Język:

    PUBLIKACJE

PRZEGLĄD AZIP
PRZEGLĄD AZIP

Ludzki wymiar administracji
Odpowiednio przygotowani profesjonaliści decydują o jakości zadań wykonywanych przez administrację. Wielu z nich stanowi wzór do naśladowania pod względem stosunku do państwa, wyznawanych wartości w życiu publicznym czy etosu służby społeczeństwu. Wysoki poziom merytoryczny i etyczny musi być wspierany doświadczeniem, ale niekoniecznie własnym. O tym jak zarządzać w instytucjach publicznych piszemy w "Przeglądzie".

RAPORT BIZNES NIE ZNA GRANIC
RAPORT BIZNES NIE ZNA GRANIC

Jak podbić świat?
W poradniku piszemy o różnego rodzaju przykładach ekspansji zagranicznej polskich firm, opisujemy najatrakcyjniejsze kierunki i metody wychodzenia na inne rynki, podpowiadamy, jak sobie poradzić w kwestiach prawnych, finansowych, logistycznych, a także w często niedocenianej warstwie polityczno-kulturowo-społecznej. Zwracamy uwagę na otoczenie biznesowe, które ma ogromne znaczenie dla powodzenia naszych przedsięwzięć.

RAPORT KLUBU DYREKTORA HR
RAPORT KLUBU DYREKTORA HR

Różne pokolenia – jedna Organizacja
Współczesne organizacje to konglomeraty przedstawicieli różnych pokoleń, reprezentujących odmienne postawy wobec pracy i pracodawcy. Jak na zarządzanie różnorodnością pokoleniową pracowników i klientów patrzą menedżerowie? Jakimi stereotypami się kierują? Jakie korzyści wynikają z wielopokoleniowości w firmie? M.in. na te pytania szukaliśmy odpowiedzi w pierwszym etapie projektu.

RAPORT RE-CULTURE
RAPORT RE-CULTURE

RE-CULTURE. Stan ducha Polaków
W listopadzie 2015 r. już po raz czwarty Bukovina Terma Hotel Spa stała się ośrodkiem gorących dyskusji na kluczowe dla Polski tematy. Tym razem ponad 80 twórców kultury, animatorów życia kulturalnego, dziennikarzy, filozofów, naukowców i studentów próbowało uchwycić stan ducha współczesnych Polaków. Jacy jesteśmy? Co nas napędza do działania? Jakie mity kierują naszą zbiorową wyobraźnią? Projekt Re-Culture polegał na próbie znalezienia odpowiedzi na te pytania.

RAPORT THINKTANK
RAPORT THINKTANK

Smart Cities. Polskie Miasta Przyszłości
Miasta na całym świecie chcą być inteligentne. Pod tym określeniem zwykło się rozumieć całe spektrum możliwości, jakie otwierają przed samorządowcami i mieszkańcami nowe technologie. To jednak nie wyczerpuje pojęcia smart city. Chodzi o taki sposób organizacji procesów, w który angażować się będą wszyscy interesariusze – zwłaszcza mieszkańcy. To platforma dobrej współpracy dziedzin social i business.

Raport THINKTANK
Raport THINKTANK

Smartbook
Trendy w dziedzinie zakupów, życia zawodowego, technologii i zdrowia - to główne tematy, którym poświęcono trwający dwa lata projekt „Smart Living” – jedną z kluczowych inicjatyw ośrodka dialogu i analiz THINKTANK. Owocem całego przedsięwzięcia jest publikacja „Smartbook”, gromadząca w jednym miejscu główne wnioski z badań i opinie ekspertów.

Materiał płatny.
Po wybraniu przycisku Pobierz zostaniesz przekierowany na stronę płatności Paypal. Jeśli masz wykupioną roczną subskrybcję zaloguj się by uzyskać dostęp do materiału.

Raport THINKTANK
Raport THINKTANK

RE-START. Wyzwania dla nowego rządu.
Na dwadzieścia dni przed wyborami parlamentarnymi THINKTANK przedstawił rezultaty projektu „Re-start: mapa wyzwań dla Polski”. Ponad 150 ekspertów i praktyków zaproszonych przez ośrodek przez pół roku debatowało na temat najważniejszych wyzwań, przed którymi stanie nowy rząd po wyborach. Powstała w ten sposób strategiczna mapa obszarów, która wskazuje 25 punktów odniesienia dla polskiego rozwoju w najbliższych latach.

Raport THINKTANK
Raport THINKTANK

25 lat samorządności. Polskie Miasta Przyszłości
Raport prezentuje praktyki i sylwetki najlepiej rozwijających się miast oraz kreśli prognozy na przyszłość i prezentuje rekomendacje wypracowane podczas Sesji Dialogu, która odbyła się 8-9 lipca w Warszawie. Partnerzy wydawnictwa: PayU, Orange Polska, Kapsch Telematic Services, Cisco Systems Poland, Koalicja Polskie Miasto Przyszłości, Kancelaria DZP, Miasto Rzeszów, Miasto Poznań, Miasto Lublin, Miasto Gdynia, Miasto St. Warszawa, Miasto Gdańsk. Więcej: miastaprzyszlosci.pl

Kwestie do debaty
Kwestie do debaty

Polska 2020 – jak osiągnąć rozwojowy sukces?
Rok 2020 to bardzo bliska perspektywa. Wyznacza nieuchronny koniec wspierania gospodarki zastrzykami unijnych euro. Dlatego w myśleniu o zapewnieniu Polsce średnio i długofalowego rozwoju warto energicznie rozpocząć systematyczne zmiany naszej rzeczywistości. Przyjęcie takiej optyki unaocznia konieczność wykorzystania przyznanych nam na lata 2014-2020 unijnych dotacji do uruchomienia nowych motorów wzrostu, opartych na innowacyjności i wiedzy.

Materiał płatny.
Po wybraniu przycisku Pobierz zostaniesz przekierowany na stronę płatności Paypal. Jeśli masz wykupioną roczną subskrybcję zaloguj się by uzyskać dostęp do materiału.

RAPORT THINKTANK 

RAPORT THINKTANK 


Współodpowiedzialny Biznes 1989-2014
Inauguracji „Roku odpowiedzialności” towarzyszyło wydanie raportu, który m.in. opowiada o ewolucji odpowiedzialności biznesu w polskich firmach i poprzez studia przypadku pokazuje, czemu potrzebne jest dziś nowe podejście do odpowiedzialności. W raporcie znajduje się analiza, która pokazuje, że gdyby nie zaangażowanie i determinacja firm, wiele problemów społecznych nie byłoby rozwiązywanych, a wielu projektów społecznych zabrakłoby w przestrzeni publicznej. 


Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, ze zgadzasz się na ich użycie Polityka prywatności