Faktoring jako narzędzie wzmacniania relacji z klientami

Faktoring jako narzędzie wzmacniania relacji z klientami

Kategoria: Biznes | Autor: Monika Nowicka

Utrzymanie właściwych relacji z klientami wpływa na długotrwałą współpracę, a w rezultacie rentowność przedsiębiorstwa oraz silną pozycję konkurencyjną. Jednak, dbałość o ten aspekt prowadzenia biznesu wcale nie oznacza konieczności zakupu kosztownych i skomplikowanych systemów CMR. W dzisiejszym artykule udowadniamy, że odpowiednio zastosowana usługa faktoringu przynosi nie tylko płynność finansową, ale również stabilne relacje z obecnymi partnerami i zainteresowanie ze strony nowych kontrahentów. Zatem, jak to osiągnąć?

Elastyczne warunki współpracy

Aktualnie to właśnie umiejętność zapewnienia plastycznych relacji biznesowych jest szczególnie cenionym walorem wśród wszystkich przedsiębiorców. Faktoring umożliwia funkcjonowanie na podstawie odroczonych terminów płatności, co jest sporym ułatwieniem dla przedstawicieli wielu sektorów. Jakich?

Według informacji zebranych przez Polski Związek Faktorów, struktura obrotów wszystkich zrzeszonych partnerów nawiązywała do branży produkcyjnej, dystrybucyjnej, detalicznej, transportowej, usługowej oraz obszaru budownictwa. Jak widać, fachowa usługa faktoringu nie ogranicza się do jednego pola działania, ale jest doskonałym narzędziem do wzmacniania relacji z klientami, niezależnie od specyfiki biznesu.

Lepsza komunikacja

Poruszanie kwestii finansów może powodować wiele nieporozumień oraz napięć, a w rezultacie szybką utratę zaufania pomiędzy partnerami. Jednak, istnieje sposób, aby nadzór nad terminowym regulowaniem należności pozostał pod opieką wykwalifikowanych, ale neutralnych specjalistów.

Mowa oczywiście o doświadczonych konsultantach, których wsparcie zapewnia usługa faktoringu. Dedykowani doradcy klienta monitorują należności, co oszczędza czas, ale również nerwy samych przedsiębiorców. Co więcej, faktoring online gwarantuje także bezpłatne ubezpieczenie transakcji, więc kwestia niewypłacalności kontrahenta nie musi już powodować zakłóceń w komunikacji. 

Wsparcie dla kontrahentów

Warto podkreślić, że korzystanie  z usług faktoringu staje się jednocześnie sposobem na rozwiązanie zatoru płatniczego naszych kontrahentów. Mechanizm funkcjonowania wielu branż wymusza bowiem bardzo długie terminy uzyskania należności.

Świadomość wydłużonego okresu płatności pozwala klientom na spłatę bieżących zobowiązań i skupienie się na generowaniu zysków. W rezultacie kontrahent zawsze wybierze współpracę, która umożliwia tak plastyczny model kooperacji.

Indywidualne podejście

Korzystanie z usług faktoringu gwarantuje też spersonalizowany zakres oferty. W efekcie, przedsiębiorstwo może z łatwością przełożyć indywidualny charakter obsługi również na swych klientów, co z pewnością będzie postrzegane, jako przykład ogromnego zaangażowania oraz troski o ich satysfakcję.

Budowanie lojalności

Finalnie, profesjonalna usługa faktoringu jest jednocześnie skutecznym narzędziem do kreowania najważniejszej wartości w biznesie, czyli zaufania oraz wierności konsumenta. Dostarczając klientom wygodnych, przejrzystych i elastycznych warunków współpracy, pokazujemy jednocześnie dbałość o jakość dostarczanych świadczeń.

Wówczas klienci są skłonni nawiązać stabilne i solidne relacje, nawet w przypadku wyższej ceny. Świadomy klient rozumie bowiem, że taka współpraca przynosi korzyści w długoterminowej perspektywie i nie ogranicza się wyłącznie do aspektów finansowych. Dodatkowo, właściwie zaprojektowana komunikacja sprawi, że klient będzie chętny do częstego powrotu, a nawet polecania usług firmy!

Umówi się na niezobowiązującą rozmowę i sprawdź, jak faktoring może wzmocnić relacje z Twoimi klientami:  https://pragmago.pl/!

3 komentarze

  1. Ja korzystam z Finea od ponad roku, zachwyciła mnie prostota dopełniania formalności – wszystko online i niewiele dokumentów. Pieniądze mam tego samego dnia na koncie, stały przepływ pieniędzy.

  2. Zgadzam się ze wszystkim, u mnie faktoring zapewnił płynność finansową. Korzystam z eFaktor, formalności mają mało, nie trzeba wychodzić z domu, wszystko załatwia się przez internet.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *