Język:

Impact fintech’18

Rewolucja cyfrowych finansów rodzi się tutaj
28-29 listopada 2018, Łódź

W listopadzie do Łodzi zjadą się globalni liderzy świata na styku finansów i technologii. Agenda to dziesiątki wystąpień, dyskusji moderowanych i prezentacji wyróżniających się start-upów. Tam poznamy też m.in. szczegóły strategii fintechowej dla Polski oraz założenia biało-czerwonej piaskownicy regulacyjnej.

- Powiedzcie „hello” do zdecentralizowanej ekonomii. To właśnie jest blockchain, który radykalnie zmieni to, co nazywamy gospodarką opartą na scentralizowanych ośrodkach dystrybucji wartości takich jak rządy czy banki. Decentralizacja nadchodzi wielkimi krokami – zapowiada Bettina Warburg, założycielka Animal Ventures, której wystąpienie będzie pierwszym z kilkudziesięciu prezentacji i dyskusji moderowanych podczas tegorocznego Impact fintech’18 w Łodzi.

Dwudniowy kongres zgromadzi największe nazwiska ze świata finansów i nowych technologii. Głos zabiorą m.in. czołowi politycy, przedstawiciele ekosystemu m.in. z Azji, szefowie takich graczy jak ING, Azimo, KNF czy europejskich startupów, kwestionujących obecne modele biznesowe. To w Łodzi finansowo-technologiczna rewolucja nabierze właściwej dynamiki.

- Bankowość? Udowodnię wam, że nie odejdzie ona w niepamięć. Z tą różnicą, że bankowość będzie wszędzie, tylko nie w banku – twierdzi Paul Clark, szef technologii w Tandem Banku, tzw. challenger banku, liczącym sobie 5 wiosen, tysiące klientów i 150 mln USD finansowania.

Liderzy bez barier

Naszpikowany gwiazdami kongres Impact fintech’18 to efekt skali, jaką w tym roku osiąga to najważniejsze wydarzenie w regionie. Liderzy świata fintech, spotkają się 28 i 29 listopada w Łodzi (Wytwórnia oraz DoubleTree by Hilton) mając do dyspozycji 3 sceny, na których wystąpi ponad 150 speakerów. Na wydarzenie składają się dziesiątki moderowanych dyskusji, warsztatów i przeszło 2000 uczestników. To do Łodzi przyjadą także kluczowi przedstawiciele strony publicznej, mający bezpośredni wpływ na to, jak od strony regulacyjnej rozwijać się będzie polska scena fintechowa.

- Tworzymy w Polsce warunki dla fintechu, korzystając z różnych narzędzi. To m.in. usuwanie barier regulacyjnych ale i promowanie start-upów z tej kategorii oraz włączenie w ten trend polskich banków detalicznych czy np. Polskiego Funduszu Rozwoju – podkreśla Jadwiga Emilewicz, minister przedsiębiorczości i technologii, która podczas Impact fintech’18 zaprezentuje strategię dalszego rozwoju branży na styku technologii i finansów.

Z pewnością jedno z kluczowych ról w tej strategii przypadnie Markowi Chrzanowskiemu. Przewodnicząc KNF przybliży szczegóły działania fintechowej piaskownicy, otwartej na start-upy z całego świata, zaś Roy Teo z Monetary Authority of Singapore opowie, jak tzw. sandboksy wywindowały Singapur do roli globalnego lidera w sektorze fintech.

Odmładzanie gigantów

Impact fintech’18 to także odważne spotkanie dwóch światów – bankowości i młodych firm, coraz częściej stawiających na współpracę zamiast bezwzględnej rywalizacji. Duże, tradycyjne banki reprezentować będą takie tuzy jak Brunon Bartkiewicz, prezes ING Banku, Adam Kostrzewa, szef sektora innowacji w Banku Gospodarstwa Krajowego, Szymon Wałach, szef pionu strategii i transformacji cyfrowej PKO BP czy Sławomir Lachowski, twórca mBanku, promujący nowy, 100-proc. cyfrowy Golden Sand Bank.

 - Młodzi szefowie fintechów chcą zniszczyć banki. Ale nie rozumieją tego, że nie mają ani kapitału ani wiarygodności jaką zgromadziły banki. Zatem zamiast burzyć lepiej zrewitalizować „dinozaury” – zaznacza Chris Skinner, jeden z najpoczytniejszych ekspertów fintechowych na świecie, obecny podczas Impact fintech’18.

 

Spece od płatności bezgotówkowych (Paweł Widawski, Polska Bezgotówkowa), blockchaina (Ross d’Arcy z Ripple) czy sztucznej inteligencji (Paweł Wyborski z QuarticON) pokażą więc, jakie są ich zdaniem najskuteczniejsze kuracje odmładniające w świecie finansów. Na Impact fintech’18, podczas sesji pitchingowych, poznamy też najbardziej obiecujące globalnie start-upy. Te, które już za kilka kwartałów mocnym głosem powiedzą „hello” światu finansów i technologii. Zapraszamy na Impact fintech’18!


Więcej informacji tutaj.

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, ze zgadzasz się na ich użycie Polityka prywatności