Remigiusz Mróz – warto czytać książki tego autora

Kategoria: Rozrywka | Autor: Monika Nowicka

Czytanie jest jedną z tych rozrywek, z których możemy korzystać zarówno na co dzień jak i od święta. Nie wymaga ono od nas zbyt wiele – wystarczy wygodny fotel, kubek kawy i już możemy przenieść się w czasie i przestrzeni. Każdy tutaj może wybrać takie książki, które robią na nim największe wrażenie. Możemy więc sięgnąć po powieści, poezję, literaturę faktu, biografie czy też powieści historyczne albo science fiction. Z badań czytelnictwa Biblioteki Narodowej nie da się wyciągnąć szczególnie optymistycznych wniosków, jeśli chodzi o czytelnictwo w Polsce. Z pewnością więc warto zacząć zmieniać ten niekorzystny trend. Być może więc naszym ulubionym pisarzem zostanie w niedalekiej przyszłości Remigiusz Mróz?

Poczytny oraz lubiany Remigiusz Mróz – znane serie autora „Chyłki” zawsze pod ręką

Jeśli więc szukamy poczytnych kryminałów, które nas wciągną od pierwszej do ostatniej strony lektury, to dobrym tropem może być tutaj pisarz Remigiusz Mróz. Jego książki publikuje wydawnictwo „Czwarta Strona”, a takie pozycje jak np. seria z Joanną Chyłką osiągają naprawdę wysokie nakłady. Jest to jedna z serii autora „Frosta”, po które można sięgać przez długie zimowe wieczory, przeżywając perypetie bohaterów i bohaterek tych książek we własnej głowie. W przypadku serii książek np. o Joannie Chyłce, która liczy już piętnaście tomów, ważna jest konieczność czytania ich w określonej kolejności.

Książki te nabędziemy z powodzeniem w wielu księgarniach na terenie całego kraju. Chcąc jednak wiedzieć, od którego tytułu mamy zacząć spotkanie z Sewerynem Zaorskim, czyli kolejnym z bohaterów powieści Remigiusza Mroza, najłatwiej będzie nam znaleźć tego typu informacje za pośrednictwem Internetu. W tym celu wystarczy wpisać w naszą wyszukiwarkę sieciową odpowiednie hasło np.: „Joanna Chyłka – kolejność czytania” i zobaczyć, po którą książkę z tej serii trzeba sięgnąć najpierw. Taka pomoc na pewno nam nie zaszkodzi – wręcz przeciwnie.

Powieść pt.: „Widmo Brockenu” a może zupełnie inne pozycje – książki Remigiusza Mroza to ciekawa lektura na wieczór

Remigiusz Mróz stał się w ciągu kilku lat jednym z tych pisarzy, na których powieści z utęsknieniem czekają tysiące ludzi w całej Polsce. Bez względu na to, czy książki te opublikuje np. wydawnictwo „Filia” czy też zupełnie inny podmiot wydawniczy, z pewnością dotrą one do swoich czytelników oraz czytelniczek. Nie jest to być może lektura dla wytrawnych znawców artykułów naukowych, ale przecież nic nie stoi na przeszkodzie, by Remigiusz Mróz zapewnił nam nieco rozrywki solidną, kryminalną intrygą z wątkiem obyczajowym. Dobrym wyborem może być także skandynawska trylogia Remigiusza Mroza, pisana pod pseudonimem Ove Løgmansbø, która wprowadziła pewne „zamieszanie” na polskim rynku powieści kryminalnej, ale prawdziwa tożsamość rzekomego pisarza z Wysp Owczych została szybko rozszyfrowana.

Z kolei ciekawą historią, która dzieje się u samych szczytów władzy, jest seria książek Mroza „W kręgach władzy”. Tutaj mamy do czynienia z politycznym thrillerem, który w ciekawy sposób łączy wątki, bohaterów oraz intrygę, mającą na celu całkowitą zmianę sytuacji politycznej w kraju. Remigiusz Mróz nie bez kozery stał się najlepiej zarabiającym pisarzem w Polsce. Jeśli więc lubisz czytać i często sięgasz po pozycje wydawane przez np. Państwowy Instytut Wydawniczy, Wydawnictwo Dolnośląskie czy też Wydawnictwo Bellona, to być może ten pisarz zbierający wyrazy uznania w całej Polsce, sprawi że jego kryminał albo thriller prawniczy, stanie się Twoją ulubioną lekturą na wiele tygodni.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *