Taśma pakowa – papierowa czy foliowa?

Taśma pakowa - papierowa czy foliowa?

Kategoria: Biznes | Autor: Monika Nowicka

Ilość przesyłek e-commerce rośnie, ponieważ konsumenci coraz częściej kupują przez internet. W związku z masową obsługą logistyczną przesyłek rośnie też produkcja odpadów oraz emisja CO2 do środowiska. Jeśli chcesz prowadzić odpowiedzialny biznes, do pakowania używaj papieru, a do zabezpieczania przesyłek – papierowej taśmy pakowej.

Ekologiczna taśma do pakowania WAT (z ang. water activated tape) to papierowa, ekologiczna alternatywa dla taśm z polipropylenu. W przeciwieństwie do taśm plastikowych jest biodegradowalna. Jest też w pełni recyklingowana. Papierowa taśma pakowa wykonana jest z papieru typu kraft i pokryta mocnym klejem ze skrobi, którego działanie aktywowane jest pod wpływem wody z dyspensera do taśm pakowych

Ekologiczna taśma do pakowania z korzyścią dla biznesu

W obecnych czasach, w których dominującym trendem w prawie każdym obszarze i branży stało się eko, zabezpieczanie zawartości przesyłek za pomocą papierowych wypełnień oraz papierowych taśm do pakowania, przynosi nie tylko korzyści dla środowiska, ale również korzyści biznesowe. Klienci e-commerce’ów, zwłaszcza ci młodzi, coraz częściej podejmują decyzje zakupowe pod wpływem informacji na temat działań marki na rzecz środowiska naturalnego. Inwestycja w proekologiczne rozwiązania w zakresie wypełniania i pakowania przesyłek może być więc najlepszą biznesową inwestycją.

Oszczędne i … estetyczne rozwiązanie

Papierowa taśma pakowa to rozwiązanie solidne i oszczędne. Klej, którym pokryta jest taśma, jest supermocny i trwały, nawet przy ekstremalnych temperaturach i wilgotności. Na tyle mocny, że w budownictwie popularnym tematem jest kwestia: taśma papierowa czy flizelina. Wysoki poziom wytrzymałości taśmy papierowej oraz naturalnego kleju sprawiają, że wystarczy okleić przesyłkę jedną warstwą papierowej taśmy pakowej WAT. Przekłada się to na oszczędność surowca, ale nie tylko. Oklejona jedną warstwą papierowej taśmy jest po prostu estetyczna. Jeśli dodatkowo po otworzeniu paczki klient otrzyma produkty owinięte w papier Geami lub zabezpieczone papierowymi bezwonnymi wkładkami, potraktuje taką przesyłkę jak prawdziwy prezent. Prezent dla niego samego i dla środowiska. To dodatkowy atut, doświadczenie, jakie marka może zaserwować swoim konsumentom.

Taśma pakowa papierowa z nadrukiem

Eko-Taśmy WAT mogą stanowić świetny nośnik promocyjny dla marki, ponieważ można na nich drukować. Taśma pakowa z nadrukiem firmowym w postaci logo lub adresu www strony internetowej marki, hasłem promocyjnym, to doskonały nośnik reklamowy budujący wizerunek marki. Na szczególne okazje, jak np. święta, taśma WAT może zamienić się w pakową taśmę papierową ozdobną. Na taśmie można też pisać, np. flamastrem, co daje właścicielom małych sklepów internetowych oraz działom marketingu firm dużych sklepów pole do kreatywnych pomysłów na wysyłki.

Inne zalety taśm pakowych

Pakowa taśma papierowa ma również wiele nieoczywistych zalet. Nie powoduje dyskomfortu akustycznego w miejscu pracy, ponieważ jej odwijanie z rolki jej właściwie bezgłośne. W zależności od rodzaju taśmy może też dodatkowo chronić zawartość przesyłki przed próbą nieuprawnionego jej otwarcia. Taka taśma, po próbie jej odklejenia, zostawia na kartonie charakterystyczny czerwony ślad. Jest też szersza niż standardowe papierowe taśmy, dlatego po otworzeniu paczki przez osoby nieuprawnione, praktycznie nie ma możliwości ponownego jej zaklejenia przy pomocy innego pasa taśmy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *