Jak znaleźć pracę w transporcie i logistyce? Porady dla poszukujących zatrudnienia

praca w transporcie

Kategoria: Biznes | Autor: Monika Nowicka

Transport i logistyka. Na tym głównie opiera się dzisiejsza gospodarka. Z tego powodu coraz więcej firm przewozowych szuka wykwalifikowanych pracowników. Jak znaleźć pracę w tym zawodzie? Oto porady dla poszukujących zatrudnienia.

Transport i logistyka – gdzie szukać ofert pracy?

Zastanawiasz się, jak znaleźć pracę w transporcie i logistyce? Najlepiej skorzystać z zasobów internetu. W sieci aż roi się od ofert pracy na to stanowisko. Gdzie dokładnie ich szukać? Możesz skorzystać z portali ogłoszeniowych. GoWork.pl to jeden z nich. Portal jest jednym z największych serwisów pracy w Polsce, dodatkowo znajdziesz tam również opinie dotyczące pracodawców zamieszczane przez pracowników. Codziennie dodawane są tam nowe ogłoszenia. Wystarczy chwila wolnego czasu i dobre chęci, a praca w logistyce jest na wyciągnięcie ręki.

Oprócz szukania ofert w pracy w internecie możesz podpytać się rodziny i znajomych. Być może ktoś z Twoich bliskich wie o rekrutacji na stanowisko logistyka w firmie przewozowej.

Kolejną opcją jest zarejestrowanie się jako osoba bezrobotna w Urzędzie Pracy. Dzięki temu otrzymujesz dostęp do aktualnych ofert pracy zgłaszanych do urzędu przez pracodawców. Jednocześnie nabywasz prawo do ubezpieczenia zdrowotnego.

Kim jest logistyk i czym się zajmuje?

Logistyk to osoba, której zadaniem jest skuteczne zarządzanie i nadzorowanie przepływu produktu od dostawcy do odbiorcy końcowego. Do zadań logistyka należy również pilnowanie kosztów, aby transport był jak najekonomiczniejszy, kontrola stanów magazynowych, nadzór nad magazynowaniem wyrobu, a nawet nadzór procesu jego reklamacji. Jak sam widzisz, zakres obowiązków logistyka jest naprawdę szeroki. To oznacza, że osoba pracująca w tym zawodzie musi mieć odpowiednie wykształcenie.

Do zawodu logistyka przygotowują technika oraz szkoły policealne o profilu logistycznym. W ofercie większości uczelni ekonomicznych znajdują się również studia logistyczne, które są warunkiem koniecznym, aby uzyskać pracę na stanowisku menedżerskim, kierowniczym czy dyrektorskim.

Gdzie może pracować logistyk?

Rynek pracy dla osoby, która ukończyła logistykę, jest naprawdę szeroki. Duże zapotrzebowanie wynika z faktu, że w ramach sektora logistycznego działają zarówno międzynarodowe, jak i lokalne przedsiębiorstwa.

W jakich miejscach może znaleźć pracę absolwent logistyki? Przede wszystkim w firmach transportowych i przedsiębiorstwach spedycyjnych. Na porządku dziennym można znaleźć oferty pracy w działach planowania, magazynowania, zakupów czy dystrybucji i sprzedaży. Logistyk może pracować w jednostkach służby zdrowia i wojsku. Porty morskie, lotniska czy stacje kolejowe – tam również jest duże zapotrzebowanie na specjalistów do spraw logistyki.

Osoby z wykształceniem kierunkowym mogą liczyć na wysokie zarobki. Młodszy specjalista ds. logistyki otrzymuje na start około 4 tysiące złotych. Z biegiem czasu nabywając doświadczenia i kolejnych umiejętności, pensja znacząco wzrasta. Na kierowniczych stanowiskach miesięczne wynagrodzenie logistyka oscyluje nawet w granicach kilkunastu tysięcy złotych. Wiele firm w ramach benefitów pozapłacowych oferuje swoim pracownikom dostęp do prywatnej opieki medycznej, dodatkowe kursy czy szkolenia.

Artykuł sponsorowany.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *