Język:

CENTRUM INFORMACJI

TOK FM

18.07.2016 r.

Wpływy próby puczu w Turcji na turecką gospodarkę

Konsekwencje tego wydarzenia nie są jeszcze do końca znane w skali globalnej. Rozpatrując wątek ekonomiczny, na dzień dzisiejszy lirze tureckiej niewiele zaszkodziły te turbulencje. Mimo to aktualna sytuacja jest powodem naturalnego zmartwienia środowisk finansowych, a także instytucji finansowych w Turcji. Jestem przekonana, że zwiększona niepewność polityczna będzie miała, choć nie w trybie natychmiastowym, konsekwencje ekonomiczne dla tureckiej gospodarki tak ekspertka THINKTANK i ekonomistka Lidia Adamska skomentowała zamach stanu w Turcji.

Więcej

TOK FM

07.07.2016 r.

Ekspertka THINKTANK dr Lidia Adamska o podatku od handlu

–  Powinniśmy cieszyć się z tego, że konkurencyjność polskiej gospodarki i polskiej siły roboczej przestaje charakteryzować się jedynie niskimi kosztami pracy. Jest to dobre z punktu widzenia wyborów gospodarczych zarówno na poziomie mikro i makro. Kolejnym pozytywnym aspektem są zmniejszające się dysproporcje w poziomach wynagrodzenia i w poziomie życia pomiędzy różnymi regionami Polski. Spadek bezrobocia jest najbardziej znaczący w tych regionach, w których jeszcze niedawno o prace było najtrudniej a poziom życia był najniższy – powiedziała dr Lidia Adamska, członkini rady ekspertów ośrodka THINKTANK w audycji EKG radia TOK FM.

Więcej

TOK FM

04.07.2016 r.

Dr Małgorzata Bonikowska o planach wicepremiera Morawieckiego

– Wewnątrz partii rządzącej nie ma spójnej koncepcji. Nie ma porządnej debaty, która powinna odbyć się przedtem powiedziała dr Małgorzata Bonikowska, prezes ośrodka THINKTANK w programie EKG w radiu TOK FM. Żeby zawrzeć umowę społeczną, trzeba mieć do tego obie strony. Społeczeństwo i to nie elity, tylko szerokie społeczeństwo powinno wiedzieć, o co temu państwu chodzi, w jaką gramy grę podkreśliła. To jest takie gmeranie, manipulowanie przy środkach, które po pierwsze nie są państwa, tylko nasze, po drugie myśmy na coś się raz umawiali, w związku z tym jest to nadużycie relacji państwa wobec obywateli i to bezpodstawne mówiła Bonikowska.

Więcej

TOK FM

29.06.2016 r.

O stanie ducha Polaków – prezes THINKTANK w TOK FM

Ostatnio w TT zajmowaliśmy się stanem ducha Polaków. Podczas podsumowania projektu doszliśmy do wniosku, że narracja, stereotypy i pojęcia, które są w naszej mentalności związane są przede wszystkim z przeszłością. Dlatego trudno nam opisać, jaka dzisiaj jest Polska i jacy chcemy być jako naród bez odwoływań do historii. A nasza historia opisywana jest najczęściej w czarnych barwach.Tymczasem dzisiejsza rzeczywistość smutna nie jest, nie mamy jednak odpowiedniego aparatu, aby ją dobrze opisać. Warto wykorzystać pozytywne zjawiska zachodzące wokół nas. Trzeba też słuchać młodego pokolenia i uczyć młodych ludzi myślenia – powiedziała dr Bonikowska, prezes TT.
Więcej

TOK FM

29.06.2016 r.

Nie liczmy na dobre emerytury – prezes THINKTANK w TOK FM

Wczoraj w ośrodku TT mieliśmy debatę na temat przyszłości sektora finansowego, ubezpieczeń i systemu emerytalnego. Wzięło w niej udział kilkunastu ekspertów z tej dziedziny. Smutnym wnioskiem było to, iż czeka nas sprowadzenie emerytur do zasiłków. Po prostu będą to tak niewielkie kwoty, że nawet na lekarstwa nie starczy – powiedziała dr Małgorzata Bonikowska, prezes ośrodka THINKTANK w programie EKG na antenie radia TOK FM. Gośćmi red. Macieja Głogowskiego były także dr Henryka Bochniarz z Konfederacji Lewiatan, oraz prof. Hanna Kuzińska z Akademii im. Leona Koźmińskiego.

Więcej

TOK FM

16.06.2016 r.

Coraz bliżej brytyjskiego referendum

Nikt nie wie, jaki będzie wynik referendum w Wielkiej Brytanii. To wielki znak zapytania. Wiele ciekawych wniosków dla nas wszystkich przynosi także sama kampania i argumenty podnoszone przez obie strony. Sądzę jednak, że w momencie głosowania wielu Brytyjczykom „zadrży ręka” i postawią na pewność tego co mają teraz niż na niepewną przyszłość w razie secesji. Obawa to bardzo silna emocja tak dr Małgorzata Bonikowska, prezes CSM i ośrodka THINKTANK, skomentowała referendum w Wielkiej Brytanii. 24 czerwca CSM we we współpracy z fundacją Pulaskiego, uczelnią Vistula i ośrodkiem THINKTANK organizują debatę „Referendum – the day after”

Więcej

MUZO FM

11.06.2016 r.

O projekcie "Biznes nie zna granic"

Eksport jest naturalnym etapem rozwoju z dwóch przyczyn. Po pierwsze, Polska jako kraj ma się czym pochwalić na arenie międzynarodowej. Po drugie, na rynku krajowym w Polsce w niektórych domenach zaczyna powoli brakować miejsca – powiedział prezes banku BGŻ BNP Paribas Bartosz Urbaniak podczas audycji w MUZO FM. Audycja dotyczyła cyklu „Biznes nie zna granic” organizowanego przez BGŻ BNP Paribas, THINKTANK, Centrum Stosunków Międzynarodowych oraz Kancelarię Domański Zakrzewski Palinka.

Więcej

TOK FM

09.06.2016 r.

O zmianach na globalnej scenie

Relacje z Chinami są jednym z najważniejszych wątków dla naszego kontynentu. Będziemy o tym rozmawiać podczas debaty organizowanej z okazji 20-lecia CSM i 7-lecia ośrodka TT. The West and the Rest – stawiamy pytanie, czy „pax americana” nie zostaje powoli zastępowany nowym porządkiem, proponowanym i budowanym przez Chiny. To proces, który będzie trwał wiele lat, ale widzimy już dziś, że coś się w naszym świecie zmienia. Chiny są konsekwentne i planują na wiele lat – co przychodzi im łatwiej niż krajom demokratycznym, bo mają bardziej scentralizowaną władzę – powiedziała dr MB, szefowa CSM i ośrodka THINKTANK, zapowiadając „urodziny” obu instytucji.

Więcej

Money.pl

30.05.2016 r.

Forum Brandingu 2016

 – W tym roku stawiamy na narracje – zarówno młodych marek, jak i tych z uznaną już, długą historią. Zastanowimy się na jakich wartościach budowane są dziś marki. Porozmawiamy o tym co marki mogą zrobić by zmieniać świat na lepsze. Dyskusję adresujemy do osób, które pracują w działach marketingu, informacji, reklamy czy sponsoringu, ale do udziału w Forum zapraszamy także wszystkich tych, którzy interesują się komunikacją społeczną i chcą wiedzieć, co nowego dzieje się w branży. – powiedziała dr Bonikowska, prezes THINKTANK, organizatora Forum Brandingu, które w 2016 roku przebiegać będzie pod hasłem „Młoda Polska”.

Więcej

TVP INFO

28.05.2016 r.

O amerykańskich wyborach

- Wydaje się, że Amerykanie chcieliby jakichś zmian. Być może tak należy odbierać popularność Trumpa - nie chodzi o niego samego, ale chęć, żeby przerwać zaklęte koło rodzin i nazwisk, które pojawiają się w amerykańskiej polityce od kilkudziesięciu lat, a czasem nawet od zeszłego stulecia. Żeby wprowadzić nową falę, nową krew, świeży powiew. Oczywiście to może być ryzyko, bo nikt nie wie, jakim prezydentem może być nieobliczalny Donald Trump, ale ludzie wahają się: czy wybrać stare, znane, przewidywalne, czy postawić na zupełnie nowego, jakiegoś innego konia - tak dr Małgorzata Bonikowska skomentowała powody popularności republikańskiego kandydata na prezydenta w TVP INFO.

Więcej

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, ze zgadzasz się na ich użycie Polityka prywatności