Język:

O nas

Misja i cele


Misją ośrodka dialogu i analiz THINKTANK jest tworzenie platformy do inspirującej wymiany doświadczeń między sferami, które zazwyczaj się nie przenikają: publiczną i prywatną, między teorią i praktyką, wiedzą i intuicją. Chcemy wzmacniać debatę publiczną w Polsce, tworzyć dla niej nowe formy oraz dostarczać liderom syntetycznej wiedzy pozwalającej podejmować lepsze decyzje. Postawiliśmy przed sobą zadanie inspirowania polskich liderów do szerszego, wielowymiarowego spojrzenia na rzeczywistość.

THINKTANK działa od 2009 r. jako przedsiębiorstwo społeczne. Wydaje publikacje, tworzy multimedia, prowadzi badania, organizuje wydarzenia, zarządza własną bazą wiedzy. Wszystkie przedsięwzięcia realizuje w formule programów strategicznych i projektów partnerskich. Wydaje także kwartalnik THINKTANK poświęcony efektywnemu zarządzaniu, przywództwu i politykom publicznym. Prowadzi THINKTANK Society, społeczność liderów, menedżerów i ekspertów skupionych wokół THINKTANK i zainteresowanych swoim rozwojem.

THINKTANK sam jest networkiem ekspertów: dysponuje prawie stuosobową siecią specjalistów z kilkunastu obszarów wiedzy. W Radzie Strategicznej ośrodka zasiadają m.in.: laureat Pokojowej Nagrody Nobla Muhammad Yunus, wieloletni wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej Günter Verheugen oraz kilkanaście czołowych postaci polskiego życia publicznego. Działania THINKTANK wspierają również partnerzy instytucjonalni.

Państwo także mogą współtworzyć projekty realizowane przez THINKTANK.
Serdecznie zapraszamy do naszej „sieci myśli”!


więcej >

KONFEDERACJA LEWIATAN, partner główny „Magazynu THINKTANK”

Najbardziej prężna organizacja biznesowa w Polsce. Jest głównym partnerem merytorycznym THINKTANK. Konfederacja skupia w związkach regionalnych i branżowych ponad 3750 firm zatrudniających w sumie ponad 700 tys. osób. Jest członkiem Komisji Trójstronnej ds. Społeczno-Gospodarczych. Należy do Businesseurope, będącej reprezentantem interesów przedsiębiorców i pracodawców wobec Komisji Europejskiej, Parlamentu Europejskiego i innych instytucji UE.
www.konfederacjalewiatan.pl

więcej >

CENTRUM STOSUNKÓW MIĘDZYNARODOWYCH (CSM)

Jest fundacją, niezależnym, pozarządowym ośrodkiem zajmującym się polską polityką zagraniczną i najważniejszymi problemami polityki międzynarodowej. CSM od 1996 r. realizuje projekty badawcze, przygotowuje raporty i analizy oraz uczestniczy w międzynarodowych projektach we współpracy z podobnymi instytucjami w wielu krajach. Działalność CSM ma charakter badawczy i edukacyjny. THINKTANK i CSM działają w  ścisłym sojuszu organizacyjnym.
www.csm.org.pl

więcej >

WYDZIAŁ ZARZĄDZANIA POLITECHNIKI WARSZAWSKIEJ

Wydział Zarządzania to najmłodszy wydział Politechniki Warszawskiej, utworzony na bazie Instytutu Organizacji Systemów Produkcyjnych Wydziału Inżynierii Produkcji w roku 2008, jednakże sięgający do tradycji kształcenia w obszarze naukowej organizacji pracy, zapoczątkowanej w roku 1922 przez prof. Karola Adamieckiego. Prowadzi kształcenie na kierunkach Zarządzanie oraz Zarządzanie i Inżynieria Produkcji na studiach I i II stopnia, a także na studiach doktoranckich i podyplomowych. Prowadzi badania naukowe między innymi w obszarze procesów i systemów zarządzania, innowacyjności, przedsiębiorczości, publicznego zarządzania kryzysowego, finansów i otoczenia finansowego.
www.wz.pw.edu.pl

więcej >

VIVUS

Vivus Finance to spółka należąca do północnoeuropejskiej grupy 4financeGroup, wiodącej firmy w branży pożyczek online działającej w 17 krajach. Vivus jest liderem rynku pożyczek internetowych oraz sektora fintech w Polsce. Firma przeprowadziła prawdziwą rewolucję w branży consumer finance. Stała się także przykładem jak w branży fintech rozwinąć się od startupu do dochodowej organizacji. W 2012 roku Vivus uruchomił sprzedaż pożyczek przez Internet na rynku polskim. Od początku swej działalności jest regularnym laureatem wielu nagród w zakresie obsługi klienta. 
https://www.vivus.pl/

więcej >

KANCELARIA PRAWNA WKB

WKB świadczy specjalistyczne doradztwo m.in. w dziedzinie prawa energetycznego, prawa zamówień publicznych, prawa konkurencji, prawa korporacyjnego, prawa własności intelektualnej, prawa nieruchomości oraz ochrony środowiska. Doświadczenie kancelarii obejmuje prowadzenie projektów prywatyzacyjnych oraz transakcji na rynku fuzji i przejęć. Ponadto WKB posiada doświadczony zespół prawników procesualistów.
www.wkb.pl

więcej >

WECO-TRAVEL

Powstała w 1992 r. jest jednym z liderów obsługi podróży służbowych w Polsce i na świecie Posiada sieć własnych biur na terenie Polski zlokalizowanych w Warszawie, Gdyni, Wrocławiu oraz  poza granicami kraju: w Skandynawii, na Węgrzech oraz w Czechach. Wkrótce grupa obecna będzie również w Bułgarii, Rosji oraz Rumunii. Wszystkie biura Weco-Travel posiadają akredytację IATA – Międzynarodowego Zrzeszenia Transportu Lotniczego.
www.weco.com.pl

więcej >

STUDIO EMKA

Oficyna Studio Emka działa od ponad dwudziestu lat. Specjalizuje się w pozycjach literatury motywacyjnej. Książki publikowane przez Emka to z jednej strony klasyczne pozycje motywacyjne i zarządcze znane z rynku amerykańskiego, a z drugiej – pozycje autorstwa polskich praktyków i specjalistów (m.in. Sławomira Lachowskiego, twórcy mBanku). Większość pozycji wydawanych przez Studio Emka ma wspierać menedżerów i przedsiębiorców w działaniu.
www.stuidoemka.com.pl

więcej >

POLTEXT

Wydawnictwo działa w branży wydawniczej od 1989 r. Publikuje tytuły z zakresu ekonomii, zarządzania, prawa gospodarczego, finansów, bankowości, ubezpieczeń, handlu, marketingu, HR, psychologii i socjologii. Wydaje również specjalistyczne słowniki i podręczniki do nauki języków obcych z płytami CD. Specjalizuje się m.in. w pozycjach na temat zarządzania autorstwa polskich praktyków i ekspertów – ich autorami są profesorowie wyższych uczelni i praktycy biznesu.
www.poltext.pl

więcej >

MT BIZNES

Istnieje od 2001 r. i jest jednym z najbardziej dynamicznie rozwijających się wydawnictw ekonomiczno-biznesowych w Polsce. Jego celem jest prezentowanie najnowszych tendencji w dziedzinie zarządzania, marketingu, ekonomii i psychologii biznesu. Książki wydawnictwa MT Biznes kierowane są do menedżerów wszystkich szczebli, środowiska akademickiego oraz wszystkich zainteresowanych tematyką biznesową.
www.mtbiznes.pl

więcej >

KURHAUS PUBLISHING

Jest butikiem wydawniczym, który powstał w 2009 r. z pasji czytania i ciekawości świata. Kurhaus wydaje głównie literaturę faktu, opisującą osoby, które stoją w tle wielkich wydarzeń, i wydarzenia, które są tłem dla wielkich ludzi. Pozycje publikowane przez Kurhaus Publishing wytyczają nowe ścieżki w dyskusjach o współczesnej Polsce i świecie, podsycają debatę o kluczowych wyzwaniach i prowokują do refleksji.
www.kurshauspublishing.com

więcej >

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, ze zgadzasz się na ich użycie Polityka prywatności