Elegancja w każdym calu, czyli wnętrze z klasą. W jakim stylu wykończyć swoje cztery kąty?

Elegancja w każdym calu, czyli wnętrze z klasą. W jakim stylu wykończyć swoje cztery kąty?

Kategoria: Dom i Ogród | Autor: Monika Nowicka

Podejmując decyzję o remoncie lub aranżacji nowego domu, warto dużo wcześniej zastanowić się, jaki styl wnętrzarski będzie najlepszym wyborem. Poszukując klasy i elegancji we wnętrzach, można postawić zarówno na styl klasyczny, lecz także skandynawski, industrialny czy minimalistyczny. Istnieje także możliwość połączenia modnych rozwiązań z tymi ponadczasowymi.

Nowoczesne wnętrze z klasą

Wśród nowoczesnych stylów aranżacji wnętrz wyróżnia się styl industrialny, minimalistyczny oraz eklektyczny. Oczywiście można postawić także na klasyczne rozwiązania w stylu śródziemnomorskim czy orientalnym. Przejdźmy jednak do najbardziej eleganckich stylów wykończenia wnętrz. Styl industrialny uchodzi za jeden z najbardziej eleganckich, a jednocześnie ponadczasowych. W stylu industrialnym pojawić się mogą płytki gres, duże okna, czarne elementy wyposażenia, surowy charakter mebli wykonanych z naturalnego drewna, ogromne przestrzenie, beton na podłogach, wysokie sufity, ale także przemysłowe meble czy dodatki. Styl industrialny doskonale sprawdzi się u osób ceniących nowoczesne rozwiązania i tradycyjne dodatki.

Nowoczesne wnętrze z klasą - loft

Kolejnym stylem wartym uwagi jest glamour. Daje on ogromne możliwości jeśli chodzi o aranżację wnętrz. Przestrzeń urządzona w imię idei glamour wyróżnia się przepychem, luksusem oraz klasą. Styl ten kojarzy się z bogactwem, dominacją kosztownych dodatków i wyposażenia wnętrz. Co ważne, styl glamour to pełna paleta barw zarówno na ścianach, jak i na podłogach. Nie jest to zatem jedynie biel czy jej odcienie. Glamour to także przepych widoczny w połyskujących meblach, często ozdobionych kryształkami czy złotymi elementami. W tym stylu dostrzec można ogromne lustra, lustrzane dodatki, kryształowe żyrandole, porcelanę na ścianach.

Eleganckie sposoby na wykończenie wnętrz

Styl prowansalski wyróżnia się eleganckim wykończeniem wnętrz. Spotkać tam można zarówno kamień dekoracyjny, jak również elementy wykonane z drewna czy naturalnych materiałów. Ważnym elementem stylu prowansalskiego jest ludowa ornamentyka, naturalny kamień na podłodze, ceramiczny ozdoby, stonowane barwy. Najczęściej kolory dominujące w stylu prowansalskim to biel oraz kolor lawendy. Mogą to być także pastele, zwłaszcza kremowe i piaskowe odcienie barw. Styl prowansalski łączy w sobie elegancję, minimalizm, a także zamiłowanie do natury i sielskości.

Eleganckie sposoby na wykończenie wnętrz - styl prowansalski

Planując aranżacje swoich wnętrz, warto postawić również na styl eklektyczny. Jest to idealne rozwiązanie dla osób, które nie są zdecydowane co do jednego, konkretnego stylu. W stylu eklektycznym możliwa jest duża dowolność, mieszanie dodatków, kolorów i materiałów. Należy jednak pamiętać, że aby urządzić elegancko mieszkanie w stylu eklektycznym, należy posiadać duże wyczucie smaku i gustu, gdyż łatwo jest dobrać niepasujące do siebie dodatki. Czasami styl eklektyczny kojarzony jest ze stylem boho oraz kulturą hipisowską. Możliwe jest bowiem łączenie kolorowych kwiatów, a także form geometrycznych. Oznacza to wstawianie obok siebie pozornie niepasujących aranżacyjnie elementów. Jednak w rzeczywistości połączenia te tworzą przyjemną kompozycję i są idealnym rozwiązaniem dla osób, które poszukują czegoś nieszablonowego. Eklektyzm to połączenie stylów, geometryczne wzory, ozdoby o najróżniejszych designach oraz strukturach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *