Język:

Polecamy

Mit pieniądza

Premiera książki
Świat realny wobec iluzji polityki pieniężnej
Książka opisuje globalny kryzys finansowy.  Prof. Andrzej Sopoćko próbuje znaleźć odpowiedź na pytanie, dlaczego stagnacja gospodarcza rozwiniętych gospodarek sięga  poza system finansowy. Jego zdaniem rozwiązania, które wydawały się niedawno jedyne i ostateczne, zawiodły. Pora więc szukać nowych modeli oraz przyjrzeć się bliżej paradygmatom, które wydają się niewzruszalne.

więcej >

Zarządzanie przez wartości

Premiera książki
Jak sprawić, by osobiste wartości pomagały osiągać nadzwyczajne wyniki?
Książka Kena Blencharda to klasyczna przypowieść o tym, że prawdziwy sukces mogą osiągnąć jedyne te osoby, które konsekwentnie i bez wyjątków stosują zawsze przyjęty przez siebie system wartości. Doświadczenia pokazują, że firmy, które są najsilniejszymi graczami na rynku potrafią zorganizować cały zespół wokół celu, jakim są wspólne, wcześniej wyznaczone wartości. Autor w swojej książce uczy jak etyczne zarządzanie wprowadzić w praktyce.

więcej >

Menedżer Samuraj

Premiera książki
Intuicja jako klucz do sukcesu
Autor zauważa, że wiele inspiracji w zarządzaniu możemy czerpać z tradycji japońskich samurajów, którzy w doskonały sposób posługiwali się intuicją. System ich wartości, którego filarami były: honor, szacunek, odwaga, zdecydowanie i uprzejmość, zapewniał im najwyższy status społeczny. Książka sugeruje, że należy wdrożyć tę filozofię do naszych codziennych zadań. Dzięki temu uda nam się odnieść sukces zawodowy.

więcej >

Rozwój osobisty

Premiera książki
Potrzeba, presja czy uzależnienie?
Ta książka ma pomóc w mądrym wytyczeniu własnej ścieżki rozwoju. Żyjemy w epoce, w której wszyscy chcą doskonalić swoje mocne strony i uzupełniać braki. Ten pozytywny trend ma jednak pewne skutki uboczne. W branży rozwojowej nagle zaczęło działać wielu ludzi bez doświadczenia, a poza tym niezwykle trudno znaleźć coś konkretnego dla siebie i uczciwie ocenić wartość szkolenia. Autor książki podsuwa obiektywne, naukowe narzędzia oceny wydarzeń rozwojowych.

więcej >