Język:

Rada ekspertów

ADAMSKA LIDIA
ADAMSKA LIDIA

Doktor nauk ekonomicznych, ekspertka w zakresie makroekonomii, gospodarek krajów w procesie transformacji. Członkini Zarządu i CFO GPW (2006–2013). Kierowała budową systemu rachunkowości zarządczej na GPW, uczestniczyła w procesie upublicznienia Giełdy, odpowiadała za kontakty z inwestorami krajowymi i zagranicznymi, była przedstawicielką GPW w Europejskiej Federacji Giełd.

ADUSZKIEWICZ ADAM
ADUSZKIEWICZ ADAM

Doktor filozofii, menedżer, coach. Prezes Zarządu Fundacji Rozwoju Demokracji Lokalnej. Współpracuje z Instytutem Psychoimmunologii i z Akademią Psychologii Przywództwa. Członek założyciel i członek prezydium Izby Coachingu. Autor i tłumacz.

ANDRZEJAK PRZEMYSŁAW
ANDRZEJAK PRZEMYSŁAW

Prezes Zarządu Łódzkiej Agencji Rozwoju Regionalnego S.A. Ekspert w projektach restrukturyzacji, konsolidacji grup kapitałowych oraz w fuzjach i przejęciach spółek. Doradca w międzynarodowej promocji gospodarczej oraz strategii promocji regionów i miast. Współtwórca i koordynator Work and Travel Ameryka STE Columbus Club. Pełnomocnik Rektora Uniwersytetu Medycznego w Łodzi ds. Rozwoju i Promocji Uczelni.

ANTOSZEWSKI KUBA
ANTOSZEWSKI KUBA

Współzałożyciel instytutu SMG/KRC w 1990 roku (obecnie Millward Brown). Moderował wywiady zogniskowane, realizował badania jakościowe, przez wiele lat szef zespołu badawczego, specjalizował się w badaniach służących tworzeniu strategii i komunikacji marketingowej. Obecnie PR Manager Millward Brown odpowiedzialny za współtworzenie wizerunku instytutu, komunikację wewnętrzną, badania społeczne oraz kontakty z mediami.

BĄBIAK-KOWALSKA DOROTA
BĄBIAK-KOWALSKA DOROTA

Zastępca redaktora naczelnego ogólnopolskiego Pisma Samorządu Terytorialnego „Wspólnota”, redaktor naczelny miesięcznika „Pracownika Samorządowy”, autorka i współautorka wielu publikacji książkowych z zakresu prawa samorządowego i administracyjnego, autorka wielu artykułów i odpowiedzi prawnych, doświadczony trener z zakresu prawa samorządu terytorialnego i administracyjnego, konsultant w Kancelarii Prawnej Kawecki, Syjut i Wspólnicy spółka komandytowa.

BAKALARSKA MALWINA
BAKALARSKA MALWINA

Doktor socjologii, specjalistka ds. komunikacji międzykulturowej i zarządzania wielokulturowego. W praktyce konsultingowej i trenerskiej wykorzystuje doświadczenie zdobyte podczas pracy oraz badań prowadzonych w krajach europejskich, afrykańskich i azjatyckich. Autorka programów studiów podyplomowych (m.in. PAN) i publikacji z w/w zagadnień.

BATORSKI DOMINIK
BATORSKI DOMINIK

Doktor socjologii i data scientist łączący pracę naukową (ICM UW) z działalnością doradczą i biznesową. Bada zmiany społeczne i gospodarcze związane z upowszechnieniem ICT. Jest autorem badań Diagnoza społeczna oraz Cyfrowa gospodarka. Obecnie jest członkiem Rady ds. Cyfryzacji. Od kilkunastu lat analizuje duże dane zbierane przez serwisy internetowe i firmy telekomunikacyjne, współtworzy też Sotrender’a narzędzia analityczne do monitoringu i optymalizacji marketingu w mediach społecznościowych.

BATYCKA BOŻENA
BATYCKA BOŻENA

Projektantka i właścicielka firmy z luksusową galanterią skórzaną - Batycki. Jest kobietą z klasą, wykształconą i pełną pasji. Z odwagą realizuje własne marzenia o firmie, szczęśliwych ludziach i pięknych przedmiotach wokół nas. Ambitna, przedsiębiorcza, uparta. Zaraża optymizmem, pozytywną energią i radością życia. Jest kobietą aktywną - uprawia jogę, biega, pływa. Dużo czyta, podróżuje, interesuje się historią religii i sztuki.

BETTMAN DOMINIKA
BETTMAN DOMINIKA

Absolwentka Wydziału Handlu Zagranicznego Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Karierę zawodową rozpoczęła w 1995 r., a rok później związała się z koncernem Siemens, gdzie kolejno zdobywała doświadczenie związane z działalnością różnych branż firmy. Od roku 2009 jest Prezesem Zarządu ds. Finansowych Siemens Sp. z o.o.

BEŁDOWSKI JAROSŁAW
BEŁDOWSKI JAROSŁAW

Łączy pracę zawodową i akademicką w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. W swojej karierze był m.in. Wiceprezesem Banku Gospodarstwa Krajowego, Dyrektorem Oddziału Okręgowego Narodowego Banku Polskiego w Gdańsku oraz Doradcą Przewodniczącego Komisji Nadzoru Finansowego. Członek-założyciel, a obecnie Prezes Polskiego Stowarzyszenia Ekonomicznej Analizy Prawa.

BIEDRZYCKI NORBERT
BIEDRZYCKI NORBERT

Prezes Zarządu ABC Data S.A. W latach 2010-2012 pełnił funkcję Prezesa Zarządu w spółce Sygnity S.A. Pracował także w McKinsey and Company Polska Sp. z o.o., gdzie w Business Technology Office realizował obsługę klientów z sektora telekomunikacyjnego oraz high-tech na rynku europejskim oraz w firmie Oracle Polska Sp. z o.o., gdzie był odpowiedzialny m.in. za zbudowanie działu aplikacji biznesowych i wprowadzanie produktów aplikacyjnych na rynek.

BILIŃSKA AGNIESZKA
BILIŃSKA AGNIESZKA

Ekspertka w dziedzinie mentoringu, komunikacji i przywództwa. CEO w firmie doradczej Trusted Communication, wspierającej liderów w rozwoju zawodowym i osobistym. Organizuje autorski program rozwojowy dla kobiet w korporacjach „Leading Women”. Executive coach, akredytowany moderator w forum CEO Round Table. Doświadczona menedżerka pracująca w firmach globalnych m.in. PwC, Scandinavian Tobacco.

BONAROWSKI MICHAŁ
BONAROWSKI MICHAŁ

Ekspert komunikacji cyfrowej, obecnie jako Public Relations Officer w Allegro. Współtwórca pierwszych serwisów internetowych w Polsce. Pracował m.in. dla: „Gazety Bankowej”, „Businessman Magazine”, tygodnika „Polityka”, portalu Onet.pl, Polskiej Agencji Prasowej, TVP. Doradza funduszom inwestycyjnym oraz tworzy strategie komunikacji. Członek Internet Society, Polskiego Stowarzyszenia Public Relations, juror Superbrands i członek Sieci Mentorów Polskiego Funduszu Rozwoju.

BORCZYK ANDRZEJ
BORCZYK ANDRZEJ

W Mars/Masterfoods kierował zespołami sprzedaży, jako Resourcing and Talent Development Manager, tworzył strategie employer branding, rekrutacji i rozwoju pracowników. Pełnił funkcję dyrektora HR na Polskę i Europę Centralną w Diageo. Od 2010 r. dyrektor HR w polskim oddziale Microsoft, firmie, która otrzymała prestiżową nagrodę Najlepsze miejsce Pracy 2011 oraz 2012 Great Place to Work Institute Polska.

BRACH BARTEK
BRACH BARTEK

Antropolog z wykształcenia, trener debat z zamiłowania, strateg marketingowy z zawodu. Pracował dla najlepszych firm brand consultingowych w Polsce (BNA) i Wielkiej Brytanii (Saffron Brand Consultants). Silnie zaangażowany w tworzenie młodej mądrości. Współwprowadzał do Polski storytelling jako narzędzie analizy komunikacji i zmiany organizacyjnej. Twórca Króliczej Nory – sieci interpretatorów młodej kultury. Członek jury konkursów reklamowych KTR i Young Creatives. Wykładowca SWPS i UW.

BRAUNTSCH MONIKA
BRAUNTSCH MONIKA

Właścicielka marki oświetleniowej KAFTI, współtwórczyni inicjatywy The Spirit of Poland, promującej polski design na forum międzynarodowym. W 2011 roku zwyciężyła w polskiej edycji konkursu Young Creative Entrepreneur, organizowanego przez British Council. Aktywny członek Śląskiego Klastra Designu, współzałożycielka WILKa Otwartego Klastra Designu. Managerka i promotorka designu z 8-letnim doświadczeniem w branży. Wcześniej pracowała jako Manager Operacyjny w firmie konsultingowej Kroll.

BRZEZIŃSKI MIŁOSZ
BRZEZIŃSKI MIŁOSZ

Konsultant biznesowy, interpretator zjawisk psychologicznych w biznesie, inspirator współpracujący z rynkiem biznesowym na całym świecie. Opublikował dziesiątki artykułów dotyczących zastosowania psychologii w biznesie. Autor książek dotyczących wdrażania zmian w środowisku pracy i środowisku domowym. Mentor AIP Business Link, certyfikowany coach International Coaching Community, wykładowca akademicki.

CZAPIŃSKA MARTA
CZAPIŃSKA MARTA

Psycholog społeczny i trenerka kompetencji interpersonalnych. Szefowa zespołu strategicznego przy Ministrze Edukacji Narodowej. Odpowiedzialna za koordynowanie współpracy ekspertów zewnętrznych z ministerstwem w obszarze kreowania polityki oświatowej. W ramach studiów doktoranckich w Instytucie Studiów Społecznych UW zajmuje się badaniem i rozwijaniem kapitału społecznego. Aktywnie wspiera proces cyfryzacji szkół.

CZAPIŃSKI JANUSZ
CZAPIŃSKI JANUSZ

Profesor na Wydziale Psychologii UW i prorektor WSFiZ w Warszawie. Zajmuje się psychologią społeczną i makropsychologią. Od 1991 r. prowadzi we współpracy z ekonomistami, socjologami, demografami i statystykami badania nad jakością życia Polaków; od 2000 r. w ramach projektu Diagnoza Społeczna. Autor kilku koncepcji poświęconych emocjonalnym i poznawczym mechanizmom adaptacji.

DĄMBSKA AGATA
DĄMBSKA AGATA

Współprowadzi think tank Forum Od-nowa, projektujący i wdrażający zmiany systemowe w sektorze publicznym – samorządach, administracji centralnej i finansach publicznych. Jest działaczką trzeciego sektora od 1994 roku, współzałożycielką i liderką kilku organizacji pozarządowych, publicystką, szefową portalu polsko-czeskiego, tłumaczką, lektorką języka polskiego dla cudzoziemców. Studiowała socjologię na Uniwersytecie Warszawskim.

DANEK BARTŁOMIEJ
DANEK BARTŁOMIEJ

Dyrektor Sprzedaży w PayU S.A. Był członkiem zarządu i dyrektorem sprzedaży i marketingu w home.pl oraz przez 7 lat był związany z polskim oddziałem Microsoft. Jeszcze wcześniej pracował w instytucjach rządowych na stanowiskach dyrektorskich w Ministerstwie Nauki i Informatyzacji oraz Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Karierę rozpoczął rozwijając WebService, jako wiceprezes i współwłaściciel.

DAWID-SAWICKA MONIKA
DAWID-SAWICKA MONIKA

Ekspertka ds. rynku pracy. Z branżą HR związana od 15 lat. Autorka opracowań dotyczących polskiego rynku pracy i wywiadów z dyrektorami personalnymi. Organizatorka konferencji dedykowanych środowiskom HR. Pomysłodawczyni konferencji HR Directors Summit. Inicjatorka Spotkań HR. W PARP zaangażowana w realizację największego badania rynku pracy - Bilans Kapitału Ludzkiego. Certyfikowany trener narzędzia diagnostycznego Stylów Myślenia i Działania FRIS. Coach ECPC, pracujący z osobami dokonującymi zmiany życia zawodowego. 

DEDO JANUSZ
DEDO JANUSZ

Prezes  Banku HSBC Bank Polska (2006 – 2014), Wiceprezes Banku Pekao SA (1998 – 2004) oraz Prezes Banku Pekao SA na Ukrainie (2004 - 2006). Zajmował także stanowiska regionalne oraz międzynarodowe w strukturach Mastercard. Członek Rady Związku Banków Polskich, a także, od czerwca 2011 roku, Prezes Zarządu Polskiego Związku Pracodawców Prywatnych Banków i Instytucji Finansowych, działającego w ramach Konfederacji Lewiatan. Członek Rady Nadzorczej Budimex SA. Pasjonat żeglarstwa oceanicznego. Mąż i ojciec dwójki dorosłych dzieci.

DOMAŃSKI JAROSŁAW
DOMAŃSKI JAROSŁAW

Doktor habilitowany nauk o zarządzaniu, profesor nzw. na Wydziale Zarządzania Politechniki Warszawskiej. W pracy naukowej zajmuje się analizami Trzeciego Sektora. Jest autorem koncepcji zarządzania strategicznego oraz zarządzania ryzykiem w polskich organizacjach pozarządowych. Wykładowca m.in. marketingu, przewodzenia w organizacji. Pełni funkcję Kanclerza Szkoły Wyższej Przymierza Rodzin w Warszawie.

DRABENT YURI
DRABENT YURI

Współzałożyciel i dyrektor kreatywny agencji social mediowej „Lubię to". Yuri odpowiada za tworzenie strategii komunikacyjnych dla kluczowych klientów. Na przestrzeni lat prowadził kampanie marek, takich jak NIVEA, H&M czy HBO. Był nominowany do miana Człowieka Roku Polskiego Internetu za osiągnięcie pozycji jednej z najważniejszych osób polskiego marketingu. Prywatnie niepoprawny podróżnik i miłośnik sportów ekstremalnych.

DUDEK PAWEŁ
DUDEK PAWEŁ

Ekspert w zakresie rozwoju biznesu i zarządzania zmianą. Od 2016 członek zarządu EDC Expert Direct Communication Sp. z o.o., największej w regionie CEE firmy zapewniającej pełną obsługę mailingów transakcyjnych, promocyjnych oraz komunikacji multikanałowej. Był prezesem zarządu WARS S.A., pracował dla: Bird & Bird, Medicover oraz Norwich Union, doradzał zarządom spółek z branży telekomunikacyjnej oraz usług profesjonalnych. Absolwent m.in. „Leadership Development Program” (Harvard Business School w Bostonie).

DUMA DARIUSZ
DUMA DARIUSZ

Przedsiębiorca, konsultant i trener zarządzania, mówca, filozof. Stworzył firmę doradczo-szkoleniową Chiltern Consultancy International - Business Farm. Popularyzuje wiedzę, kompetencje i wartości związane z przedsiębiorczością, przywództwem, otwartością na zmiany, skutecznością biznesową i zarządzaniem sprzedażą. Zaangażowany w wiele projektów rozwojowych dla liderów życia gospodarczego i społecznego

DYMOWSKI JACEK
DYMOWSKI JACEK

Od blisko 15 lat zajmuje się planowaniem strategicznym, w tym strategiami społecznej odpowiedzialności. W przeszłości zawodowo związany z Arthur Andersen, Orange oraz D. Kulczyk i J. Santorskim. Autor pierwszego w Polsce raportu społecznego przygotowanego w oparciu o wytyczne GRI. Jako doradca Kulczyk Investments ds. CSR tworzył merytoryczną stronę RESPECT Index. Pracował jako ekspert projektów Programu ONZ ds. Rozwoju.

DZIEWGUĆ MAGDALENA
DZIEWGUĆ MAGDALENA

Dyrektor Programowy Fundacji Rozwoju Kompetencji Strategicznych i Head of Google for Work CEE. Wczęsniej pracowała w zarządzie Exatel i kilku Radach Nadzorczych, zarządzała m.in. rynkiem biznesowym sieci kom. Polkomtel. Ekspert zarządzania segmentem B2B i budowania strategii rozwoju dla firm usługowych. Jako jedna z niewielu kobiet ukończyła menedżerskie studia podyplomowe na Harvard Business School, posiada tytuł Executive MBA SGH.

DZIK ZOFIA
DZIK ZOFIA

Założycielka Fundacji Humanites-Sztuka Wychowania. Pracowała m.in. w Andersen Business Consulting, od 2003 r. związana z Grupą Intouch Insurance (obecnie RSA), w latach 2004–2007 była prezesem TU Link4, a w latach 2007–2009 członkiem zarządu Intouch Insurance B.V. w Holandii oraz CEO na Europę Centralną i Wschodnią Intouch Insurance. Zasiada w radach nadzorczych m.in. PKO BP, TU Link4, ERBUD SA.

DZIOMDZIORA WOJCIECH
DZIOMDZIORA WOJCIECH

Radca Prawny w kancelarii Domański Zakrzewski Palinka. Ekspert prawa mediów, nowych technologii, telekomunikacji oraz praw autorskich i prawa kultury. Kierował Projektami Kluczowymi, a następnie Relacjami Zewnętrznymi i CSR w Orange, był członkiem KRRiT. Jest członkiem Rady Powierniczej Zamku Królewskiego w Warszawie i wiceprezesem Fundacji Sztuka Media Film. Zaprasza do bloga

FRĄTCZAK-RUDNICKA BARBARA
FRĄTCZAK-RUDNICKA BARBARA

Socjolog, ekspertka w zakresie m.in. badań komunikacji marketingowej oraz analizy trendów społecznych i konsumenckich. W badaniach pracuje od 1992 r. (DEMOSKOP, IPSOS, a od 2003 r. w 4P Research Mix). Prowadzi w Instytucie Socjologii UW wykłady na temat marketingu społecznego i politycznego, komunikacji marketingowej i trendów konsumenckich. Stypendystka Fulbrighta, członkini AQR i ESOMAR.

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, ze zgadzasz się na ich użycie Polityka prywatności