Język:

Polecamy

MIĘDZYNARODOWY TYDZIEŃ FACYLITACJI

Jak tworzyć przestrzeń do współpracy w organizacjach?
23-25 października 2017,  hotel Andel's w Krakowie
Co widzisz, kiedy patrzysz na swój zespół? Ludzi zaangażowanych we wspólną pracę, odpowiedzialnych, z inicjatywą poszukujących niestandardowych rozwiązań, aktywnie realizujących wspólne założenia i cele? Czy może pracowników, którzy bez inicjatywy wykonują polecenia przełożonego, podążają utartym schematem myślenia, są niezdolni do wspólnej pracy i zespołowego działania? W organizacjach liczy się wynik, ale to jakość współpracy między ludźmi, zespołami, działami i ich zaangażowanie warunkują efektywność działania całej organizacji. 

więcej >

MASTERS&ROBOTS

Konferencja o przyszłości świata i biznesu
26-28 października 2017,  Warszawa
Po raz pierwszy w Polsce odbędzie się konferencja Masters & Robots, dotycząca najważniejszych wyzwań współczesnego świata i biznesu. Podczas wydarzenia obecni będą profesorowie z największych ośrodków akademickich - MIT, New York Stern, Stanfordu, University of Illinois, Concordii czy Wiednia oraz praktycy z całego świata zajmujący się wdrażaniem innowacji, rozwojem nowych modeli biznesowych i implementacją nowoczesnych rozwiązań.

więcej >

WPŁYW TECHNOLOGII INFORMACYJNYCH NA SPOŁECZNĄ RZECZYWISTOŚĆ. SZANSE CZY ZAGROŻENIA?

Warsztat i debata
24 października 2017, 10:00-12:00, Krajowa Izba Gospodarcza, ul. Trębacka 4, Warszawa
Bez wątpienia cyfryzacja zmieniła naszą rzeczywistość oraz otworzyła nieosiągalne wcześniej możliwości – dotyczy to nie tylko jednostek, ale przede wszystkim całych społeczeństw. Internet pozwala szybciej dzielić się pomysłami, reagować na wydarzenia i otwiera nowe formy uczestnictwa w życiu społecznym. Jak dalszy postęp technologiczny oraz swobodny przepływ informacji (w tym także fake newsów) wpłynie na rolę człowieka i będzie oddziaływać na zmiany społeczne? 

więcej >

Akcjonariat pracowniczy. Czy polskie przedsiębiorstwa są gotowe?

Konkluzje z warsztatu Komitetu Dialogu Społecznego KIG
Akcjonariat pracowniczy to sposób na większą partycypację pracowników w zarządzaniu i czerpaniu zysków z przedsiębiorstwa poprzez nabywanie przez nich akcji firmy, zazwyczaj na preferencyjnych warunkach (np. z ulgą podatkową, na kredyt itp.). Dziś różne modele takiego akcjonariatu funkcjonują jako standardowe elementy systemów gospodarczych w USA, ale też w Kanadzie, Australii, Afryce Południowej i w krajach Unii Europejskiej, m.in. we Francji.

więcej >