Jakie kosmetyki dla noworodka

jakie kosmetyki dla noworodka

Kategoria: Uroda | Autor: Monika Nowicka

Na pewno nie jest łatwo zdecydować jakie kosmetyki dla noworodka wybrać i kupić. Istnieje mnóstwo produktów z kategorii kosmetyki dla noworodka: od olejków i balsamów dla niemowląt po płyny do kąpieli. Stosowanie odpowiednich produktów do pielęgnacji skóry i kąpieli Twojego malucha oraz innych potrzeb pielęgnacyjnych jest niezbędne, aby uniknąć wysuszenia i podrażnienia. Dlatego postaram się odpowiedzieć na blogu na pytanie: jakie kosmetyki dla noworodka są nie do zastąpienia? Oraz adekwatne w jego pierwszych miesiącach życia do zastosowania. Skupię się na tych, które są bez chemii, naturalne oraz nadają się również do kąpieli.

Pielęgnacja skóry niemowlęcia to delikatna sprawa. W pierwszych miesiącach i w miarę rozwoju układu odpornościowego Twojego dziecka, będziesz potrzebować najłagodniejszych środków czyszczących i najmniejszej ilości balsamu. Ale kiedy pojawia się sucha skóra i odparzenia pieluszkowe, przyjdzie czas zająć się tymi problemami. Porozmawiaj również ze swoim pediatrą o tym, kiedy zacząć używać odpowiednich produktów do tego celu oraz kosmetyków dla noworodka. O kosmetykach do pielęgnacji przeczytasz także na https://beautyblogs.pl.

Twój noworodek potrzebuje produktów do pielęgnacji skóry bez barwników i zapachów. Oto kilka wskazówek, zanim zaczniesz robić zakupy:

 1. Przeczytaj uważnie etykiety kosmetyków. Produkty do pielęgnacji skóry niemowląt zawierające barwniki, substancje zapachowe i chemikalia mogą podrażniać skórę i utrudniać oddychanie dziecka.
 2. Naturalne produkty do pielęgnacji skóry noworodka są bezpieczne dla większości niemowląt. Ale jeśli masz alergię lub astmę w swojej rodzinie, noworodek może być również wrażliwy na składniki i zioła w niektórych produktach.
 3. Etykieta „hipoalergiczny” może być myląca. Termin ten oznacza, że ​​produkt z mniejszym prawdopodobieństwem wywoła reakcję alergiczną, ale niekoniecznie oznacza to, że produkt jest delikatniejszy dla skóry niż inne produkty.

 4. Reklama

 5. Szukaj produktów wolnych od ftalanów i parabenów. Te chemikalia są potencjalnie szkodliwe dla niemowląt.

Jakie kosmetyki dla noworodka lista

Kiedy jesteś w trakcie wszystkich przygotowań na przybycie małego noworodka, przygotuj również te produkty i kosmetyki do pielęgnacji skóry niemowlaka:

 • Mydła, płyny do mycia i szampony dla dzieci: płyny są łagodne i bezpieczne dla noworodków. Ale używaj oszczędnie mydeł dla dzieci, ponieważ mogą wysuszać skórę noworodka.
 • Balsam dla niemowląt: pomaga nawilżyć skórę noworodka. Używaj oszczędnie u małych noworodków.
 • Wazelina: może być stosowana w leczeniu odparzeń pieluszkowych. Zapewnia skórze dziecka barierę ochronną przed wilgotnymi pieluchami.
 • Maść na odparzenia pieluszkowe: zapewnia skórze dziecka barierę dla wilgoci – chroni skórę noworodka, aby mokre pieluchy nie podrażniały.
 • Oliwka dla niemowląt: ten klasyczny kosmetyk najlepiej nadaje się do masażu skóry noworodka, a nie jako środek nawilżający. Skóra niemowlęcia nie wchłania go dobrze.
 • Zasypka dla niemowląt: jeśli używasz zasypki dla niemowląt, postaraj się znaleźć puder niezawierający talku i uważaj, aby trzymać go z dala od twarzy dziecka. Talk lub skrobia kukurydziana w proszku mogą powodować problemy z oddychaniem. Używaj oszczędnie.
 • Detergent do prania dla dzieci: to nie kosmetyki, ale bardzo ważna kwestia, ponieważ musisz szukać detergentów dla dzieci, które nie zawierają perfum ani barwników. Zwykłe detergenty są zbyt ostre dla skóry noworodka.

jakie kosmetyki na wyprawkę dla noworodka

Jakie kosmetyki na wyprawkę dla noworodka?

Przede wszystkim wybierz na wyprawkę kosmetyki dla niemowląt z dobrym składem. Tak jak wspominałam, czytaj etykiety, poświęć więcej czasu na analizę, ponieważ to naprawdę ważne. Kosmetyki na wyprawkę dla noworodka nie różnią się mocno od tych, które zawiera powyższa lista.

Jednak warto żebyś kupiła dodatkowo: nawilżane chusteczki higieniczne, mydło dla dzieci, które możesz stosować od pierwszego dnia życia dziecka o łagodnym działaniu, roztwór soli fizjologicznej w małych ampułkach, który jest niezbędny do przemywania oczu noworodka, odpowiedni krem do buzi niemowlaka, puder lub maść na odparzenia, krem do pielęgnacji pupy malucha. To tak naprawdę lista produktów z odpowiedzią na pytanie: jakie kosmetyki dla noworodka do szpitala ze sobą zabrać? Można śmiało stwierdzić, że lista jest spójna i za bardzo się nie różni. Przede wszystkim warto zakupić wszystko o czym tutaj napisałam. 

Jednak nie zawsze warto zabierać ze sobą wszystkie zakupione kosmetyki dla noworodka do szpitala, ponieważ to od placówki zdrowia zależy, co warto wziąć ze sobą i najpierw należy o to zapytać. W dzisiejszych czasach często szpitale zapewniają wszystkie produkty dla noworodków, a przynajmniej większość. W ciemno z polecenia mam wzięłabym krem do pupy, np. Bepanthen/Linomag.

Z jakiej firmy kosmetyki dla noworodka?

Ja nigdy nie byłam za faworyzowaniem jakiejkolwiek firmy z kosmetykami dla noworodka, ponieważ na przestrzeni lat tych firm powstało bardzo dużo i w porównaniu do tego, co było w latach osiemdziesiątych to naprawdę jest “niebo a ziemia”. Na ten moment jest bardzo dużo przedsiębiorstw, które specjalizują się w kosmetykach dla noworodków i produkują bardzo dobre jakościowo produkty. Na pewno do nich należą między innymi warte polecenia firmy takie jak: Alpanova, Babydream, Tami, WaterWipes, Velvet, Gaga.

Jednak mimo wszystko przestrzegam przed kupowaniem w ciemno kosmetyków dla niemowlaków powyższych marek, jak i każdej innej, ponieważ przede wszystkim trzeba patrzeć na skład i etykietę produktów, bo często nasze niemowlaki mają też uczulenia i odpowiednie wskazania do stosowania wielu produktów i to nie tylko tych kosmetycznych. W przypadku uczuleń warto zawsze skonsultować się z pediatrą i ewentualnie z dermatologiem.

Kosmetyki dla niemowląt z dobrym składem

W tym akapicie uczulam na fakt żeby nie patrzeć na ranking produktów tego typu tylko na przede wszystkim kosmetyki dla niemowląt z dobrym składem. Jeśli nie wiesz nic na temat składników poszczególnych kosmetyków to warto poczytać encyklopedię terminów z nimi powiązanych. To bardzo ważne w trosce o zdrowie Twojego dziecka. Również jakby nie patrzeć punkt wyjścia do zakupu odpowiednich produktów.

Z doświadczenia i opinii innych mam mogę polecić kosmetyki dla niemowląt producentów takich jak: Babydream, a w tym serię tej marki – Med, Lirene – seria Eco Baby, produkty firmy Yope, również Derma Eco Baby. Poza tym godne polecenia kosmetyki dla niemowląt z dobrym składem produkują: BabyBoom, Hipp, AA w serii I love You Baby. W tych przypadkach możesz być praktycznie pewna wysokiej i przede wszystkim odpowiedniej jakości składu.

Oczywiście mamy 2022 rok, a na forum dla matek i ich noworodków pojawia masa nowości w okazyjnych cenach. Jednak moim zdaniem najpierw warto zaufać sprawdzonym markom i ich kosmetykom, które sprzedają od lat, a jeśli chcemy zdecydować się na jakąś nowość to naturalnie ponownie odsyłam do składów i dokładnej analizy przed zakupem i użyciem.

kosmetyki dla niemowląt z dobrym składem

Jakie kosmetyki dla noworodka od pierwszego dnia życia

W tym przypadku pamiętaj, że kosmetyki dla noworodka od pierwszego dnia życia powinny być odpowiednio oznaczone na opakowaniach. Musi pojawić się tam informacja, że można je stosować od 1 dnia życia dziecka.

Kolejną kwestią jest odczyn pH, który powinien być obojętny lub jak najbardziej zbliżony do tego odczynu, a kosmetyki nie powinny mieć zapachu.

Tak jak wspominałam wielokrotnie: prostota składu, krótka lista składników (w tym przypadku mniej znaczy lepiej) oraz dobrze sprawdzone i przebadane środki, a także substancje w nich zawarte to klucz do odpowiedniego wyboru.

Przy okazji można sprawdzić czy kosmetyki od 1 dnia życia dziecka, które chcemy kupić mają poświadczenie instytucji, która jest wyspecjalizowana w kwestii opieki nad dziećmi. Wtedy pozytywna opinia takowej jest zawsze dodatkowym atutem, ale nie jest jedynym wyznacznikiem oczywiście.

Powyższe kwestie dają jasną odpowiedź jakie kosmetyki dla noworodka od pierwszego dnia życia warto rozważyć oraz następnie kupić i zabrać nawet do szpitala. Czynników nie jest dużo, więc warto się im dokładnie przyjrzeć żeby nie zaszkodzić noworodkowi, kupując zły produkt. Przy okazji mam nadzieję, że udało mi się wyczerpać temat i każda przyszła lub obecna mama przynajmniej w jakimś stopniu wie już jakie kosmetyki dla niemowląt kupić.

Zobacz również:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *