Język:

BUKOVINA - THINKTANK - RE-LAB

O PROGRAMIE:

Celem programu jest opis zmian zachodzących w sercach i głowach Polaków, powstałych w wyniku transformacji ustrojowej i społecznej ostatnich dwóch dekad. W tym swoistym „laboratorium trendów” uczestniczą eksperci z różnych dziedzin, a ich dyskusje pozwalają na budowanie „map mentalnych” stosunku Polaków do państwa, rynku czy kultury. Projekty realizowane w ramach programu pozwalają także na rysowanie map trendów w różnych obszarach życia społeczno-gospodarczego Polaków.

PROJEKTY AKTUALNE W RAMACH PROGRAMU: 

RE-AKTYWACJA 
Praca menedżerów i liderów związana jest z ciągłą mobilnością, przyswajaniem danych i informacji, podejmowaniem decyzji w wiecznym pośpiechu. W związku ze zmęczeniem, wyścigiem zawodowym i nasyceniem konsumpcją coraz częściej poszukujemy nowych, indywidualnych sposobów na spędzanie czasu i własny rozwój. Z drugiej strony nasze społeczeństwo nieustannie się zmienia – XXI wiek przyniósł Polsce zmiany polityczne, ekonomiczne i społeczne. Podczas RE-AKTYWACJI wspólnie stworzymy portret Polaka XXI wieku –zastanowimy się jak mobilność i aktywność wpłynęły na jego życie, jak wygląda, jak mieszka, jak wypoczywa, jaki styl życia prowadzi, czy ma czas na rozwijanie pasji i zainteresowań i jak zmienił się na przestrzeni dwóch ostatni dekad.  

Tym tematom poświęcony jest projekt RE-AKTYWACJA, realizowany przez ośrodek THINKTANK oraz hotel Bukovina Resort. Podczas tegorocznej, piątej edycji projektu zastanowimy się nad aktywnością i mobilnością jako sposobem na życie i przeanalizujemy również mikrotrendy konsumenckie, które zmieniają nasze społeczeństwo. Spotkanie odbędzie się 18-20 listopada 2016 w Bukovina Resort w Bukowinie Tatrzańskiej.  

Do sesji RE-AKTYWACJI zapraszamy ludzi o różnych doświadczeniach i podejściu: socjologów, ekspertów, badaczy, przedsiębiorców, ludzi kultury, celebrytów, ludzi mediów - różnorodność tej grupy będzie sprzyjać ożywionym dyskusjom. Na tej podstawie, opublikujemy raport i przedstawimy go na łamach magazynu THINKTANK, a także zaprezentujemy szeroko opinii publicznej.

PROJEKTY ZREALIZOWANE W RAMACH PROGRAMU: 

RE-DEFINICJE 2012
Zmieniają się czasy i pojęcia, za pomocą których opisujemy świat. Warto nakreślić portret współczesnego pokolenia Polaków – beneficjentów zmian 1989 roku i ich aspiracji. W tym celu ośrodek THINKTANK i miesięcznik MALEMEN zaprosił do Bukovina Resort kilkudziesięciu ekspertów na dwudniową Sesję Dialogu, podczas której próbowano zdefiniować „pokolenie wielkiej zmiany”, które weszło w życie zawodowej już w wolnej Polsce.

RE-WIZJE 2013 
Jak w najbliższej dekadzie będzie się zmieniać się polskie państwo, rynek, modele świadczenia pracy i  otrzymywania edukacji, nasz styl życia oraz miejsce Polski w  Europie?  Do dyskusji na ten temat  ośrodek THINKTANK zaprosił do Bukowiny kilkudziesięciu ekspertów i praktyków. Ze zidentyfikowanych przez nich trendów nakreśliliśmy optymistyczny i pesymistyczny scenariusz rozwoju wydarzeń w Polsce drugiej dekady XXI wieku.

RE-START 2015
Po ponad ćwierć wieku przemian sytuacja gospodarcza i społeczna Polski jest oceniana skrajnie różnie przez zwolenników i przeciwników III Rzeczypospolitej. Jaka nas więc czeka przyszłość? Jakie wyzwania napotkają rządzący po wyborach i jaką będą prowadzić politykę? Ośrodek THINKTANK wraz z partnerami stworzył mapę wyzwań dla nowego rządu, bez względu na to, która z partii wygra wybory. 

RE-CULTURE 2015
Czym żyje współczesny Polak i jakie są jego potrzeby w sferze kultury? Jak instytucje kultury i sztuki wypełniają te oczekiwania? Jak obecny stan ducha Polaków wpływa na wizerunek Polski na świecie? W jaki sposób przekłada się to na naszą kreatywność w różnych obszarach życia? Te pytania stawiali sobie uczestnicy projektu „Re-Culture”, zorganizowanego przez ośrodek THINKTANK we współpracy z Narodowym Centrum Kultury i Instytutem Adama Mickiewicza. Patronat objęło Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, ze zgadzasz się na ich użycie Polityka prywatności