Na co zwrócić uwagę, kupując myjkę do czyszczenia kostki brukowej?

Na co zwrócić uwagę, kupując myjkę do czyszczenia kostki brukowej?

Kategoria: Dom i Ogród | Autor: Monika Nowicka

Materiałem niezwykle często wykorzystywanym do wykańczania wjazdu do posesji jest kostka brukowa – świetnie sprawdza się ona zarówno w przypadku chodników, jak i całych podjazdów. Jest trwała, jej ułożenie nie zajmuje zbyt wiele czasu. Niestety, na jej powierzchni mogą pojawiać się różne zabrudzenia. Na szczęście czyszczenie kostki brukowej jest możliwe. Najlepiej sprawdzi się myjka do kostki brukowej Karcher generująca ciśnienie o określonej wartości. Z uwagi na to, że wybór modeli jest naprawdę duży, warto wiedzieć, na co zwrócić uwagę podczas zakupu. Dzięki temu dopasujesz myjkę do własnych potrzeb.

Co może brudzić kostkę brukową?

Powierzchnia kostki brukowej może pokrywać się plamami na skutek zalegania na jej powierzchni opadłych z drzew liści. Zdarza się, że zabrudzenia powodują również samochodowe płyny eksploatacyjne – wystarczy nawet niewielki wycinek w aucie, aby na kostce pojawiły się nieestetyczne zabrudzenia. Również wiatr nanosić może na kostkę różne pyły mogące negatywnie wpływać na jej wygląd. Na szczęście myjka do kostki Karcher gwarantuje skuteczne mycie kostki brukowej.

Jaką moc myjki Karcher wybrać?

Karcher do mycia kostki brukowej to urządzenie mogące charakteryzować się różną mocą – jeśli chcesz kupić taką myjkę, musisz odpowiednio dobrać klasę jej wydajności. W sprzedaży dostępne są modele generujące ciśnienie od 100 do aż 180 barów – myjka Karcher ze sklepu ErpixKarcher24.pl to najlepszy wybór.

W przypadku niewielkiego i mało zabrudzonego chodnika wokół domu w zupełności wystarczy Karcher myjka o klasie wydajności K2. Powinna ona generować ciśnienie na poziomie około 110 barów – pozwoli to na dokładne umycie kostki bez większego wysiłku.

Maszyna do czyszczenia kostki brukowej o większej powierzchni powinna mieć wyższą klasę wydajności – optymalnie, jeśli będzie to K5. W tym przypadku generowane ciśnienie wynosić będzie około 145 barów. Znacznie skróci to czas pracy i pozwoli na uzyskanie lepszych efektów.

Jaką moc myjki Karcher wybrać?

Jak długi wąż powinien mieć Karcher do kostki brukowej?

Czyszczenie kostki brukowej Karcherem będzie wygodne i komfortowe, jeśli urządzenie to będzie miało odpowiednio długi wąż. Specjaliści podkreślają, że optymalna długość to około 7 metrów. Długość wpływa istotnie na przepływ wody, zapewnia także swobodę ruchów.

Czy warto kupić dodatkowe dysze?

Maszyny do mycia kostki brukowej można wyposażyć w dodatkowe dysze. Dostępne są te zaprojektowane specjalnie z myślą o myciu powierzchni płaskich. Jeśli zdecydujesz się na taką przystawkę, pamiętaj, że umożliwi ona zdecydowanie szybsze mycie powierzchni bez rozprysków wody. Przełoży się to znacznie na komfort pracy i skuteczność czyszczenia.

Jaki środek do czyszczenia kostki brukowej wybrać?

Sam Karcher do kostki brukowej to zbyt mało, aby skutecznie usunąć uporczywe zabrudzenia. Dobrym rozwiązaniem jest zakup profesjonalnych środków myjących oferowanych również przez markę Karcher. Charakteryzują się one neutralnym pH, przez co ich stosowanie jest w pełni bezpieczne – mycie kostki brukowej Karcherem z wykorzystaniem takiego preparatu nie powoduje uszkodzeń powierzchni, nie stanowi też zagrożenia dla użytkownika. Gwarantuje natomiast skuteczne usunięcia plam z oleju czy zabrudzeń emisyjnych.

Karcher to wydajna, efektywna myjka doskonale sprawdzająca się w przypadku kostki brukowej. Decydując się na jej zakup, pamiętaj, że możesz wykorzystać ją również do czyszczenia elewacji. Uwzględniając nasze wskazówki uda Ci się wybrać urządzenie idealnie wpisujące się w Twoje potrzeby, a tym samym gwarantujące najlepszy efekt.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *