Język:

Akademia Liderów Miast Przyszłości

 BEZPIECZNE I FUNKCJONALNE MIASTO W ERZE DIGITALIZACJI

WARSZTATY THINKTANK

7 czerwca 2018, Kraków

Centrum Kongresowe ICE Kraków, ul. Marii Konopnickiej 17

 

Akademia Liderów Miast Przyszłości stanowi niepowtarzalną okazję do poznania aktualnych trendów i rozwiązań funkcjonujących w Europie i na świecie. Akademia ma na celu dogłębną analizę możliwości i narzędzi usprawniających działanie samorządu.

Wspólnym mianownikiem najbliższej sesji będzie dbałość o komfort i bezpieczeństwo w erze intensywnego rozwoju technologii oraz postępującej digitalizacji.

Jednym z wyzwań współczesnych włodarzy miejskich jest ciągła chęć podnoszenia jakości i atrakcyjności usług oferowanych mieszkańcom. W codziennym życiu mamy coraz częściej do czynienia z innowacjami technologicznymi, takimi jak autonomiczne pojazdy, e-mobilność czy aplikacje, dzięki którym można np. nie tylko monitorować jakość środowiska (szczególnie powietrza), ale i zarządzać tzw. ‘big data’ oraz symulować różne scenariusze. Wszystko to w zgodzie z globalnymi standardami bezpieczeństwa.

Uczestnicy akademii będą mieli okazję do wzięcia udziału w interaktywnych warsztatach i przeanalizowania różnych aspektów związanych z wprowadzaniem pojazdów autonomicznych. Dowiedzą się o rozwiązaniach w zakresie ładowania pojazdów elektrycznych, które nie angażują przestrzeni miejskiej. Za pomocą tzw. ‘digital simulation’ będą mogli zapoznać się z metodami efektywnej ochrony zdrowia i zapewnienia komfortu mieszkańcom miast. Usłyszą też o ciekawych projektach pilotażowych i modelach biznesowych związanych z tą tematyką.

Udział w warsztatach jest bezpłatny.

Partnerem wydarzenia jest Krakowskie Biuro Festiwalowe

 Rejestracja:

 

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, ze zgadzasz się na ich użycie Polityka prywatności