Język:

    PUBLIKACJE

TRENDBOOK
TRENDBOOK

Agrobiznes
Trendy to dziś gorący temat. Wszyscy mówią o trendach. Problem polega jednak na tym, że zbyt często mówi się o nich stereotypowo. Trendbook Agrobiznes przygotowany został przez THINKTANK i Bank BGŻ BNP Paribas na Agrokonferencję, która odbyła się w listopadzie 2017. 

TRENDBOOK
TRENDBOOK

Nastaw się na kulturę
15 trendów, 17 autorów i jeden wspólny mianownik – odbiorca kultury. Krakowskie Biuro Festiwalowe razem z THINKTANK przedstawiają wyjątkową publikację – Trendbook. Nastaw się na kulturę. Eksperci – badacze, kulturoznawcy, managerowie, a także analitycy trendów – opisują w nim kierunki, w których podąża kultura. Zaproszenie do współpracy przy wydawnictwie przyjęli m.in. Zuzanna Skalska, Małgorzata Bonikowska, Charles Landry i Jacek Wasilewski.

Trendbook można pobrać tutaj.

TŁUMACZ MYŚLI
TŁUMACZ MYŚLI

Cyfrowy dar czy pułapka. Co nam robią technologie?
W nowym "Tłumaczu Myśli" stawiamy kilka ważnych pytań m.in. o to, jak nowoczesne rozwiązania zmieniają nas, nasze otoczenie, pracę, którą wykonujemy, miejsca w których mieszkamy. Ale to nie wszystko. Uczestników ostatniej edycji Miasteczka Myśli zapytaliśmy na jaki wynalazek przyszłości czekają. Kilkanaście z ponad 200 propozycji, które dostaliśmy znajdziecie w środku. Czytajcie, inspirujcie się, dzielcie się wiedzą.

WPŁYW TECHNOLOGII INFORMACYJNYCH NA SPOŁECZNĄ RZECZYWISTOŚĆ. SZANSE CZY ZAGROŻENIA?
WPŁYW TECHNOLOGII INFORMACYJNYCH NA SPOŁECZNĄ RZECZYWISTOŚĆ. SZANSE CZY ZAGROŻENIA?

Konkluzje z warsztatu Komitetu Dialogu Społecznego KIG
Dziś wszystko jest informacją, która nie poddaje się kontroli, a człowiek jest tylko twórcą kontentu – treści. Niektórzy eksperci mówią wręcz o „nowej religii” – informacjonizmie. Coraz mniejsze znaczenie mają autorytety, ponieważ zalew informacji, poglądów i punktów widzenia powoduje, że nie wiadomo, kogo pytać. 

Kapitał społeczny. Koncept naukowy czy dźwignia wzrostu gospodarczego?
Kapitał społeczny. Koncept naukowy czy dźwignia wzrostu gospodarczego?

Konkluzje z warsztatu Komitetu Dialogu Społecznego KIG
Przedsiębiorstwa, które cechują się wysokim poziomem zaufania między pracownikami, generują trzykrotnie wyższe zyski (według badania firmy Watson Wayatt). Zarazem dla polskich przedsiębiorstw budowanie zaufania to nie tylko szansa, ale być może konieczność. Tego bowiem oczekują od nich pracownicy, a to oni dziś na rynku pracy mają przewagę nad pracodawcami.

AKCJONARIAT PRACOWNICZY. CZY POLSKIE PRZEDSIĘBIORSTWA SĄ GOTOWE?
AKCJONARIAT PRACOWNICZY. CZY POLSKIE PRZEDSIĘBIORSTWA SĄ GOTOWE?

Konkluzje z warsztatu Komitetu Dialogu Społecznego KIG
Akcjonariat pracowniczy to sposób na większą partycypację pracowników w zarządzaniu i czerpaniu zysków z przedsiębiorstwa poprzez nabywanie przez nich akcji firmy, zazwyczaj na preferencyjnych warunkach. Dziś różne modele takiego akcjonariatu funkcjonują jako standardowe elementy systemów gospodarczych w USA, ale też w Kanadzie, Australii, Afryce Południowej i w krajach UE.

TŁUMACZ MYŚLI
TŁUMACZ MYŚLI

Wszystkie twarze dobra
Przewodnik dla tych, którzy nie tylko zadają pytania, ale szukają na nie odpowiedzi. Pytania zazwyczaj rodzą się z ciekawości, dlatego to również miejsce dla ciekawych otaczającej nas rzeczywistości. Tłumacz Myśli dopełnia tematy, poruszane w Miasteczku Myśli, które od 2014 roku Orange organizuje z THINKTANK i partnerami. Zaczynamy od pomagania. Ma ono wiele twarzy. Stąd tytuł pierwszego Tłumacza, Wszystkie twarze dobra. Bądź uważny i otwarty na świat! Wszystkie twarze dobra są dla Ciebie.

ANALIZA THINKTANK
ANALIZA THINKTANK

CETA in practice
“The Canada-EU partnership is based on shared values, a long history of close cooperation, and strong ties. The signing of CETA sets the stage for even deeper relations in the future which will bolster the middle class on both sides of the Atlantic” said Mr Stephen de Boer, the Ambassador of Canada to the Republic of Poland at an information session organized by THINKTANK, the Embassy of Canada to Poland and the European Commission Representation in Poland. 

ANALIZA THINKTANK
ANALIZA THINKTANK

Innowacje w sektorze finansowym
- Zmiany wynikające z automatyzacji kolejnych procesów mają  wpływ na wiele dziedzin życia.  Sektor finansowy cechuje jednak  stagnacja. Rozwija się on znacznie wolniej, niż na to zasługuje.  Odpowiedzią na ten problem mogą stać się spółki  technologiczne. Mają też one potencjał, by wzmocnić eksport polskich rozwiązań technologicznych -  pisze dla THINKTANK prezes zarządu Vivus Finance - Loukas Notopoulos.

ANALIZA THINKTANK
ANALIZA THINKTANK

Guttenberg i Google
Idee należą do jednego z najcenniejszych wynalazków ludzkości. Były drogowskazami kierunku w którym chcieliśmy podążać jako przedstawiciele homo sapiens i jako obywatele. Dlatego powolna śmierć idei w dobie niepowstrzymanego rozwoju technologicznego i informatycznego powinna nas niepokoić bo nieuchronnie prowadzi do sytuacji, w której wartości są zastępowane faktami, a nasza przyszłość pozbawiona jest kierunku.

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, ze zgadzasz się na ich użycie Polityka prywatności