Język:

Polecamy

Pracować inaczej

Premiera książki
Nowy paradygmat organizacyjny
Czy jesteśmy świadkami kolejnej fundamentalnej zmiany  ludzkiej świadomości (porównywalnej do tej, towarzyszącej  rewolucji przemysłowej), która pociągnie za sobą  konsekwencje co do dominującego modelu organizacji?  Przekonuje o tym Frederic Laloux, twierdząc, że nowy model  organizacyjny cechuje samo - zarządzanie, oparcie na pełni  człowieka oraz szukanie celu organizacji, który zastępuje wysiłki  na rzecz przewidywania i kontrolowania przyszłości. Swoje  rozważania na ten temat, opiera na analizie 12 przypadków  pionierskich organizacji (firm, ngo,’s szpitali, szkół).

więcej >

Droga Steve'a Jobsa

Premiera książki
Jak Jobs stał się jednym z najbardziej wizjonerskich przywódców biznesowych?
Kolejna, po głośniej książce Waltera Isaacsona, biografia współzałożyciela Apple – Steve’a Jobsa. Autorzy przekonują, że dominujący obraz stylu zarządzania Jobsa (ukształtowany m.in. przez książkę Isaacsona) – opartego o impulsywność i ciągłe intrygi – nie odpowiada rzeczywistości. Ich zdaniem, wymuszone odejście Jobsa z Apple, było katalizatorem dojrzewania jego sposobu prowadzenia firmy. Smaczku książce dodaje fakt, że mimo ogłoszenia książki Isaacsona mianem autoryzowanej biografii, najważniejsi przedstawiciele Apple uznali „wersję”  Schlendera i Tetzeli za bliższą prawdzie.

więcej >

Manipulacja odczarowana

Premiera książki
777 skutecznych technik wpływu
Manipulacja to naturalna aktywność każdego z nas. W każdej sytuacji, gdy chcemy coś osiągnąć lub czegoś świadomie pożądamy. Nawet wtedy, gdy pożądamy nieświadomie, bo z wielu chęci i żądz nie zdajemy sobie sprawy, choć w dużym stopniu kierują one naszym życiem. Ta książka powstała po to, abyś mógł stanąć przed lustrem i powiedzieć do siebie: „To ja jestem najlepszym manipulatorem!”. Albo przynajmniej: „Nie dam sobą manipulować!”.

więcej >

Mit pieniądza

Premiera książki
Świat realny wobec iluzji polityki pieniężnej
Książka opisuje globalny kryzys finansowy.  Prof. Andrzej Sopoćko próbuje znaleźć odpowiedź na pytanie, dlaczego stagnacja gospodarcza rozwiniętych gospodarek sięga  poza system finansowy. Jego zdaniem rozwiązania, które wydawały się niedawno jedyne i ostateczne, zawiodły. Pora więc szukać nowych modeli oraz przyjrzeć się bliżej paradygmatom, które wydają się niewzruszalne.

więcej >

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, ze zgadzasz się na ich użycie Polityka prywatności