Analiza danych w programie do zarządzania produkcją

Analiza danych w programie do zarządzania produkcją

Kategoria: Biznes | Autor: Monika Nowicka

Praca przy produkcji to wieloetapowy proces, który wymaga nieustannych udoskonaleń. Dla maksymalnej efektywności niezbędne są narzędzia, które kontrolują proces wytwarzania towaru. Jednym z nich jest program do zarządzania produkcją umożliwiający szczegółową analizę każdego procesu, a także ułatwiający skuteczne planowanie. Jakie są możliwości narzędzia MES?

Analiza i rozliczanie zamówień

Aktualna liczba zamówień, termin ich realizacji, podgląd postępów, a także stanów magazynowych surowców – to kluczowe funkcjonalności programu MES. Skuteczne zarządzanie produkcją niewątpliwie oznacza dostęp do najważniejszych informacji w czasie rzeczywistym. Jeśli pracownik nie jest w stanie oszacować terminu ukończenia prac, a uzyskanie danych dotyczących zasobów wymaga zaangażowania kolejnych osób, proces produkcyjny wciąż można uznać za nieefektywny. Oprogramowanie MES będzie doskonałym wsparciem i pozwoli zapanować nad chaosem na hali produkcyjnej.

Rejestracja godzin pracy pracowników

Jednym ze sposobów na uszczelnienie produkcji jest analiza czasu pracy swoich podwładnych. Taką opcję umożliwia program Prodio – proste w obsłudze i intuicyjne narzędzie do zarządzania produkcją. Zestawienie godzin pracy (których rejestracja odbywa się za pomocą PINów/breloków RFID/kart z kodami kreskowymi) pozwoli dokonać precyzyjnej analizy i wysnuć wnioski, które przełożą się na jeszcze lepszą produktywność pracowników.

Rejestracja pracy produkcji

Zapis kolejnych działań stanowi trzon efektywnej produkcji. To dzięki historii rejestracji prac z hali produkcyjnej można podjąć starania, które wpłyną na jeszcze wydajniejszą pracę. Niestety, w wielu przedsiębiorstwach wciąż ma to formę papierowych zleceń, które niepotrzebnie wydłużają kolejne procesy. Program Prodio zapewnia całodobową kontrolę nad tym, co dzieje się na hali produkcyjnej. Dostęp online do kluczowych informacji umożliwia błyskawiczny wgląd w aktualny stan produkcji – poszczególne procesy można kontrolować w czasie rzeczywistym z dowolnej lokalizacji.

Skuteczne planowanie produkcji

Nowoczesny harmonogram dostępny online zamiast tradycyjnych karteczek przyklejanych na tablicę? Teraz planowanie produkcji będzie znacznie przyjemniejsze, a przede wszystkim szybsze. W wielu przedsiębiorstwach produkcyjnych zmiany przybierają dynamiczny charakter, a nie zawsze idzie to w parze z obsługą hali. Program do zarządzania produkcją Prodio jest odpowiedzią na usprawnienie komunikacji. Pracownicy widzą kolejne zlecenia, widoczny jest także czas ich rozpoczęcia, dzięki czemu łatwo się zorientować, które z procesów są aktualnie w toku, a które operacje dopiero czekają na swoją kolej.

Wydajność i efekty, które przynoszą satysfakcjonujące wyniki – to można osiągnąć dzięki optymalizacji procesów. Program do zarządzania produkcją Prodio usprawni każdy etap wytwarzania towarów i umożliwi efektywne planowanie. Jest prosty w obsłudze i działa online, zapewniając użytkownikom pełny dostęp mobilny przez całą dobę. Program dedykowany jest małym firmom, które chcą zoptymalizować kluczowe procesy produkcyjne, by jeszcze efektywniej realizować kolejne zlecenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *