Język:

Polecamy

Zarządzanie przez wartości

Premiera książki
Jak sprawić, by osobiste wartości pomagały osiągać nadzwyczajne wyniki?
Książka Kena Blencharda to klasyczna przypowieść o tym, że prawdziwy sukces mogą osiągnąć jedyne te osoby, które konsekwentnie i bez wyjątków stosują zawsze przyjęty przez siebie system wartości. Doświadczenia pokazują, że firmy, które są najsilniejszymi graczami na rynku potrafią zorganizować cały zespół wokół celu, jakim są wspólne, wcześniej wyznaczone wartości. Autor w swojej książce uczy jak etyczne zarządzanie wprowadzić w praktyce.

więcej >

Menedżer Samuraj

Premiera książki
Intuicja jako klucz do sukcesu
Autor zauważa, że wiele inspiracji w zarządzaniu możemy czerpać z tradycji japońskich samurajów, którzy w doskonały sposób posługiwali się intuicją. System ich wartości, którego filarami były: honor, szacunek, odwaga, zdecydowanie i uprzejmość, zapewniał im najwyższy status społeczny. Książka sugeruje, że należy wdrożyć tę filozofię do naszych codziennych zadań. Dzięki temu uda nam się odnieść sukces zawodowy.

więcej >

Rozwój osobisty

Premiera książki
Potrzeba, presja czy uzależnienie?
Ta książka ma pomóc w mądrym wytyczeniu własnej ścieżki rozwoju. Żyjemy w epoce, w której wszyscy chcą doskonalić swoje mocne strony i uzupełniać braki. Ten pozytywny trend ma jednak pewne skutki uboczne. W branży rozwojowej nagle zaczęło działać wielu ludzi bez doświadczenia, a poza tym niezwykle trudno znaleźć coś konkretnego dla siebie i uczciwie ocenić wartość szkolenia. Autor książki podsuwa obiektywne, naukowe narzędzia oceny wydarzeń rozwojowych.

więcej >

Niezwykłe początki znanych firm

Premiera książki
Narodziny gigantów kapitalizmu
Popularnonaukowa pozycja z dziedziny historii gospodarczej, opisująca początki międzynarodowych gigantów. Autor prezentuje zarówno aspekt technologiczny, sylwetki przedsiębiorców, strategie marketingowe jak i historyczne uwarunkowania. W rezultacie otrzymujemy solidny kawałek historii XIX-wiecznego kapitalizmu, cechującego się gwałtownym rozwojem technologicznym. Jednocześnie zmagania i nieustępliwość twórców przyszłych imperiów mogą być bogatym źródłem inspiracji.

więcej >