Najlepsze biuro podróży – ranking TOP5

najlepsze biuro podróży ranking

Kategoria: Podróże | Autor: Monika Nowicka

Z doświadczenia wiem, że najlepsze biuro podróży to takie, które załatwia dosłownie wszystko powiązane z wyjazdem na wakacje od początku do końca i niczym nie muszę się sama zajmować, oprócz spakowania walizki. Tego nikt za mnie nie zrobi. Ok, może ktoś mógłby spakować bagaż w ramach usług biura podróży, ale to wolę zrobić sama.

To brzmi pięknie, ale czy jest prawdziwe? Czy jest najlepsze biuro podróży, które zrobi wszystko za nas, a może nawet przekroczy nasze oczekiwania? Po latach podróżowania i wielu wycieczek (w tym last minute), przede wszystkim tych zorganizowanych, postanowiłam wszystkie doświadczenia związane z touroperatorami zebrać w całość i stworzyć coś takiego jak: „najlepsze biura podróży ranking”. Zapraszam do lektury, bo wydaje mi się, że jest bardzo ciekawa, a wnioski ze sprzedaży imprez turystycznych przez nie są interesujące.

Czy warto jechać na wycieczkę z biurem podróży?

Zacznijmy od tego czy w ogóle warto brać pod uwagę wyjazd na wycieczkę zorganizowaną przez biuro podróży. Tutaj zawsze były dwa podejścia. Dlatego odpowiedź brzmi: to zależy od Ciebie. Na pewno lista rzeczy, które możesz odhaczyć od razu na starcie przy organizacji wakacji z biurem podróży jest długa i odchodzi masa kwestii, którymi nie musisz się przejmować i do których jeszcze niejednokrotnie nawiążę w tym tekście.

Dlatego jeśli należysz do grona osób, które lubią wakacje i wygodę, nie mają czasu na organizację wakacji, zakup biletów, samodzielne planowanie, chcą uniknąć nieprzyjemnych sytuacji oraz masę innych kwestii do załatwienia to wycieczka przede wszystkim last minute z dobrym biurem podróży jest właśnie dla Ciebie. Jeśli odwrócimy sytuację, ponieważ lubisz mieć wszystko pod kontrolą, chcesz planować samemu oraz nie ma co ukrywać: oszczędzić pieniądze na wyjeździe to nie udawaj się na wakacje z biurem podróży. Oczywiście możliwość skorzystania z tych opcji jest dowolna.

jak wybrać dobre biuro podróży

Jak wybrać dobre biuro podróży?

Jeśli już się zdecydowaliśmy na wakacje zorganizowane to pora wybrać dobre, albo nawet najlepsze biuro podróży. Tutaj już jest nieco trudniej. Jednak jest kilka pomocnych czynników, które warto brać pod uwagę przy wyborze touroperatora i na podstawie, których również stworzyłam poniższy ranking biur podróży, a są to: odpowiednie certyfikaty i gwarancje ubezpieczeniowe, zrozumienie moich potrzeb i dobór odpowiedniej wycieczki, opinie klientów o biurach podróży, doświadczenie w branży turystycznej, obsługa przed, w trakcie i po podróży. Nieco więcej o nich napiszę pod rankingiem. Pięć pierwszych czynników warto również na własną rękę sprawdzić jeszcze przed wyjazdem.

Oczywiście możesz mieć swoje dodatkowe kryteria i też takowe pojawią się niżej, ale powyżej starałam się wymienić główne, na których mi zależy przed, w trakcie i po wakacjach spędzonych dzięki organizacji biura podróży.

Najlepsze biuro podróży – ranking

Teraz przyszła pora na wybór najlepszego biura podróży według rankingu, który stworzyłam na podstawie wyżej wymienionych czynników. To oczywiście moja opinia powiązana z doświadczeniami, jakie miałam. Jednak jest obiektywna, ponieważ o zdanie, opinię oraz kilka słów na temat najlepszych biur podróży i ofert na specjalne wyjazdy poprosiłam również moich znajomych, którzy z poniższymi touroperatorami mieli przyjemność podróżować sami, ale również wspólnie ze mną.

1. Wakacje.pl

Na pierwszym stopniu podium stawiam serwis wycieczkowy wakacje.pl, chociaż tutaj mocno się zastanawiałam, ponieważ różnice między pierwszym, a drugim miejscem są naprawdę niewielkie. Świetny organizator i mnóstwo opcji dodatkowych. Najbardziej zadecydowała szeroka oferta wycieczek, chyba największa ze wszystkich.

Zalety:

 • łatwy w obsłudze serwis online
 • jedna z większych baz destynacji podróżniczych na rynku
 • z reguły bardzo dużo opcji dodatkowych

 • Reklama

 • wiele terminów w trakcie i poza sezonem
 • bardzo dobre opinie wielu klientów biura podróży

2. Rainbow

Jakby nie patrzeć to biuro podróży spod litery R, jak chce się postrzegać w ostatnich latach, stoi na naprawdę wysokim poziomie. Zarówno ja, jak i moi znajomi mieliśmy już przyjemność wiele razy korzystać z usług tego polskiego touroperatora na arenie międzynarodowej, zarówno w dalszych jak i bliższych kierunkach i praktycznie nigdy nie mieliśmy zastrzeżeń, co do obsługi. Rainbow spełniło wszystkie nasze kryteria, a z wakacji wracaliśmy zadowoleni.

Zalety:

 • indywidualne podejście do potrzeb klienta
 • miła obsługa w biurze podróży
 • szeroka oferta wycieczek (w tym last minute)
 • możliwość zakupu biletów lotniczych w przystępnych cenach

3. TUI Poland

Duże biuro podróży z długą historią na rynku i solidnymi fundamentami w branży, co sprawia, że jest jednym z najczęściej wybieranych touroperatorów przez klientów. Na pewno doświadczenie zdobyte przez TUI Poland za granicą działa na duży plus dla tego biura podróży w bardzo dobrej organizacji wczasów.

 • własne wysokiej klasy hotele
 • przydatni i mili rezydenci
 • dobra obsługa w biurze podróży
 • bilety czarterowe w dobrych cenach

4. Itaka

Kolejny polski touroperator z wielkim doświadczeniem w branży oraz wysoką trzecią pozycją w rankingu. Chwalony przez mnóstwo klientów, przy tym z różnorodną ofertą podróży i to często w najbardziej egzotyczne kierunki, których nie mają pozostali konkurenci.

Zalety:

 • egzotyczne wycieczki objazdowe w ciężko dostępne kierunki
 • bogata oferta na wszystkie cztery pory roku
 • dużo opcji last minute

5. Coral Travel

Nieco mniejszy organizator wycieczek od pozostałych również pod względem przychodów, ale Coral Travel jest coraz bardziej popularny wśród podróżujących. To też efekt postawienia na najbardziej pożądane przez Polaków kierunki w niskich cenach, jak Turcja i Egipt, gdzie mamy mnóstwo regionów i hoteli do wyboru. Coral travel to:

 • dobry stosunek ceny do jakości wycieczek last minute
 • dużo opcji hotelowych dla najbardziej popularnych kierunków
 • bogaty program wycieczek fakultatywnych

ranking biur podróży

Ranking biur podróży w Polsce – czynniki

Tak, jak pisałam wcześniej: żeby nieco rozjaśnić czynniki, które brałam pod uwagę przy wyborze najlepszych biur podróży w rankingu, opiszę je szerzej poniżej.

1. Odpowiednie certyfikaty i gwarancje ubezpieczeniowe.

To tak naprawdę podstawa. Te informacje dają nam pewność, że biuro działa legalnie i jest zarejestrowane. Można to sprawdzić na stronie Centralnej Ewidencji Organizatorów Turystyki i Pośredników Turystycznych. Właśnie tam odnajdziemy sporo informacji na temat każdego touroperatora, który działa legalnie na polskim rynku. Dodatkowo, co ważne – widnieje tam informacja o gwarancji ubezpieczeniowej i jej wysokości. Im jest ona wyższa tym lepiej i wtedy biuro podróży jest godne zaufania.

2. Zrozumienie moich potrzeb i dobór odpowiedniej wycieczki.

Tutaj dochodzą kwestie indywidualne. Jeśli nie mam do końca pomysłu, gdzie bym chciała wyjechać, a kocham podróżować i czasem chcę po prostu wylecieć na wczasy i odpoczywać w dobranym pode mnie miejscu, w odpowiednim klimacie, temperaturze i otoczeniu to tutaj już musi wykazać się pracownik zatrudniony przez dobre biuro podróży. Jego kompetencje, wiedza, podejście, usposobienie, ale również cierpliwość (bo jestem wymagająca) mają wtedy dla mnie znaczenie. W tym przypadku ma dla mnie znaczenie również duża ilość opcji do wyboru. Także jeśli chodzi o wycieczki fakultatywne już na miejscu. W tym przypadku, im mniej rzeczy spod znaku: „samodzielne planowanie” tym lepiej.

3. Opinie klientów o biurach podróży.

Jeśli nie podróżowałam jeszcze z danym biurem podróży to dobre opinie są dla mnie jednym z najważniejszych czynników, jakie biorę pod uwagę przy wyborze touroperatora. Nie posiłkuję się wtedy jednym miejscem, czy tylko opiniami na stronach konkretnych biur, ale również na stronie Polskiej Izby Turystyki. gdzie oprócz informacji powiązanych z punktem pierwszym (dowiem się o kondycji finansowej organizatora), przeczytam również obiektywne opinie obecnych klientów i tych, którzy podróżowali z konkretnym biurem w przeszłości.

4. Doświadczenie w branży turystycznej.

Jakby nie patrzeć, największe biura podróży w Polsce mają z reguły długie doświadczenie w tej branży, są godne zaufania i mają sprawdzone wiele razy destynacje, które doceniają klienci, którzy odwiedzali je niejednokrotnie. To sprawia, że cała organizacja wycieczek (również last minute) jest dopracowana, obsługa jest na odpowiednim poziomie i w takim przypadku czujemy się na wyjeździe bezpiecznie i komfortowo. Dlatego historia touroperatora, odpowiednia ilość lat w turystyce mają dla mnie duże znaczenie.

5. Obsługa przed, w trakcie i po podróży.

W tym przypadku patrzę już całościowo na organizację podróży z lotu ptaka, dlatego zawarłam to w jednym punkcie. Jak już wybrałam wycieczkę to oczekuję od biura, że o wszystkim będzie mnie informować na bieżąco i przypominać się przed wyjazdem. To znaczy, o godzinach zbiórek, wylotów, najlepiej telefonicznie, a co najważniejsze z odpowiednim wyprzedzeniem w razie zmian w godzinach lotów. Poza tym liczę na kompletne informacje w trakcie wczasów o możliwościach, jakie mam przez rezydenta, liczę na świetną obsługę w hotelu, jak i odpowiedni jego standard, a w razie jakichkolwiek problemów na błyskawiczne ich rozwiązanie. Na koniec jest mi bardzo miło, jak po podróży ktoś z biura podróży zapyta mnie o opinię na jej temat, zapyta czy coś bym zmieniła i ewentualnie poleci coś na przyszłość.

Jakie biuro podróży wybrać?

Tę decyzję pozostawiam już do indywidualnej dyspozycji. Na to jakie biuro podróży wybrać ma wpływ wiele czynników, a przede wszystkim indywidualny wybór. Jedynie mam nadzieję, że powyższy ranking biur podróży, który stworzyłam w tym pomoże. Tutaj dodam, że TOP5, które przedstawiłam tak naprawdę ma więcej zalet niż wad, więc mimo wszystko wydaje mi się, że każde z wymienionych biur podróży powinno spełnić oczekiwania podróżujących.

Sama skorzystałam wraz z moimi znajomymi z wycieczek każdego z nich i tak naprawdę o kolejności decydowały detale. Dlatego tak jak wspomniałam, każdy zwraca uwagę na inne kwestie (coraz popularniejsze są też ecco travel i pakiet elastyczny) i być może w głowie ułoży sobie inną kolejność na podstawie zalet, które zostały przy każdym z nich wymienione.

ranking najlepszych biur podróży

Biura podróży ranking najlepszych – podsumowanie

Jak zdążyliście przeczytać: brałam pod uwagę sporo kwestii przy wyborze najlepszych biur podróży do rankingu w Polsce. Oczywiście to nie jest ranking najtańszych biur podróży, ale muszę przyznać, że polscy touroperatorzy są całkiem przystępni cenowo. Przez to, że w branży jest duża konkurencja to na najbardziej popularnych kierunkach podróży z Polski, jak: Egipt, Turcja czy Grecja, ceny pośród nich muszą być i tak naprawdę są konkurencyjne. 

Jednocześnie wśród najlepszych touroperatorów przedstawiłam nieumyślnie największe biura podróży w Polsce, ale to właśnie one są najwyżej w rankingu najlepszych przez: lata doświadczenia, wysokie gwarancje ubezpieczeniowe, pozytywne opinie turystów, odpowiednie podejście do klienta oraz całościową obsługę podróżnych. Zorganizowane podróże z nimi są godne polecenia. Trzeba też przyznać, że najlepsze biura podróży są na wyciągnięcie ręki i znajdują się w każdym większym mieście i przede wszystkim online. Rozważ tę opcję na wakacje, jeśli samodzielne planowanie nie jest dla Ciebie.

Zobacz również:

2 komentarze

 1. Nie byłam zaskoczona, ale na pewno rozwiało to moje wątpliwości i teraz wiem, które biuro podróży wybiorę na najbliższy urlop 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *