidualnych, które zaimportujesz z aplikacji z telefonu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *