Studia z zarządzania – czego się nauczysz? Gdzie szukać pracy po tym kierunku?
Kategoria: Biznes | Autor: Monika Nowicka
Jesteś tegorocznym maturzystą i nadal zastanawiasz się nad kierunkiem studiów? Zarządzanie to jedna z najlepszych propozycji, zwłaszcza dla osób, które chcą rozwijać swoje umiejętności analizowania, nauczyć się interpretować dane finansowe czy zdobyć wiedzę z zakresu organizacji i oceny projektów. Sprawdź, co warto wiedzieć, zanim zapiszesz się na licencjackie studia z zarządzania.
Spis treści
Zarządzanie – zalety tego kierunku studiów
Czy zarządzanie to dobry kierunek studiów? Lista jego zalet jest całkiem długa:
- możliwość zdobycia wszechstronnej wiedzy i umiejętności z zakresu planowania, organizowania i kierowania działań w organizacjach;
- rozwój umiejętności przywódczych;
- zdobycie kompleksowej wiedzy z zakresu biznesu;
- wiedza i umiejętności potwierdzone dyplomem sprawiają, że jesteś atrakcyjnym kandydatem, a co za tym idzie – pomagają zwiększyć konkurencyjność na rynku pracy;
- elastyczność pod względem wyboru kariery;
- duże możliwości awansu w przyszłości (nawet na stanowisko dyrektorskie czy zostanie członkiem zarządu).
Brzmi zachęcająco? Sprawdź ofertę studiów z zarządzania.
Program kierunku Zarządzanie. Czego uczą studia I stopnia?
Zapisując się na studia licencjackie z zarządzania, możesz mieć pewność, że w trakcie 3 lat zdobędziesz kompleksową wiedzę teoretyczną i niezbędne umiejętności. Odpowiada za to nie tylko program nauczania, ale także obowiązek realizacji praktyk w określonym wymiarze godzinowym. Dzięki niemu możesz zdobywać cenne doświadczenie, które ułatwi ci znalezienie pracy po studiach.
A czego nauczysz się w trakcie studiów z zarządzania? Program kierunku został opracowany w taki sposób, aby absolwenci mogli rozwijać swoje umiejętności analizowania, planowania i realizowania strategii biznesowych, znali metody organizacji, nadzoru i oceny projektów, a także potrafili motywować zespół i zarządzać projektami. Oprócz tego studenci uczą się interpretować dane finansowe i zarządzać budżetami, kreować strategie marketingowe oraz budować długotrwałe relacje z klientami.
Co po studiach licencjackich z zarządzania? Tu znajdą pracę absolwenci tego kierunku
Zastanawiasz się, czy zarządzanie to studia, po których łatwo znaleźć zatrudnienie? Jak najbardziej, o czym świadczy długa lista miejsc, w których mogą szukać pracy absolwenci tego kierunku. Po ukończeniu lub nawet w trakcie studiów licencjackich z zarządzania możesz aplikować do:
- korporacji, gdzie możesz objąć stanowisko w dziale HR, np. jako specjalista ds. rekrutacji;
- organizacji non-profit na stanowisko kierownika ds. rozwoju lub koordynatora ds. programów;
- małych i średni przedsiębiorstw wielobranżowych na stanowisko specjalisty ds. relacji z klientami, menadżera operacji czy kierownika ds. rozwoju;
- start-upu na stanowisko menadżera produktu lub specjalisty ds. zarządzania zasobami ludzkimi.
Oczywiście studia I stopnia na kierunku Zarządzanie mogą być dopiero początkiem. Jeśli zdecydujesz, że chcesz dalej się kształcić oraz zdobywać nowe umiejętności i kompetencje, możesz zapisać się na studia magisterskie lub podyplomowe.
Artykuł sponsorowany