Najlepsze drony dla początkujących – jaki wybrać model?

Najlepsze drony dla początkujących - jaki wybrać model?

Kategoria: Rozrywka | Autor: Monika Nowicka

Nie da się ukryć, że od kilku lat drony cieszą się ogromną popularnością. Nie może zatem dziwić, że coraz więcej osób pragnie rozpocząć swoją przygodę z lotami tymi urządzeniami. Dziś wykorzystywane są zarówno do zabawy i rekreacji, jak i użytkowane są w sposób profesjonalny. Na rynku dostępnych jest wiele różnych modeli dronów. Warto zatem wiedzieć, jaki sprzęt wybrać dla osoby początkującej.

Jakiego drona wybrać na początek?

Mogłoby się wydawać, że wybór drona dla osoby początkującej to nic trudnego. Często jednak jest zupełnie odwrotnie. Różnorodność tego typu urządzeń sprawia, że wybór konkretnego modelu wcale nie jest taki łatwy. Dostępne na rynku drony różnią się od siebie funkcjonalnością, sposobem obsługi, jakością wykonywanych zdjęć i filmów i oczywiście ceną. Osoby, które dopiero planują rozpocząć swoją przygodę z lotami, postawić powinni przede wszystkim na drony rekreacyjne. Są to urządzenie proste w obsłudze, które dają możliwość wykonywania powietrznych akrobacji, zdjęć i filmów. Wybierając pierwszego drona, pod uwagę wziąć należy jego wagę. Wiedzieć bowiem trzeba, że latanie urządzeniami o wadze powyższej 250 g wymaga posiadania specjalnych uprawnień.

Czym powinien cechować się dron dla osoby początkującej?

Bardzo ważna w przypadku drona dla osoby początkującej jest jakość jego wykonania. Równie istotna jest żywotność baterii i funkcje, w jakie dron jest wyposażony. Szczególną uwagę zwrócić należy na kilka parametrów. Mowa tu o szacowanym maksymalnym czasie lotu, maksymalnej prędkości, sposobie sterowania urządzeniem, możliwościach kamery czy systemach bezpieczeństwa. W przypadku osoby początkującej takie parametry jak zasięg, czas lotu i prędkość drona nie muszą być zbyt wysokie. Ważniejszy jest sposób obsługi urządzenia oraz systemy bezpieczeństwa. Obsługa drona powinna być oczywiście dość łatwa. Jeśli zaś chodzi o bezpieczeństwo, to dobrze, jeśli dron wyposażony będzie w system omijania przeszkód, funkcję automatycznego lądowania, a także w GPS. Poza tym urządzenie musi cechować się wysoką jakością wykonania. Innymi słowy, musi być wytrzymałe. Nie da się bowiem ukryć, że w trakcie nauki latania dronem liczyć trzeba się z tym, że można stracić nad nim kontrolę i urządzenie upadnie na ziemię.

Jaki model drona dla osoby początkującej?

Jak wspomniano, na rynku dostępne są różne modele dronów. Osoby początkujące szczególną uwagę zwrócić powinny m.in. na urządzenia z serii DJI Mini. To obecnie jedne z popularniejszych dronów rekreacyjnych. Dużym zainteresowaniem cieszy się zwłaszcza model DJI Mini 4 Pro. Dron oferuje naprawdę mnóstwo funkcjonalności. Przewidywany czas lotu to 34 minuty, a jego zasięg to aż 18000 metrów. Wyposażony jest w kamerę o rozdzielczości 4K, która pozwala na wykonywanie wysokiej jakości zdjęć i nagrań. DJI Mini 4 Pro ważny 249 g. Oznacza to, że urządzeniem można swobodnie latać bez konieczności posiadania specjalnych uprawnień. Mała waga to także łatwe i wygodne przenoszenie sprzętu. Warto dodać, że urządzenie znakomicie radzi sobie w trudniejszych warunkach atmosferycznych. Można nim bez przeszkód latać nawet przy silniejszym wietrze. Dron wyposażony jest w czujnik wykrywania przeszkód, co w przypadku osoby początkującej ma niemałe znaczenie. Dzięki czujnikom wizyjnym urządzenie wykrywa obiekty pod każdym kątem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *