Jakie są nowe funkcje w zmywarkach? Na co zwrócić uwagę?

Jakie są nowe funkcje w zmywarkach? Na co zwrócić uwagę?

Kategoria: Dom i Ogród | Autor: Monika Nowicka

Zmywarka ogromnie poprawia jakość codziennego życia, ułatwiając zachowanie porządku i czystości w kuchni. Odpowiednio dobrane urządzenie wyróżnia się prostym i intuicyjnym użytkowaniem. Podpowiadamy, na jakie nowoczesne funkcjonalności warto zwrócić uwagę przed zakupem zmywarki.

W jakie programy czyszczące powinna być wyposażona zmywarka?

Podczas zakupów należy zwrócić uwagę przede wszystkim na obecność różnych programów czyszczących. W ten sposób z łatwością ustawisz tryb pracy dostosowany do rodzaju naczyń oraz poziomu zabrudzeń. Ogromną popularnością cieszą się jednocześnie modele wyposażone w programy automatyczne, które samodzielnie dobierają optymalną temperaturę, ilość wody oraz sposób zmywania.

Wielu producentów oferuje ponadto tryb delikatny i ekologiczny (to już w zasadzie standard w zmywarkach). Pierwsze z nich możesz wykorzystać w czasie czyszczenia delikatnej porcelany oraz kieliszków z cienkiego szkła. Zmywarka zapewnia wtedy wysoką skuteczność mycia w niższej temperaturze oraz pod mniejszym ciśnieniem. Ciągle rosnące rachunki skłaniają nas do poszukiwania dodatkowych oszczędności. Zmywarki dostępne na stronie: https://www.mediaexpert.pl/agd/zmywarki-i-akcesoria/zmywarki często wyposażone są w program ECO, który pozwala na znaczne zmniejszenie zużycia prądu i wody, co przekłada się na redukcję kosztów eksploatacyjnych (jego cechami są dłuższy czas trwania – z reguły powyżej trzech godzin – oraz niższa temperatura). Wśród innych ciekawych funkcjonalności możemy wymienić zmywanie szybkie oraz higieniczne z możliwością dezynfekcji.

Jak działają inteligentne zmywarki wyposażone w łączność Wi-Fi?

Najnowocześniejsze modele zmywarek często wyposażone są dodatkowo w łączność Wi-Fi. Aby cieszyć się pełnią możliwości, będziesz musiał(a) zainstalować specjalną aplikację na urządzenia mobilne. Przy jej pomocy możesz kontrolować postępy pracy oraz zużycie tabletek. Jest to doskonałe rozwiązanie dla aktywnych i zabieganych osób, którym zależy na prostej i intuicyjnej obsłudze. Inteligentne zmywarki stanowią ważne uzupełnienie instalacji smart domu.

Aplikacja pozwala jednocześnie na sterowanie. Dzięki temu z łatwością uruchomisz zmywarkę oraz dobierzesz program w dowolnym momencie dnia/nocy. Jeśli zdecydujesz się na to rozwiązanie, pamiętaj o tym, aby upewnić się, że urządzenie wyposażone jest przy tym w mechanizm samodzielnego otwierania się drzwiczek. Ważnym udogodnieniem będzie również system bezpieczeństwa AquaStop, który zapobiegnie niekontrolowanym wyciekom wody w przypadku awarii.

Na jakie dodatkowe udogodnienia warto zwrócić uwagę?

Podczas zakupów możesz zwrócić uwagę także na inne nowoczesne udogodnienia, które znacznie podniosą komfort korzystania ze sprzętu. Jednym z nich jest asystent automatycznego dozowania detergentu. Dzięki temu nie będziesz musiał(a) pamiętać o uzupełniania płynu przed każdym uruchomieniem zmywarki.

Przed zakupem zwróć uwagę także na sposób otwierania drzwi. Wiele zmywarek wyposażona jest w możliwość regulowania kąta otwarcia. Sam zdecydujesz, czy chcesz otworzyć drzwiczki, czy jedynie lekko je uchylić. Zwróć przy tym uwagę na budowę koszy na naczynia oraz wybierz modele wyposażone w specjalne pojemniki na sztućce, które zapewnią optymalną jakość czyszczenia. Do najciekawszych funkcji należy również technologia ExtraDry, polegająca na podniesieniu temperatury na ostatnim etapie mycia, co sprawi, że po zmywaniu naczynia będą suche i gotowe do kolejnego użycia. Ostatnim ważnym elementem jest głośność pracy – połączona z opóźnionym startem (do 24 godzin!) da Ci możliwość bezproblemowego korzystania z czasochłonnych programów ECO nocą. Kiedy wstaniesz rano, naczynia w „magiczny” sposób będą już umyte…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *