Automatyczne ekspresy do kawy – czy warto?

automatyczne ekspresy do kawy

Kategoria: Dom i Ogród | Autor: Monika Nowicka

W ciągu ostatnich 10 lat spożycie kawy w Polsce wzrosło o ponad 80%! Sięgamy po nią w pracy, w domu, na mieście. Kiedyś popularnym sposobem parzenia była tzw. kawa po turecku, czyli po prostu zalanie zmielonych ziaren wrzątkiem. Dziś oczekujemy czegoś więcej i dlatego coraz chętniej wybieramy profesjonalne ekspresy do kawy. Automatyczne modele niezmiennie wiodą prym. Dlaczego warto je wybrać?

Podsumowanie:

 • Spożycie kawy z roku na rok rośnie. Niewielu osobom wystarcza zalanie zmielonych ziaren wrzątkiem. Dziś oczekujemy czegoś więcej i potrzeby te potrafią spełnić profesjonalne ekspresy do kawy.
 • Najpopularniejszym rodzajem ekspresów do kawy są modele automatyczne. W nich niemal cała praca odbywa się wewnątrz urządzenia, bez udziału użytkownika. To oszczędza sporo czasu i energii oraz znacząco ułatwia życie.
 • Pełna automatyzacja procesu parzenia, wbudowany młynek, a czasami też spieniacz do mleka czy różnorodny katalog kaw, zawsze przygotowanych z tą samą jakością – to tylko kilka zalet automatycznych ekspresów od kawy. Przeczytaj tekst, by poznać pozostałe!

 • Reklama

Jak działają ekspresy do kawy automatyczne?

Automatyczny ekspres do kawy należy do grona ekspresów ciśnieniowych. W ich przypadku proces parzenia polega na przepuszczeniu gorącej wody pod określonym ciśnieniem przez zmielone i ubite ziarna. W ten sposób powstaje intensywny, aromatyczny napar. W automatycznym urządzeniu cała praca odbywa się poza wzrokiem użytkownika, po określeniu parametrów napoju przy pomocy przycisków lub pokręteł. Sprzęt mieli ziarna we wbudowanym młynku, dobiera odpowiednią dawkę kawy i wody o określonej temperaturze, a w wariancie „milk” i na potrzeby napoju mlecznego spienia też mleko, tworząc puszystą i kremową piankę. Użytkownik otrzymuje gotowy napój, wlany bezpośrednio do podstawionej filiżanki lub kubka.

Najważniejsze zalety automatycznych ekspresów do kawy

 • W pełni zautomatyzowany proces – ekspres wykonuje niemal całą pracę za Ciebie.
 • Wbudowany młynek, a w modelach „milk” również wbudowany spieniacz do mleka.
 • Program autoczyszczenia – duża oszczędność czasu i energii.
 • Wybór spośród wielu predefiniowanych programów kawowych.
 • Szybkość i łatwość przygotowania wysokiej jakości kawy, o smaku i aromacie porównywalnym do napojów z kawiarni i restauracji (pod warunkiem, że do urządzenia trafią dobrej klasy ziarna).
 • Tryby oszczędności energii elektrycznej.
 • Nowoczesny design, który z łatwością można dopasować do aranżacji pomieszczenia.

Automatyczne ekspresy do kawy – dla kogo będą najlepsze?

Lubisz kawę, ale niekoniecznie chcesz spędzać sporo czasu na jej przygotowaniu? Chcesz, żeby za każdym razem ten sam rodzaj napoju, tworzony z tych samych ziaren smakował i wyglądał identycznie? Oczekujesz dostępu do kaw czarnych, mlecznych i deserowych w ramach pracy tego samego urządzenia? W takim razie automatyczne ekspresy do kawy to coś dla Ciebie!

Przykłady dobrych, automatycznych ekspresów do kawy

 • Coffea Office – kompaktowe urządzenie marki Tchibo. Zmieści się w każdej firmowej kuchni. Mnogość funkcji sprawia, że ekspres z powodzeniem odpowiada na potrzeby różnych użytkowników. Idealny do miejsc, gdzie spożycie kawy oscyluje na poziomie 30-50 filiżanek dziennie.
 • Saeco Royal OTC– niewielki, ale wydajny ekspres automatyczny marki Saeco. Odpowiedni do małego biura, również home office. Dzięki systemowi One Touch Cappuccino umożliwia przygotowanie między innymi kaw mlecznych, i to za jednym przyciskiem.
 • Jura E8 Black – urządzenie marki Jura. Ekspres zapamiętuje i podpowiada najczęściej wybierane przez użytkowników napoje. Wyposażony w system automatycznego czyszczenia systemu mlecznego. Odpowiedni do każdego nowoczesnego biura i niewielkiej gastronomii.

Te i wiele innych automatycznych ekspresów do kawy znajdziesz w ofercie marki Tchibo Coffee Service, dopasowanej także do firmowych potrzeb dzięki opcji dzierżawy i leasingu urządzeń.

Zobacz również:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *