Ile kosztuje przeprowadzka do nowego domu? Przykładowy cennik przeprowadzki

ile kosztuje przeprowadzka do nowego domu

Kategoria: Dom i Ogród | Autor: Monika Nowicka

Przeprowadzka stanowi nie lada wyzwanie. Już sama myśl o spakowaniu całego swojego dobytku i opróżnieniu mieszkania potrafi przyprawić o ból głowy. A przecież do tego dochodzi jeszcze noszenie pudeł i mebli oraz ich przewożenie pomiędzy różnymi lokalizacjami. Trudno się więc dziwić, że oferty firm przeprowadzkowych cieszą się dziś tak dużym zainteresowaniem. Ich klienci nie muszą się samodzielnie trudzić ze wszystkimi tymi zadaniami. Warto jednak zadać sobie pytanie, ile kosztują takie usługi.

Ile kosztuje przeprowadzka z wniesieniem?

Koszty przeprowadzki zależą przede wszystkim od tego, czy zdecydujesz się na samodzielne noszenie rzeczy i skorzystasz jedynie z usługi transportu, czy powierzysz wykonawcy odpowiedzialność za całe przedsięwzięcie. W tym pierwszym przypadku zapłacisz oczywiście mniej. W tym drugim cena może wynieść około 250 zł. Jeśli planujesz przeprowadzkę do innego miasta, do kwoty tej musisz ponadto doliczyć odpowiednią opłatę za kilometry (ok. 2 – 2,5 zł/km).

Jakie są ceny przeprowadzki? Przykładowy cennik przeprowadzki

Zastanawiasz się, ile kosztuje przeprowadzka? Przykładowy cennik może wyglądać tak:

 • transport pojedynczego mebla – 100 zł,
 • transport z wniesieniem – 130 zł,
 • przeprowadzka jednej osoby (2 godz.) – 250 zł,

 • Reklama

 • przeprowadzka biura – od 250 zł.

Powyższe kwoty mają jednak charakter orientacyjny. Cenniki usług przeprowadzkowych zależą mianowicie od wielu różnych czynników i obejmują zarówno stawki godzinowe czy kilometrowe, jak i stałe opłaty za konkretne czynności. Decydujący wpływ na cenę przeprowadzki będzie miało więc to, jakie dokładnie zadania powierzysz wykonawcy.

Ile bierze firma przeprowadzkowa za godzinę?

Stosowanie przy przeprowadzkach cen za godzinę jest wygodnym rozwiązaniem, ponieważ każde zlecenie wygląda zupełnie inaczej i wymaga innych nakładów czasowych. Kwoty te będą zależały od tego, ilu pracowników ekipy przeprowadzkowej potrzebujesz. W skali kraju średnie ceny prezentują się następująco:

 • wynajem samochodu dostawczego z kierowcą – 50 – 60 zł/h,
 • samochód i jeden pracownik do pomocy – 80 – 120 zł/h,
 • samochód i dwóch pracowników do pomocy – 150 – 200 zł/h,
 • samochód i trzech pracowników do pomocy – 250 – 300 zł/h.

Co wpływa na koszt przeprowadzki?

Ceny usług przeprowadzkowych zależą od wielu zmiennych. Najważniejszą rolę odgrywają wśród nich:

 • Odległość – przeprowadzka z miasta do miasta zawsze okaże się bardziej kosztowna niż zmiana mieszkania w obrębie jednej miejscowości. Do ostatecznej ceny doliczona zostanie bowiem opłata za każdy pokonany kilometr. Z oczywistych względów jeszcze droższe będą przeprowadzki międzynarodowe.
 • Objętość i waga ładunku – im więcej rzeczy do przewiezienia, tym wyższe koszty przeprowadzki. Decyduje o tym przede wszystkim czas potrzebny na ich przeniesienie.
 • Rodzaj i wartość mienia – transport nietypowych przedmiotów (np. wielkich gabarytów, antyków czy fachowego sprzętu elektronicznego) może być bardziej wymagający, a przez to zauważalnie droższy.
 • Liczba pracowników – jak już wiesz, każda kolejna osoba do pomocy to większe koszty przeprowadzki.
 • Termin przeprowadzki – prace realizowane w weekendy czy święta odznaczają się wyższymi cenami.
 • Lokalizacja – przeprowadzka w Warszawie okaże się prawdopodobnie droższa niż w mniejszych miejscowościach.
 • Ubezpieczenie – niektóre firmy uwzględniają koszty ubezpieczenia w cenach swoich usług, a inne mogą wymagać dodatkowych opłat z tego tytułu.

Jak zorganizować przeprowadzkę?

Nawet z pomocą fachowców przeprowadzka to poważne przedsięwzięcie, które wymaga odpowiedniego przygotowania. Aby sprawnie i efektywnie przeprowadzić niezbędne prace, postępuj według poniższych kroków:

 1. Wybierz firmę przeprowadzkową – porównaj oferty różnych wykonawców i skontaktuj się z tym, który odpowiada Ci najbardziej.
 2. Ustal termin przeprowadzki – od razu zarezerwuj konkretną datę w harmonogramie wybranej firmy.
 3. Przygotuj plan działania – rozpisz wszystkie etapy przeprowadzki: od pakowania pierwszych pudeł, aż po uporządkowanie nowego mieszkania.
 4. Zrób selekcję dobytku – stwórz listę rzeczy, które chcesz zabrać ze sobą, i zastanów się, co zrobić z pozostałymi. Możesz je na przykład sprzedać, oddać na cele charytatywne lub poddać recyklingowi.
 5. Zdobądź kartony – jeśli postawisz na samodzielne pakowanie swoich rzeczy, odwiedź okoliczne sklepy i poproś o pudła z dostaw. Przydadzą Ci się również wypełniacze (np. stare gazety) oraz taśma klejąca.
 6. Spakuj swoje rzeczy – umieść w kartonach wszystkie przedmioty, które zabierasz ze sobą do nowego mieszkania. Zacznij od tych, których nie będziesz już używać w dotychczasowym miejscu, a na koniec zostaw na przykład kosmetyki czy podstawowe produkty spożywcze. Pamiętaj też, że w tych uciążliwych pracach może wyręczyć Cię Twoja ekipa przeprowadzkowa.
 7. Przetransportuj ładunek – to etap, który najlepiej w całości powierzyć firmie przeprowadzkowej. Fachowcy przeniosą meble i pudła do samochodu, a następnie dostarczą je do Twojego nowego mieszkania.

 8. Reklama

 9. Rozpakuj rzeczy – w nowym mieszkaniu stopniowo wypakuj wszystkie przedmioty, od razu umieszczając je w odpowiednich miejscach. Możesz oczywiście skorzystać przy tym z pomocy ekipy przeprowadzkowej, ale jeśli zrobisz to samodzielnie, zyskasz gwarancję poczucia kontroli i porządku.

Jak się spakować do przeprowadzki?

Pakowanie stanowi niewątpliwie najbardziej czasochłonny etap przeprowadzki. Z odpowiednim wyprzedzeniem postaraj się więc rozłożyć go w czasie. Na samym początku zdobądź niezbędne materiały, a więc kartony, wypełniacze i taśmy klejące. Może Ci się również przydać marker, którym oznaczysz zawartość poszczególnych pudeł.

W pierwszej kolejności spakuj te rzeczy, których nie będziesz już używać do czasu wyprowadzki. Mogą to być książki, stare dokumenty, niektóre urządzenia elektroniczne itd. To również świetny moment na to, aby pozbyć się niepotrzebnych przedmiotów – zaopatrz się więc w worki na śmieci!

Pamiętaj też o tym, aby odpowiednio zabezpieczać delikatne rzeczy, takie jak na przykład szklane ozdoby czy naczynia. Pomoże Ci w tym choćby folia bąbelkowa. Podczas pakowania zwróć również uwagę na wagę pudeł. Nie pakuj wszystkich ciężkich przedmiotów do jednego kartonu, ponieważ trudno go będzie przenieść, a w najgorszym wypadku może się on nawet rozerwać podczas transportu.

Na sam koniec zostaw sobie rzeczy, których będziesz używać do samego końca i które będą Ci potrzebne od razu po przybyciu do nowego mieszkania. To między innymi kosmetyki, świeża odzież czy coś do jedzenia. Dobrym pomysłem może okazać się po prostu spakowanie ich do podręcznego plecaka, tak jak w przypadku każdego wyjazdu.

Przewóz rzeczy przy przeprowadzce – na własną rękę czy z ekipą przeprowadzkową?

Wiesz już, ile kosztuje przeprowadzka z miasta do miasta i jak się spakować. Czy lepiej stawić czoła temu wyzwaniu samodzielnie, czy jednak skorzystać z pomocy fachowców? Każde z tych rozwiązań ma swoje zalety, więc warto je połączyć. Pakowanie i rozpakowywanie możesz zostawić sobie, ponieważ najlepiej wiesz, co zrobić z poszczególnymi rzeczami i gdzie je umieścić. Noszenie i transport śmiało powierz jednak ekipie przeprowadzkowej. Jej pracownicy sprawnie wywiążą się z zadania, a Ty oszczędzisz dzięki temu mnóstwo czasu i sił. Oferty firm transportowych oferujących pomoc przy przeproowadzce znajdziesz między innymi na Fixly.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *