Czy można założyć komplet dresowy damski do pracy?

Czy można założyć komplet dresowy damski do pracy?

Kategoria: Moda | Autor: Monika Nowicka

Wygodny, stylowy i dostępny w wielu wersjach do wyboru – tak najkrócej można opisać modny damski komplet dresowy. Zestawy tego typu są także uniwersalne: sprawdzają się jako strój domowy i na trening. Jeśli zastanawiasz się, czy można założyć dresowy komplet damski również do pracy, przeczytaj nasz artykuł.

Po czym poznać modny dresowy komplet damski?

Stylowy dresowy komplet damski to taki, który przede wszystkim jest wygodny. Taki zestaw zapewni Ci pełną swobodę ruchów, niezależnie od tego, czy będziesz ćwiczyć, spacerować, czy wykonywać inne codzienne aktywności. Szukając ubrań tego rodzaju, zdecyduj się na model, który możesz zestawić z innymi elementami Twojej garderoby. Pamiętaj, że aktualnie modne są zarówno dopasowane do ciała rurki z dresowej dzianiny, spodnie z szerokimi nogawkami, bluzy oversizowe, jak i te o krótszym fasonie. 

Czy można założyć komplet dresowy damski do pracy, czy to słaby pomysł?

Dresowy komplet damski najlepiej czuje się w sportowych outfitach, na przykład zestawiony z czapką bejsbolówką i sneakersami. Równie dobrze sprawdzi się on w roli luźnego weekendowego stroju, który założysz na spacer, zakupy lub odpoczynek w domu. Czy taki zestaw możesz wykorzystać także w stylizacjach do pracy? Choć jest to nieoczywiste rozwiązanie, łącząc dresową bluzę lub spodnie z odpowiednimi dodatkami, uzyskasz oryginalny i modny biurowy outfit. 

Kilka pomysłów na outfity do pracy z dresami w roli głównej

W stylizacji do pracy możesz wykorzystać zarówno pełny damski komplet dresowy, jak i tylko niektóre z jego elementów. Jednobarwny zestaw to pomysł na strój do firmy, w której nie obowiązuje dress code. W tej roli równie dobrze sprawdzi się komplet dresowy ze spódnicą – takie modele znajdziesz w sklepie internetowym: https://itamesca.com/177-komplety-dresowe. Innym ciekawym rozwiązaniem jest połączenie dresowych spodni z marynarką: ten strój stanowi kompromis pomiędzy modą casualową, sportową a biurową. 

Jednokolorowy damski komplet dresowy na dzień bez dress code’u

W Twojej firmie nie ma z góry narzuconych zasad dotyczących ubioru? Jeśli tak, załóż do pracy dresowy komplet damski. Dobrym wyborem będzie jednokolorowy zestaw, przy pomocy którego stworzysz modny total look. Szukając odpowiedniego kompletu, zrezygnuj z mocno przylegających do sylwetki legginsów na rzecz spodni o nieco luźniejszym fasonie. A to dlatego, że te drugie są lepszą alternatywą dla klasycznych dżinsów czy chinosów. 

Zestaw damski komplet dresowy ze spódnicą lub sukienką

Kolejna propozycja kompletu dresowego, który sprawdzi się jako strój do pracy, to zestaw ze spódnicą lub sukienką. Dzięki takim elementom, kojarzącym się przede wszystkim z bardziej wymagającymi stylizacjami, modele te możesz z powodzeniem założyć do biura. By nadać outfitowi bardziej formalny charakter, uzupełnij go o skórzaną torbę, baleriny oraz złotą lub srebrną biżuterię, na przykład w formie eleganckiego zegarka.

Komplet dresowy połącz z marynarką

Choć nie jest to oczywiste połączenie, dresowy komplet damski możesz zestawić także z marynarką. Taki mariaż to pomysł na stylowy, oryginalny i jednocześnie wygodny strój do pracy. Ciekawy efekt uzyskasz, zakładając ciemne spodnie dresowe z lampasami, basicowy T-shirt i czarną dzianinową marynarkę. Całość uzupełnij o dużą kopertówkę oraz szpilki i outfit do biura gotowy!

Teraz już wiesz, czy można założyć dresowy komplet damski do pracy!

Wiesz już, czy można założyć komplet dresowy do pracy. Wykorzystasz go do stworzenia wielu nietuzinkowych biurowych stylizacji – pamiętaj, tylko by wybrać odpowiedni, nieprzylegający zbyt mocno do ciała fason. A jeśli chcesz uzupełnić swoją szafę o zestawy dresowe, sprawdź modele dostępne na stronie: moda damska Itamesca.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *