Folia grzewcza: 6 cech decydujących o jej innowacyjności i konkurencyjności

folia grzewcza - 6 cech decydujących o jej innowacyjności i konkurencyjności

Folia grzewcza to innowacyjne rozwiązanie dedykowane równomiernemu ogrzewaniu dużych powierzchni. Zastanawiasz się, czy warto ją zastosować w swoim budynku? Oto 6 cech, które wyróżniają tę technologię wśród innych systemów dostępnych na rynku.

Bezpieczeństwo użytkowania

Folia grzewcza na podczerwień jest technologią wysoce bezpieczną. Warto sięgać po jakościowe produkty z opatentowanymi rozwiązaniami jak np. pełna matryca węglową a nie drabinkowa. W takiej folii powierzchnia grzewcza jest pełniejsza i większa przez co oferuję więcej ciepła bez ryzyka przegrzania (temperaturę kontroluje czujnik NTC), zalania czy awarii związanych z ruchem mechanicznym. Produkty takie jak folia grzewcza Heat Decor są ponadto certyfikowane pod względem wpływu na zdrowie użytkowników, zgodne z obowiązującymi normami dla urządzeń elektrycznych domowego użytku (posiadają certyfikat CE oraz B) i odporne na wilgoć.

Bezawaryjność

Folie grzewcze to konstrukcje z jednej strony efektywne, z drugiej proste w konstrukcji. Nie występują w nich elementy mechaniczne, nie ma się w nich zatem co zepsuć ani zużywać, a wszystkie warstwy folii PET zastosowanej w produkcie folii są trwałe i odporne na czynniki zewnętrzne. Elimiunje to konieczność kosztownych napraw, przeprowadzania regularnych przeglądów czy cyklicznej wymiany elementów, a nawet całego systemu.

Komfort użytkowania

Instalując folię grzewczą w swoim domu, nie musisz martwić się o jej codzienną obsługę czy konserwację. Jedynym elementem, który można w przyszłości modernizować, jest system sterowania. Dzięki niemu możesz precyzyjnie zaadaptować parametry grzewcze do potrzeb obiektu i jego użytkowników, zyskując pełną kontrolę nad zużyciem energii i komfortem cieplnym.

Długowieczność

Podstawowymi materiałami zastosowanymi w foliach grzewczych HD są węgiel, wysokiej jakości politereftalan etylenu (PET), miedź oraz we wszystkich foliach znajduję się połączenie srebrem w technologii drabinkowej, co pełni funkcję przewodnika elektrycznego pomiędzy taśmą miedzianą a matrycą grzewczą. Szczególnie zastosowanie PET decyduje o nadzwyczajnej wytrzymałości i długowieczności systemu, którego żywotność można liczyć w dziesięcioleciach. Oznacza to, że zakup, montaż i eksploatacja folii grzewczej jest rozsądną inwestycją na długie na lata.

Ekologiczność

Folia grzewcza idealnie wpisuje się w aktualne trendy związane z dekarbonizacją i ochroną środowiska. System nie emituje dwutlenku węgla ani innych zanieczyszczeń w miejscu instalacji i może być zasilany energią z odnawialnych źródeł (np. z fotowoltaiki), stąd preferuje się go w budynkach zeroemisyjnych. Co więcej, materiały takie jak PET, miedź czy srebro podlegają recyklingowi, a technologia spełnia wymagania programów takich jak „Czyste Powietrze”.

Elastyczność

Folię grzewczą można instalować nie tylko w podłodze (bezpośrednio, przed wylaniem jastrychu), ale też jako ogrzewanie naścienne albo sufitowe pod płytami g-k (gips-karton). Taka funkcjonalność pozwala na oszczędność miejsca i adaptację systemu ogrzewania do niestandardowych powierzchni czy kształtów (zaokrąglone ściany lub sufity, obłe kształty ścian itp.). 

Warto przy tym pamiętać, że montaż folii grzewczej nie sprawdzi się wszędzie. Wśród przeciwwskazań są np. miejsca narażone na uszkodzenia mechaniczne, gdzie intensywne użytkowanie może wpłynąć na trwałość instalacji. Folii nie zaleca się również montować w bezpośrednim sąsiedztwie elementów, które mogą ograniczać oddawanie ciepła, takich jak grube dywany czy ciężkie meble bez prześwitów, ponieważ obniży efektywność ogrzewania oraz stworzy miejsce kumulowania się ciepła co może uszkodzić meble, panele prowadząc w skrajnych przypadkach do ich odkształcenia lub nawet zwęglenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *