Przymierzasz się do skorzystania z pomocy radcy prawnego?

Przymierzasz się do skorzystania z pomocy radcy prawnego?

Kategoria: Biznes | Autor: Monika Nowicka

Kiedy skorzystanie z radcy prawnego może okazać się pomocne? W jakich sytuacjach może on być reprezentantem w sądzie? Poniżej znajdziesz garść informacji, które mogą okazać się przydatne, jeżeli potrzebujesz konsultacji prawniczej.

  • W czym może pomóc radca prawny?
  • Czy radca prawny może reprezentować w sądzie?
  • Gdzie szukać radców prawnych?

  • Reklama

  • Wiedza radców prawnych może usprawnić rozwiązanie wielu konfliktów

W czym może pomóc radca prawny?

Na początku warto zastanowić się nad tym, w jakich okolicznościach wsparcie radcy może okazać się kluczowe. Są to wszelkie kwestie mające na celu udzielanie pomocy rodzinie, w tym ustalenie ojcostwa lub zaprzeczenie pochodzenia dziecka czy prowadzenie spraw dotyczących roszczeń alimentacyjnych. To zaledwie ułamek zadań realizowanych w przypadku radcy prawnego.

Z kolei w sprawach własności przemysłowej pomocny może się okazać nie tylko adwokat lub radca prawny, ale również rzecznik patentowy.

Praktyka jednoznacznie pokazuje, że z pomocy radcy prawnego warto skorzystać jak najwcześniej. Najlepiej jeszcze zanim dojdzie do skierowania sprawy do sądu. W wielu przypadkach takie konflikty mogą zostać rozwiązane jeszcze przed wszczęciem postępowania. To z kolei przełoży się na oszczędność czasu. To powinno w pełni wyjaśniać,  dlaczego skorzystanie z pomocy radcy prawnego jest tak chętnie praktykowane zarówno przez przedsiębiorców jak i osoby prywatne.

Czy radca prawny może reprezentować w sądzie?

Często strony postępowania zastanawiają się nad tym, czy radca prawny może reprezentować je w sprawach sądowych. Zgodnie z tym, co mówi kodeks postępowania cywilnego – pełnomocnikiem może być zarówno małżonek lub rodzeństwo, ale nie tylko. Jak najbardziej może to być też radca prawny czy też adwokat. W sytuacji, gdy chodzi o roszczenia alimentacyjne, pełnomocnikiem może tutaj również być radca prawny.

Pełnomocnikiem osoby prawnej może być także pracownik, nie tylko adwokat lub radca prawny. Zgodnie z ochroną praw konsumentów pełnomocnikiem może stać się także radca.

Teraz, kiedy wiesz już kiedy możesz skorzystać z pomocy adwokata lub radców prawnych, możesz samodzielnie określić, czy zechcesz skorzystać z jego wsparcia.

Gdzie szukać radców prawnych?

Radcowie prawni mają co prawda zakaz reklamowania się, jednak należy dokonać rozróżnienia między komunikatem o charakterze informacyjnym, a perswazyjnym. Radcę prawnego działającego w Twojej okolicy znajdziesz choćby za pośrednictwem wyszukiwarki. Wystarczy, że wpiszesz w Google hasło „radca prawny Wrocław„, a otrzymasz garść wyników, które przekierują Cię do specjalistów działających we wskazanej przez Ciebie lokalizacji. Szczegółowe informacje będziesz mógł znaleźć na stronie internetowej wybranej przez Ciebie kancelarii.

Wiedza radców prawnych może usprawnić rozwiązanie wielu konfliktów

W niektórych sytuacjach życiowych pomocne może okazać się posiadanie wiedzy z zakresu prawa. Praktyka jednoznacznie pokazuje, że nie jest to jednak powszechne zjawisko. Nic straconego, dokształcanie się w tej materii wcale nie jest konieczne, aby poradzić sobie z niektórymi wyzwaniami na gruncie osobistym czy zawodowym. Pomocne okaże się w tym przypadku skorzystanie z konsultacji u radcy prawnego. Możesz skorzystać z wizyty stacjonarnej, albo spotkania online. Jest to świetna propozycja szczególnie dla tych osób, które mieszkają z dala od miast lub miejsc, w których znajdują się takie kancelarie. Postępująca digitalizacja stwarza wiele możliwości. Jedną z nich jest właśnie konsultacja online z radcą prawnym.

Zobacz również:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *