Jak pielęgnować włosy po botoksie?

Jak pielęgnować włosy po botoksie?

Kategoria: Uroda | Autor: Monika Nowicka

Idealnie gładkie i odżywione włosy? Botoks fryzjerski to popularny zabieg wzmacniający, dzięki któremu fryzura zyskuje piękny i zdrowy wygląd. Co zrobić, aby jak najdłużej cieszyć się spektakularnym efektem? Niezbędna jest odpowiednia pielęgnacja!

Czym jest botoks włosów?

Botoks włosów to profesjonalny zabieg fryzjerski, którego celem jest odbudowa i wzmocnienie pasm włosów. Zabieg polega na intensywnej regeneracji wewnętrznych struktur włosa, przez co polecany jest zwłaszcza w przypadku suchych, łamliwych i pozbawionych blasku włosów. Mogą z niego skorzystać także osoby, których fryzura została zniszczona nieumiejętnym rozjaśnianiem, zbyt częstym farbowaniem lub intensywną stylizacją, a także każdy, kto chce wzmocnić i poprawić wygląd swoich włosów lub ich podatność na stylizację.

Na czym polega botoks włosów?

Podczas zabiegu botoksu w strukturę włosów wtłaczane są aktywne składniki odżywcze, których celem jest uzupełnienie ubytków pomiędzy łodygą a otoczka włosa. W trakcie zabiegu wykorzystywane są przede wszystkim takie substancje jak keratyna, kwas hialuronowy, kolagen i ceremidy. Każda z nich ma nieco inne działanie, dzięki czemu odżywienie i odbudowa pasm ma wielokierunkowy i kompleksowy charakter. 

Keratyna nadaje włosom blasku i wygładza pasma, uzupełniając ubytki w ich strukturze. Substancja korzystnie oddziałuje na skórę głowy, wzmacniając cebulki i meszki włosowe. Kwas hialuronowy wnika w strukturę włosa, odbudowując i nawilżając pasma. Kolagen odżywia zniszczone włosy, stymulując ich wzrost i ograniczając wypadanie. Ceramidy odbudowują i wzmacniają naturalną barierę lipidową włosów, dzięki czemu fryzura staje się bardziej elastyczna i odporna na szkodliwe działanie czynników zewnętrznych. 

Jak pielęgnować włosy po botoksie?

Aby efekt profesjonalnej pielęgnacji utrzymał się jak najdłużej, o włosy trzeba zadbać także po zabiegu. Zasady dotyczą zwłaszcza sposobu mycia i suszenia głowy oraz doboru odpowiednich kosmetyków. Jak pielęgnować włosy po botoksie?

Podstawowym zaleceniem, które z pewnością powtórzy Ci fryzjer, jest powstrzymanie się na minimum 3 dni po zabiegu od mycia głowy. Wynika to z faktu, że cenne składniki, które sprawiają, że włosy po botoksie stają się gładsze, lśniące i zdrowsze, potrzebują czasu, aby wniknąć w ich strukturę i zadziałać na cebulki włosów. 

Przez kilka godzin po zabiegu unikaj wiązania włosów i nakładania nakrycia głowy. W miarę możliwości staraj się nie wystawiać pasm na działanie czynników atmosferycznych jak deszcze, wilgoć czy słońce i gorące, suche powietrze. Niewskazane jest także korzystanie z sauny, basenu czy wykonywanie intensywnych treningów. 

Jaki szampon po botoksie?

Jaki szampon po botoksie będzie najlepszy? Unikaj  kosmetyków, które zawierają w składzie silne detergenty i konserwanty oraz parabeny i alkohole. Zamiast tego sięgnij po łagodny szampon na bazie naturalnych składników roślinnych lub profesjonalny szampon fryzjerski. Zwróć uwagę na obecność w składzie takich substancji jak keratyna czy kwas hialuronowy, które korzystnie wpłyną na nawilżenie i odżywienie pasm. Dla wzmocnienia efektu po każdym myciu głowy stosuj odżywkę, a raz lub dwa razy w tygodniu odżywczą maskę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *