Język:

ZARZĄDZANIE WDROŻENIAMI INFORMATYCZNYMI

25 stycznia 2013 r., Raport i debata na temat zarządzania dużymi wdrożeniami  IT w administracji publicznej i spółkach skarbu państwa.

Podejście do zarządzania technologią w dużych polskich firmach i organizacjach ewoluowało. Pierwsza faza wdrożeń zakończyła się w wielu przypadkach porażkami (by wspomnieć tylko perturbacje wokół informatyzacji ZUS). W drugiej fazie firmy wyciągnęły wnioski i poprawiły zarządzanie projektami. W trzeciej „fali informatyzacji”, z którą mamy do czynienia obecnie, firmy wprowadzają nowoczesne i systemowe rozwiązania, opierając się na doświadczeniach najbardziej zaawansowanych branż, takich jak telekomy czy banki. Ośrodek THINKTANK opublikował raport „Informatyzacja zintegrowana. Ewolucja podejścia do zarządzania technologią w organizacjach" i przeprowadził kilka dyskusji na temat doświadczeń z dużych wdrożeń IT w firmach i organizacjach. Raport prezentuje bilans największych informatyzacji w administracji publicznej i spółkach państwowych ostatniego dziesięciolecia (m.in. w ZUS oraz PZU). Zawiera również rekomendacje dotyczące metod prowadzenia wdrożeń informatycznych w administracji publicznej. Eksperci zaproszeni przez THINKTANK podkreślali, że analiza doświadczeń firm może być inspiracją dla jednostek administracji publicznej by lepiej  zarządzać projektami informatycznymi.

Galeria

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, ze zgadzasz się na ich użycie Polityka prywatności