Język:

AKADEMIA LIDERÓW MIAST PRZYSZŁOŚCI

Warsztaty THINKTANK - OCHRONA ŚRODOWISKA W PRZESTRZENI PUBLICZNEJ
14 listopada 2017,  Hotel Novotel, ul. Powstańców Śląskich 7, Wrocław
Warsztaty skierowane są do samorządowców, którzy na codzień poszukują korzystnych rozwiązań dla mieszkańców oraz rozumieją potrzebę stałego doskonalenia umiejętności. „OCHRONA ŚRODOWISKA W PRZESTRZENI PUBLICZNEJ” to merytoryczny zastrzyk wiedzy z zakresu obecnych na rynku rozwiązań dotyczących ograniczenia konsumpcji energii oraz dbałości o środowisko. To okazja do poznania aktualnych trendów i rozwiązań w Europie i na świecie , których stosowanie zmniejsza emisje CO2, poprawia energooszczędność, a równocześnie wpływa na poprawę stanu zdrowia i zadowolenia lokalnych społeczności, przynosząc jednocześnie wymierne korzyści finansowe dla samorządów. 

W trakcie spotkania uczestnicy wezmą udział w warsztatach tematycznych:

- MOBILNOŚĆ – "nowoczesnie i inteligentnie” - warsztat jest poświęcony zagadnieniu „smart mobility”, czyli jak w nowoczesny sposób i dbałością o komfort życia mieszkańców oraz jakość środowiska podejść do organizacji transportu. Jakie są światowe trendy w tej materii? Dzięki wykorzystaniu jakich innowacyjnych rozwiązań oraz technologii można osiągnąć najlepsze efekty. Mowa będzie zarówno o inteligentnym zarządzaniu mobilnością, e-mobilności oraz aspektach istotnych w kontekście planowania oraz realizacji inwestycji w tym obszarze.
- OGRANICZENIE EMISJI CO2 - Poprawa efektywności istniejących systemów grzewczych, oraz redukcji emisji substancji szkodliwych do atmosfery: Podczas warsztatów zdefiniujemy niską emisję oraz jej podstawowe źródła. Ocenimy wielkość emisji substancji szkodliwych ze starych, nieefektywnych źródeł ciepła. Zaproponujemy nowoczesne rozwiązania do produkcji energii cieplnej takie jak pompy ciepła, kotły na biomasę czy kotły gazowe, kondensacyjne i wskażemy najlepsze warianty. Pokażemy jak z problemem niskiej emisji radzą sobie inne miasta w Polsce.

Uczestnicy zaznajomią się podczas sesji z najnowszymi metodami stosowanymi oraz będącymi w fazie wprowadzania przez samorządy na całym świecie. Intensywna praca w grupach pozwoli na zdobycie konkretnej wiedzy i jej praktyczne zastosowanie.

Udział w warsztatach jest bezpłatny.


Rejestracja i agenda dostępne są tutaj