Język:

ARCHIWUM

Kwartalnik THINKTANK ukazuje się od lata 2009 r. w nakładzie 5 tys. egz.  W czterech działach: Trendy, Firma, Państwo i Lider prezentuje nowe idee dotyczące rozwoju oraz inspirujące i sprawdzone narzędzia zarządzania. Na łamach magazynu THINKTANK publikują wyłącznie praktycy i eksperci w swoich dziedzinach. Magazyn jest dostępny w prenumeracie oraz jako element pakietu THINKTANK SOCIETY.

IDEE

THINKTANK Network: idee, o których dyskutowali eksperci podczas spotkań organizowanych w ramach THINKTANK.

KSIĄŻKI - INSPIRACJE DLA LIDERÓW

Bestsellery roku THINKTANK 2012 – autorski przegląd inspirujących książek.

LIDER

Wydajność w pracy zależy od poziomu zadowolenia pracownika z życia osobistego. O nowym podejściu do starych dylematów work-life balance pisze Zofia Dzik, menedżerka i założycielka fundacji Humanites.

Kluczem do sukcesu, zarówno w sporcie, jak i w biznesie, jest skuteczna motywacja wewnętrzna. Jak ją w sobie odnaleźć, podpowiada Marcin Konieczny, maratończyk i partner w House of Skills.

Dlaczego warto zarządzać własną energią i jak to należy robić, radzi Edward Stanoch, dyrektor zarządzający Praktyki Talent Management Aon Hewitt na Europę.

Praca przestała być traktowana jako cnota. Młode pokolenie liczy przede wszystkim na łatwy zarobek, a sukces pojmuje jako przypadek. Czy da się to zmienić? – rozmowa THINKTANK z prof. Barbarą Fatygą.

Sekcja specjalna:
Różnorodność pozytywnie wpływa na rezultaty. Jakie wartości dodane wnoszą menedżerki? Piszą o tym eksperci z firm: Deloitte (Halina Frańczak, Iwona Georgijew), Mennica Polska (Mariusz Przybylski) i SAS Institute Polska (Alicja Wiecka).

PAŃSTWO

Administracja musi współpracować z biznesem i odpowiadać na potrzeby przedsiębiorców. W kontaktach przeszkadzają jednak trzy typy barier. Jak im przeciwdziałać? Okrągły stół THINKTANK i PKPP Lewiatan z udziałem przedstawicieli administracji publicznej i biznesu.

Problemy strefy euro odbiją się na polskiej gospodarce w 2013 r. Na szukanie doraźnych rozwiązań jest już za późno, trzeba podjąć działania systemowe – apeluje prof. Krzysztof Rybiński, rektor Akademii Finansów i Biznesu Vistula.

Administracja publiczna w niewielkim stopniu współpracuje z ośrodkami analitycznymi. Tymczasem zewnętrzne doradztwo pomogłoby jej lepiej podejmować decyzje – przekonuje Irena Jackiewicz z Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

EXPO 2017 w Astanie. Polskie firmy mogą podbić kazachstański rynek. O perspektywach dla polskich przedsiębiorców opowiada Yerik Utembayev, ambasador Kazachstanu w Polsce.

Rok 2013 będzie kolejnym rokiem kryzysu w strefie euro. Unia musi szukać nowych możliwości rozwoju – uważa prof. Danuta Hübner, przewodnicząca Komisji Rozwoju Regionalnego w PE.

W dobie konfliktów na świecie Europa może budować pozycję opartą na wspólnocie i integracji. Dlaczego jedyną drogą rozwoju jest budowanie szerokiej współpracy geopolitycznej, tłumaczy prof. Zbigniew Brzeziński, doradca Centrum Studiów Strategicznych i Międzynarodowych.

W OBIEKTYWIE

Slow, czyli pełniejsze smakowanie chwili. W przypadku slow food pośpiech nie jest wskazany. Przypominają o tym organizowane co dwa lata targi slow food Salone del Gusto w Turynie. Czy slow przyjmie się w Polsce?

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, ze zgadzasz się na ich użycie Polityka prywatności