Imprezy team buildingowe i ich rola w budowaniu zespołu

Imprezy team buildingowe i ich rola w budowaniu zespołu

Kategoria: Biznes | Autor: Monika Nowicka

Największą wartością każdej firmy są ludzie, którzy wnoszą do niej swoje umiejętności i potrafią ze sobą współpracować. Imprezy team buildingowe nie tylko stanowią formę rozrywki, która pozwala odpocząć i spojrzeć na pewne sprawy z dystansem, ale też zacieśnić więzi między członkami zespołu. Wiele firm decyduje się na ich organizację, aby zwiększyć potencjał rozwojowy swojego przedsiębiorstwa. Zbudować grupę zgranych i współdziałających pracowników, pomiędzy którymi panuje życzliwa atmosfera. Dlaczego team building warto powierzyć profesjonalistom?

Dlaczego firmy stawiające na współpracę osiągają lepsze wyniki?

Choć każdy z pracowników wnosi do firmy unikatowy pakiet umiejętności i doświadczenia, to najlepiej rozwijają się te przedsiębiorstwa, w których ludzie ze sobą współpracują. Razem można osiągnąć więcej, niż działając na własną rękę. Zachodzi bowiem efekt synergii. Wspólnie udaje się wypracować coś lepszego aniżeli wówczas, gdy każdy wykonuje określone zadania osobno. 

Na czym polega team building?

Team building to impreza integracyjna, która uczy zgodnej i owocnej współpracy. Pracowników dzieli się na grupy, które muszą wspólnie pokonać przeszkodę, rozwiązać problem lub wymyślić kreatywną koncepcję. Budowanie zespołu opiera się na grach i zabawach, dzięki czemu jednocześnie stanowi formę rozrywki. Pomaga zrelaksować się po angażującej pracy.

Budowanie zespołu opiera się na zdrowych relacjach między jego członkami

Imprezy typu team building mają za zadanie poprawić komunikację między członkami zespołu i ukierunkować ich na wspólne poszukiwanie rozwiązań.Jednocześnie pomagają zażegnać dotychczasowe konflikty interpersonalne, które często kładą się cieniem na wynikach uzyskiwanych przez pracowników. 

Team building prowadzi do otwarcia na drugiego człowieka, zaakceptowania jego odmienności i potraktowania jej jako atutu. W zespole, który rozwiązuje wiele problemów, potrzebne są różne osoby. Ich inny tok myślenia często okazuje się ogromnym atutem. Wspomniane imprezy integracyjne pozwalają też na chwilę zapomnieć o hierarchii i piastowanych stanowiskach, przez co można w swoim zwierzchniku zobaczyć zwykłego człowieka. Sprzyja to budowaniu lepszych relacji w zespole.

Dlaczego organizację imprezy integracyjnej warto powierzyć firmie eventowej?

Imprezę integracyjną, która ma na celu zbudowanie zespołu, warto powierzyć profesjonalistom. Firma eventowa zwraca uwagę na wszystkie istotne kwestie, w tym lokalizację wydarzenia. Team building najlepiej przeprowadzić za miastem, z dala od biura, aby wprowadzić nieco swobodniejszą atmosferę. 

Kiedy impreza integracyjna pozwala się odprężyć, ludzie zdradzają nieznane cechy swojej osobowości, które mogą okazać się cennym kapitałem. Łatwiej wchodzą ze sobą w interakcje i zyskują szerszą perspektywę.

Co robi się w ramach imprez typu team building?

Team building nie bazuje na skomplikowanych, branżowych zadaniach, lecz grach i zabawach. Ma na celu rozbudzić kreatywność pracowników i nauczyć ich lepszej współpracy opartej na otwartej komunikacji.

Imprezy integracyjne, którym przyświeca budowanie zespołu, mogą mieć charakter:

  • aktywny, wówczas sprowadzają się do aktywności sportowych w grupach,
  • kreatywny, zespół rozwiązuje zadanie, posiłkując się pomysłowością swoich członków,
  • tobeez, opiera się na aktywnościach realizowanych z pomocą plastikowych poprzeczek. 

  • Reklama

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *