Zrób to jak profesjonalistka: zaawansowane techniki manicure’u z produktami od Cosmetics Zone

Zrób to jak profesjonalistka: zaawansowane techniki manicure'u z produktami od Cosmetics Zone

Kategoria: Uroda | Autor: Monika Nowicka

Nowoczesne metody manicure’u są w zasięgu każdej z nas. Odrobina wprawy i staranność wystarczą, by wykonywać stylizacje hybrydowe i żelowe. Samodzielnie, w komfortowych czterech ścianach. To nie wszystko! Możesz też dodatkowo ozdobić swoje paznokcie. Przy niewielkim nakładzie pracy zyskasz naprawdę profesjonalny efekt.

Hybrydy dla każdej kobiety

Wiele kobiet nie wyobraża sobie życia bez regularnych wizyt u manikiurzystki. Z czasem część z nich – ze względów praktycznych czy ekonomicznych – postanawia zadbać o paznokcie we własnym domu. Na szczęście trwałe metody stylizacji są od wielu lat powszechnie dostępne.

Jednorazowy wydatek na porządną lampę LED oraz kilka produktów i akcesoriów w dłuższej perspektywie jest naprawdę opłacalny. Coraz częściej kobiety sięgają też po żele, które w połączeniu z hybrydami dają jeszcze więcej możliwości.

Hybrydy dla każdej kobiety

Z pomocą produktów do hybryd od Cosmetics Zone w domowym zaciszu możesz wykreować zjawiskowe stylizacje

Lakiery hybrydowe dla alergiczek i nowicjuszek

Odkąd hybrydy zyskały popularność, wiele się zmieniło. Do dyspozycji kobiet są naprawdę profesjonalne lampy w niewygórowanych cenach. A odpowiednie utrwalenie stylizacji jest niezwykle ważne. To jednak nie wszystko. Niektóre marki, np. Cosmetics Zone, uprościły skład hybryd. Po hipoalergiczne lakiery, bazy i topy sięgają kobiety, które ta metoda uczuliła w przeszłości oraz te, które wolą dmuchać na zimne.

O czym warto pamiętać podczas pierwszych aplikacji? Niech warstwy produktów będą cienkie. Pozostaw mały margines od boków paznokcia i uważaj na zalewanie skórek. Pomaluj tzw. wolny brzeg, czyli sam koniec płytki. Te czynności znacznie przedłużą trwałość manicure’u.

Hybryda w wersji zaawansowanej

Za pomocą specjalnych baz hybrydowych możesz nadbudować i przedłużyć paznokcie np. o 5 mm. Potrzebujesz do tego specjalnych szablonów lub tipsów. Na naukę wykonania trwałej i estetycznej płytki będziesz musiała poświęcić trochę czasu, ale liczne filmy instruktażowe udostępnione w internecie za darmo mogą się okazać naprawdę pomocne. Profesjonalistki pokazują w nich krok po kroku poszczególne etapy przedłużania. Będziesz musiała także poznać budowę paznokcia. Jeśli nie chcesz, żeby nadbudowana płytka odpadła i np. doprowadziła do uszkodzeń, dowiedz się, czym są krzywa C, linia stresu i apeks.

Zdobienia i efekty jak z salonu nail artu

Produkty hybrydowe umożliwiają tworzenie fantazyjnych stylizacji i dają niemalże nieograniczone możliwości dla każdej kreatywnej duszy. Jeśli masz zdolności manualne, możesz namalować wzory marmurkowe, zwierzęce lub florystyczne. Na półce średniozaawansowanych zdobień plasują się np. efekt ombre lub kolorowy french (w namalowaniu równych pasków pomogą Ci specjalne naklejki).

Żeby wykonać manicure, który wymaga niewielkich umiejętności i nakładu czasu, sięgnij po pyłki holograficzne. Posłużą one np. do zrobienia modnej stylizacji „glazed donut”.

Zdobienia i efekty jak z salonu nail artu

Lakiery hybrydowe Cosmetics Zone są dostępne w dziesiątkach wersji, więc żadna stylizacja nie jest poza Twoim zasięgiem!

Paznokcie żelowe w domowym zaciszu

Kiedy dojdziesz do wprawy z technologią hybrydową, będziesz mogła pójść o krok dalej. Żele pozwalają zbudować naprawdę trwałą płytkę. To metoda, po którą często sięgają posiadaczki kruchych paznokci. Rozważ zakup produktu hipoalergicznego, jednofazowego. Dzięki temu za jednym zamachem kupisz, a później zaaplikujesz, trzy produkty – podkładowy, budujący i wykończeniowy. Na początku warto wybrać żel średniogęsty, o właściwościach samopoziomujących. Również w przypadku tej metody warto skorzystać z instrukcji profesjonalistek lub udać się na kurs.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *