Jakie szafki kuchenne wybrać? TOP 5 porad

Jakie szafki kuchenne wybrać? TOP 5 porad

Kategoria: Dom i Ogród | Autor: Monika Nowicka

Najważniejszymi elementami wyposażenia kuchni są szafki. To w nich przechowujemy garnki, talerze, sztućce i produkty spożywcze. Wybór szafek nie może być przypadkowy. Dowiedz się, na jakie kwestie zwrócić uwagę, poszukując idealnej zabudowy kuchennej.

Wybór szafek kuchennych – na co zwrócić uwagę?

Stoisz przed wyborem zabudowy kuchennej? Zanim podejmiesz ostateczną decyzję, sprawdź nasze wskazówki, a wykończenie kuchni będzie o wiele łatwiejsze!

Wymiary i rodzaj szafek kuchennych

Najlepsze szafki kuchenne to te, które są dopasowane do dostępnej przestrzeni. Zmierz dokładnie wnętrze i wybierz elementy wyposażenia o odpowiednich wymiarach. Zastanów się również, jaki rodzaj szafek sprawdzi się w Twoim pomieszczeniu. Zazwyczaj, zwłaszcza w małych kuchniach, stosuje się modele wiszące i stojące. Nie jest to jednak reguła. W nowoczesnych i loftowych wnętrzach odchodzi się od elementów wiszących. To zabieg, który odciąża aranżacje i sprawia, że całość prezentuje się stylowo i lekko. Szafki wiszące można również zastąpić otwartymi półkami, które wyglądają unikalnie.

Kolorystka szafek kuchennych

Kuchnię urządza się zwykle na kilkanaście lat. Zdecyduj się więc na szafki, z których prawdopodobnie będziesz zadowolony przez dłuższy czas. Celuj w modele ponadczasowe, dopasowane do wybranego stylu wnętrzarskiego. Przykładowo do aranżacji loftowych znakomicie pasują szafki drewniane. We wnętrzach glamour pięknie prezentują się meble w eleganckim kolorze butelkowej zieleni lub kobaltu. Z kolei w kuchniach skandynawskich i nowoczesnych dominują odcienie bieli, szarości i pastelowe tonacje błękitu czy zieleni.

Wykończenie szafek kuchennych

To kwestia bardzo często traktowana po macoszemu, choć jest bardzo istotna. Zwróć uwagę na wykończenie szafek kuchennych. Jeśli chcesz osiągnąć nowoczesny i bardzo stylowy efekt, postaw na meble z błyszczącą, lustrzaną powierzchnią. W eleganckich wnętrzach o wiele lepiej sprawdzi się mat. Natomiast do stylizacji skandynawskich czy boho z powodzeniem dopasujesz meble z półpołyskiem.

Uchwyty, wygląd frontów

Znalazłeś piękne szafki kuchenne? Przyjrzyj się dokładnie ich detalom. Upewnij się, że zamontowane uchwyty pasują do Twojej koncepcji kuchni i będą funkcjonalne. Przykładowo, złote, postarzane gałki nijak komponują się z ultranowoczesną, błyszczącą, białą kuchnią. Niektóre modele uchwytów są ponadto bardzo estetyczne, ale za to niezbyt praktyczne, a codzienne korzystanie z nich bywa kłopotliwe.

Zastosowane technologie i wnętrze szafek kuchennych

W wyborze szafek kuchennych duże znaczenie ma układ wewnętrzny: głębokość szuflad i wysokość półek. Zwróć uwagę również na sposób otwierania drzwiczek, a także ogólną pojemność mebli. Upewnij się, że wybrana zabudowa kuchenna pozwoli Ci pomieścić wszystkie posiadane akcesoria kuchenne. Co więcej, sprawdź, czy szafki są wyposażone w praktyczne technologie: cichy domyk, push-to-open (przy drzwiczkach bezuchwytowych) i podświetlenie LED. Takie dodatki znacząco wpływają na codzienny komfort korzystania z mebli.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *