Kołdra antyalergiczna czy puchowa? Którą wybrać?

kołdra antyalergiczna czy puchowa

Kategoria: Dom i Ogród | Autor: Monika Nowicka

Chcesz spać pod kołdrą całoroczną? A może wolisz kołdrę puchową na zimę i cienki koc na lato? Bez względu na to, jakie masz preferencje co do pościeli, zawsze stawiaj na jakość. Dzięki temu podniesiesz komfort snu i zadbasz o dobre samopoczucie na co dzień. Zwróć uwagę również na to, czy kołdra jest wypełniona materiałem o właściwościach antyalergicznych, czy też gęsim puchem. Dzięki temu możesz wybrać dla siebie dokładnie taką pościel, jakiej potrzebujesz, by dobrze wysypiać się każdej nocy.

1. Kołdry całoroczne z wypełnieniem antyalergicznym

2. Kołdry puchowe niezastąpione zimą

3. Kołdry antyalergiczne czy puchowe?

W sklepie z pościelą możesz wybrać dla siebie zarówno uniwersalną kołdrę całoroczną, jak i puchową wypełnioną gęsim puchem. Obie kołdry idealnie sprawdzą się w sypialni, jednak wybór jednej z nich powinien uwzględniać Twoje indywidualne preferencje oraz potrzeby. Sprawdź, którą kołdrę wybrać dla siebie i dlaczego.

Kołdry całoroczne z wypełnieniem antyalergicznym

Kołdry całoroczne zapewniają komfortowy sen zarówno zimą, jak i latem. W ich przypadku najbezpieczniej jest stawiać na wypełnienie antyalergiczne, które ogranicza ryzyko rozwoju roztoczy i nie gromadzi kurzu. Używanie jednej kołdry przez cały rok utrudnia jej wietrzenie i pranie, dlatego wypełnienie powinno przeciwdziałać występowaniu alergii kontaktowych. Dobrym wyborem jest np. kołdra 160×200 cm wykonana z mikrofibry francuskiej z dodatkiem włókien węglowych. Dzięki niej ogranicza się ryzyko wystąpienia alergii. Lekka mikrofibra zapewnia wysoki komfort snu przez cały rok, a jej sprężyste włókna ułatwiają pranie kołdry. Można prać ją nawet w temperaturze 60 stopni Celsjusza, co pozwala pozbyć się wszelkich szkodliwych drobnoustrojów. Co więcej, włókna węglowe likwidują ładunki elektrostatyczne, dlatego podnoszą komfort snu.

Kołdry puchowe niezastąpione zimą

W okresie zimowym znakomicie sprawdzają się nie tylko kołdry całoroczne, ale i zimowe z puchu. Grubość kołdry puchowej jest niewielka, podobnie jak ich waga. Są dzięki temu niemal tak lekkie jak kołdry letnie. Na zimę warto wybierać w szczególności pościel z puchu gęsiego, który znakomicie zatrzymuje ciepło i nie dopuszcza do wychłodzenia ciała nawet w mroźne noce. Przy wyborze kołdry warto przyjrzeć się również jej rozmiarowi. Aby dokładnie otulić całe ciało i ogrzać się, gdy na zewnątrz panują ujemne temperatury, powinno się wybrać pościel w rozmiarze większym niż na lato. Kołdra 200×220 cm dla dwojga to optymalny zakup, gdyż kołdry 160×200 cm mogą nie wystarczyć partnerom do zapewnienia obojgu komfortu termicznego.

Kołdry antyalergiczne czy puchowe?

Bez względu na to, czy chcesz kupić standardowy rozmiar kołdry pojedyncze, czy też interesują Cię kołdry duo, zawsze stawiaj na modele z wysokogatunkowych materiałów. Ponadto weź pod uwagę swoją skłonność do alergii. Jeśli jesteś alergikiem, tanie kołdry letnie ze sztucznych włókien oraz kołdry puchowe, będą Cię uczulać i nasilać dokuczliwe objawy. W takim przypadku lepszym wyborem jest kołdra antyalergiczna, która zapobiega występowaniu kaszlu, kataru lub łzawienia oczu. Z kolei kołdra puchowa sprawdzi się dobrze, jeśli zimą lubisz spać w chłodniejszym pomieszczeniu. Dzięki niej nie zmarzniesz i jednocześnie przygotujesz się do obniżenia temperatury w sypialni. Niższa temperatura w pokoju podniesie komfort snu i ułatwi wypoczynek. Wybór pomiędzy kołdrą całoroczną a puchową powinien zależeć głównie od tego, czy dobrze tolerujesz pierze i jaką temperatury chcesz utrzymać w sypialni.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *