Ustronie Morskie. Letnie atrakcje, które zachwycą każdego turystę!

ustronie morskie - letnie atrakcje, które zachwycą każdego

Kategoria: Podróże | Autor: Monika Nowicka

Ustronie Morskie to urokliwa, pełna atrakcji miejscowość wypoczynkowa zlokalizowana na Pomorzu Zachodnim. Cieszy się zainteresowaniem turystów już od XIX w. skutecznie udowadniając, że wcale nie trzeba wyjeżdżać daleko, aby w pełni wykorzystać wakacyjną aurę. W miasteczku bez problemu można znaleźć zakwaterowanie na miarę swoich potrzeb oraz przyjemnie spędzić tu wolny czas, zwiedzając miejscowość, korzystając z uroków jej plaży, podziwiając wschody i zachody słońca nad morzem, a także uprawiając sporty i aktywności różnego rodzaju. Sprawdźmy, dlaczego warto zaplanować wyjazd do Ustronia Morskiego i jakim rozrywkom się oddawać, będąc już na miejscu!

Ustronie morskie. Idealne miejsce na letni urlop

Miejscowość Ustronie Morskie to znane już od XIX w. kąpielisko. Pierwszych turystów przyciągnęła do tego miejsca czysta, piaszczysta plaża, która bardzo szybko została dostosowana do potrzeb wczasowiczów, a także szybki rozwój infrastruktury turystycznej. Wraz z rosnącą liczbą turystów, w miejscowości powstawały kolejne pensjonaty, które stały się podwaliną pod nowoczesną bazę noclegową, z jakiej dziś słynie to miejsce. Na turystów czekają w miejscowości Ustronie Morskie hotele, pokoje i kwatery do wynajęcia, nie brakuje tu także prywatnych apartamentów i domków letniskowych.

Oprócz tego, Ustronie Morskie słynie z bazy gastronomicznej. Składają się na nią zarówno eleganckie restauracje i kawiarnie, jak i bary szybkiej obsługi, food trucki i budki, przy których można zatrzymać się na małe co nie co. Turyści mogą skorzystać także z oferty noclegów z wyżywieniem i tym samym zapewnić sobie dostęp do stałych posiłków bezpośrednio w miejscu zakwaterowania. Ze wszystkimi dostępnymi w miejscowości propozycjami noclegów można zapoznać się na stronie https://www.nocowanie.pl, na której czeka szeroki i zróżnicowany wybór noclegów w Ustroniu Morskim.

ustronie morskie

Plaża i przystań rybacka w Ustroniu Morskim

Kiedy mamy już wybrane i zarezerwowane zakwaterowanie, pora zacząć planować pobyt w miejscowości! Miejscem, do którego większość turystów wybiera się w pierwszej kolejności, jest plaża. Kąpielisko w Ustroniu Morskim zostało uhonorowane Błękitną Flagą, która potwierdza czystość plaży oraz wody. Kąpielisko jest strzeżone, co daje poczucie bezpieczeństwa i jest szczególnie doceniane przez rodziny z dziećmi. To miejsce wprost stworzone nie tylko do opalania się, zabaw na piasku i kąpieli w morzu, ale także do spacerów, uprawiania joggingu i innych aktywności na świeżym powietrzu.

Kolejnym, wartym odwiedzenia punktem na mapie Ustronia Morskiego jest przystań rybacka. To właśnie w tym miejscu można podziwiać rybaków przy pracy, a także zatrzymać się przy kolorowych kutrach i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie. Miłośnicy ryb z pewnością skorzystają natomiast z możliwości skosztowania największego specjału kulinarnego miejscowości – świeżo złowionej rybki, serwowanej w pobliskiej smażalni lub restauracji!

Molo i Skansen Chleba w Ustroniu Morskim

Ustronie Morskie posiada aż dwa mola. Jedno z nich, prywatne Molo Busola, to częste miejsce spotkań miejscowych i turystów. Znajduje się przy ul. Nabrzeżnej i oferuje dostęp do pięknej, klimatycznie usytuowanej kawiarni. To idealne miejsce, aby przy filiżance aromatycznej herbaty lub kawy podziwiać zachód słońca. Drugie molo w Ustroniu Morskim znajduje się tuż przy przystani rybackiej i je również warto odwiedzić podczas swojego pobytu w miejscowości.

Miłośnicy tradycji i historii także znajdą tu coś dla siebie! Wystarczy wybrać się do znajdującego się w Ustroniu Morskim Skansenu Chleba, aby poznać tajniki wypieku pieczywa, a nawet samodzielnie przygotować swój własny bochenek! To doskonała propozycja atrakcji dla całej rodziny, która opowiada nie tylko o samym procesie przygotowywania chleba, ale pozwala także poznać tradycję jego spożywania.

Ustronie Morskie dla aktywnych turystów

Ustronie Morskie to idealny przystanek dla osób aktywnych, które w czasie wakacyjnego wypoczynku chcą dużo się ruszać oraz w pełni wykorzystać każdy słoneczny dzień. W miejscowości czeka na nich park linowy, do którego można wybrać się całą rodziną, liczne trasy turystyczne dla miłośników pieszych wycieczek, a także szlaki rowerowe, które pozwalają podziwiać malownicze okolice miejscowości z siodełka roweru.

Turyści, którzy już nacieszyli się urokami plaży, obcowanie z wodą mogą natomiast kontynuować w miejscowym aquaparku, który świetnie sprawdzi się także jako atrakcja na deszczowe dni. Ustronie Morskie to także wymarzona destynacja dla miłośników gry w paintball, który to sport również można uprawiać w czasie urlopu spędzanego w tej urokliwej miejscowości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *