Nauka driftu – 5 najczęściej zadawanych pytań dotyczących kursów driftingu

Nauka driftu – 5 najczęściej zadawanych pytań dotyczących kursów driftingu

Kategoria: Rozrywka | Autor: Monika Nowicka

Wiele entuzjastów motoryzacji zna styl jazdy nazywany driftem wyłącznie z filmów czy opowieści. Równie wielu chciałoby nauczyć się tego sposobu na prowadzenie pojazdu, ale nie do końca wie, od czego zacząć. Samodzielna nauka jest możliwa, ale bywa nie tyle nieefektywna, ile niebezpieczna. Nauka driftu powinna odbywać się w bezpiecznym miejscu, jakim jest tor. Najlepiej z doświadczonym instruktorem. Rodzą się pytania – jak to ma właściwie wyglądać? Ten artykuł odpowiada na te pytania. Sprawdź!

1. Kurs driftu – gdzie można go odbyć?

Jedno z najważniejszych pytań. Chcesz odbyć kurs driftu? Pragniesz nauczyć się driftowania? Musisz przecież wiedzieć, gdzie się udać, aby w ogóle zacząć. Tego typu kurs prowadzoną między innymi Devil-Cars, którzy oferują lekcje driftu na torze Radom-Jastrząb. Jest on świetnie przystosowany do jazdy bokiem i nauki techniki driftingu.

Wystarczy wejść na stronę i wyszukać w wyszukiwarce miasto, w którym mieszkasz. Gdy lokalizacja kursu jest znana, nic tylko kupić karnet i uczyć się tajników jazdy bokiem! Najważniejsze pytanie za nami. Czas więc przejść do bardziej szczegółowych, które często zadają początkujący.

Kurs driftu – gdzie można go odbyć?

2. Kurs driftingu – kto go prowadzi?

Bardzo częste pytanie, które zadają początkujący, dotyczy osoby prowadzącej kurs. Każda profesjonalna firma przeprowadzająca takie kursy zatrudnia wyłącznie doświadczonych instruktorów, którzy nie tylko potrafią mistrzowsko jeździć bokiem, ale równie mistrzowsko przekazywać wiedzę.

Wiedz, że człowiek, którego spotkasz na torze, jest nie tylko doświadczony. To osoba spostrzegawcza, spokojna nawet w najbardziej ekscytujących sytuacjach, która wprowadzi cię zarówno w teorię, jak i we wszystkie praktyczne wymiary driftowania. Cierpliwość i opanowanie to cechy dobrego instruktora. Nie wszystkim wszystko wychodzi od razu. Takie sytuacje zdarzają się rzadko. Możesz więc spokojnie trenować pod okiem instruktora, pytać go o wszystko i stopniowo zdobywać doświadczenie, ucząc się jazdy bokiem!

3. Driftowanie, ale jakim autem?

Każda placówka tego typu ma samochód, który jest przystosowany do driftowania. Nie tylko dlatego, że jest zadbany i z ważnym przeglądem czy odpowiednim ogumieniem. To także model, który wyjątkowo dobrze prowadzi się, jadąc bokiem. Na przykład klasyk nad klasykami – BMW E46.

Auto przeznaczone do driftu powinno być odporne, zwrotne, proste w konstrukcji, wdzięczne w prowadzeniu i najzwyczajniej w świecie przystępne dla początkujących. W takiej maszynie będziesz bezpieczny, ale poznasz tajniki driftowania zarówno przy mniejszych, jak i nieco większych prędkościach.

4. Jak wygląda sama nauka?

Kurs driftu, a raczej jedna jego lekcja, trwa 60 lub 120 minut – w zależności od możliwości finansowych/czasowych kursanta. Pierwsza lekcja zaczyna się od dziesięciominutowego wprowadzenia teoretycznego. Wtedy to instruktor zaznajamia cię z podstawami driftowania, opowiadając o tym, jak to ma właściwie wyglądać i pokazując, jak to się robi. Masz więc okazję przyjrzeć się ze strony pasażera, na czym polega drifting

Kolejna część jest częścią praktyczną. Wtedy zasiadasz na fotelu kierowcy, a instruktor mówi, co masz robić. Spokojnie, krok po kroku, od łatwiejszych do trudniejszych elementów driftowania. Lekcje są dostosowywane do kursanta. Łapiesz szybciej? Wolniej? Nie ma to znaczenia. Instruktor zadba, byś załapał to, co potrzebne do jazdy bokiem, aż osiągniesz samodzielność we własnym tempie.

5. Kurs driftu – prezent?

Czy kurs driftu może być prezentem? Oczywiście! To świetny upominek dla wszystkich miłośników motoryzacji, którzy chcą nauczyć się jazdy bokiem. Wiele firm, jak wcześniej wspomniane Devil-Cars, sprzedaje vouchery czy też karnety prezentowe na tego typu kursy.

Chciałbyś obdarować bliską ci osobę takim prezentem? Wiesz, że zawsze marzył lub marzyła o nauce driftu? Kup voucher i wręcz podarunek, a przekonasz się, że bliska ci osoba będzie pozytywnie zaskoczona!

Pięć najczęstszych pytań i pięć prostych odpowiedzi. Teraz wiesz, jak wygląda kurs driftu i gdzie się udać, aby go odbyć. Może być także prezentem! Powodzenia na torze!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *