Okulary czy soczewki? Porównanie rozwiązań korygujących wzrok

Okulary czy soczewki? Porównanie rozwiązań korygujących wzrok

Kategoria: Zdrowie | Autor: Monika Nowicka

Osoby z wadami wzroku stają przed dylematem odnośnie tego, jakie opcje korekcji wybrać. Zarówno okulary korekcyjne, jak i soczewki kontaktowe mają swoje zalety i wady. Wiele zależy zatem od tego, jakie mamy oczekiwania, z jaką wagą wzroku się mierzymy i jaki styl życia prowadzimy. Czym cechuje się każde z tych rozwiązań? Co wybrać dla siebie?

Korekcja wzroku

Soczewki czy okulary – jaka propozycja spełni nasze wymagania? Pamiętajmy o tym, że zarówno okulary, jak i soczewki pozwolą nam zachować stabilne i komfortowe widzenie na co dzień. W tym drugim przypadku ogromnie ważne jest to, że soczewki kontaktowe dopasowują się do każdego stylu życia, dając wygodę i komfort. Z kolei okulary mogą podkreślać codzienne stylizacje i urodę danej osoby. Modne oprawki z pewnością będą stanowić dodatek, z jednej strony zapewniając ostrość widzenia, a z drugiej dodając nam charakteru. 

Zalety soczewek kontaktowych

Krótkowidz i dalekowidz może postawić na niezawodne soczewki kontaktowe, dopasowane z pomocą specjalisty. Jakie zalety ma taka opcja? Przede wszystkim do wyboru mamy wiele rodzajów soczewek, które pomogą nam na krótkowzroczność, nadwzroczność, astygmatyzm, prezbiopię i tym podobne problemy. To świetne rozwiązanie dla każdego, kto prowadzi aktywny tryb życia! Soczewki nie parują i nie przeszkadzają nam w codziennych czynnościach. Dodatkowo sprawdzają się wtedy, gdy musimy założyć sprzęt sportowy na głowę, okulary przeciwsłoneczne, gogle lub inny sprzęt. Konieczne jest tutaj zadbanie o higienę soczewek wielokrotnego użytku – nieoceniony jest zatem płyn do soczewek, zapewniający ich czystość. Kolejne zalety to szerokie pole widzenia, bezproblemowe użytkowanie i naturalny wygląd. 

Wady soczewek kontaktowych

Jakie wady mają soczewki kontaktowe? Nie powinny być użytkowane przez osoby z chronicznym zapaleniem spojówek, czy też w trakcie występowania alergii i infekcji. Dla wielu osób sposób zakładania i zdejmowania może wywoływać dyskomfort, jednak z czasem nabierzemy wprawy i bardzo szybko poradzimy sobie z tymi zadaniami. 

Zalety okularów

Oczywiście największą zaletą noszenia okularów korekcyjnych jest poprawa jakości widzenia, co dotyczy także soczewek kontaktowych. Mogą one pomagać w zmniejszaniu objawów wad wzroku takich jak problemy z koncentracją, bóle głowy, zmęczenie itp. Nowoczesne oprawki świetnie się prezentują, a szeroka oferta daje klientom mnóstwo możliwości do wyboru! W efekcie nawet najbardziej wymagające osoby znajdą taki model okularów, który zostanie dopasowany do kształtu twarzy, stylu, karnacji, czy też codziennych stylizacji. 

Wady okularów

Okulary korekcyjne ingerują w nasz wygląd i nie zawsze są wygodne w użytkowaniu. Przeszkadzają nam zwłaszcza wtedy, gdy uprawiamy sport lub wykonujemy różnorodne, intensywne czynności. Podczas pocenia się spadają z nosa, w wielu sytuacjach parują, szkiełka szybko się brudzą i wywołują dyskomfort. Do ich noszenia można się z czasem przyzwyczaić, jednakże znacznie wygodniejsze dla wielu osób jest użytkowanie soczewek kontaktowych. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *