Język:

CENTRUM INFORMACJI

TOK FM

01.09.2016 r.

Polskie start-up'y są konkurentami dla tradycyjnym firm

- Organizując „Forum Brandingu: small edition”, które dotyczyło komunikacji polskich start up’ów, byliśmy pod wrażeniem skali biznesowych pomysłów, jakie mają Polacy. Warto podać przykład: firma Migam, która łączy sferę przedsiębiorczości z elementem społecznym. Swoją działalność koncentruje na osobach głuchych, których jest w Polsce aż 400 tys. Dobrze, że jest polska firma, która się taką działalnością zajmuje. Poprzez uzupełnianie systemu usług prywatnych i publicznych o elementy, które umożliwiają głuchym korzystanie z tej oferty, wyręcza Państwo. Płacą za to korporacje oferujące te usługi, dla głuchych jest to bezpłatne. Nie zawsze więc trzeba wykładać środki z publicznej kasy - powiedziała dr Małgorzata Bonikowska, prezes ośrodka THINKTANK, na antenie TOK FM. 

Więcej

Polskie Radio

24.08.2016 r.

Potrzebujemy współpracy pomiędzy nauką a biznesem

O potrzebie budowania partnerstw pomiędzy firmami i uczelniam,i wspieranej przez administrację; o dyplomacji gospodarczej, która powinna wspierać polskie firmy w poszukiwaniu finansowania na innowacje za granicą oraz inspirowaniu innowacji przez administrację oraz firmy poprzez dialog mówił na antenie Polskiego Radia - Jakub Gontarek, kierownik projektów w THINKTANK.

Więcej

DZIENNIK GAZETA PRAWNA

21.08.2016 r.

Powinniśmy walczyć o Europę wspólnych interesów i wartości

– Europa to w sensie geopolitycznym i cywilizacyjnym nasze miejsce na ziemi. I wciąż najlepsze miejsce do życia. Nawet jeśli sami zaczynamy mieć w tej sprawie wątpliwości, inni ich nie mają. Przytłaczająca nas wciąż fala imigracji pokazuje, że tak jesteśmy postrzegani. W tym przypadku ludzie głosują nogami – skomentowała w Dzienniku Gazecie Prawnej dr Małgorzata Bonikowska, prezes ośrodka THINKTANK.

Więcej

Wp.pl

18.08.2016 r.

Pięć najważniejszych trendów, które odmienią polski sektor finansowy

Na początku 2016 roku, w dwudziestopięciolecie narodzin większości instytucji nowoczesnej polskiej gospodarki, ośrodek dialogu i analiz THINKTANK zainaugurował cykl debat „Sektor finansowy w Polsce – bilans i perspektywy”. W pięciu spotkaniach, które zostały dotąd zorganizowane, wzięło udział siedemdziesięciu ekspertów i praktyków branży. Jednym z efektów ich dialogu jest ranking trendów, które wytyczą drogi rozwoju sektora finansowego w Polsce w najbliższych latach.

Więcej

TOK FM

05.08.2016 r.

O sytuacji przedsiębiorców w Polsce

– Polacy są bardzo przedsiębiorczy i mogliby być jeszcze bardziej, gdyby stworzono w Polsce pozytywny dla nich klimat. Nasza władza zapowiada już od kilku miesięcy, że jest to na liście ich priorytetów, ale według mnie nie da się tego zrobić deklaratywnie. Przedsiębiorczość to jest aktywność, pomysłowość, innowacyjność i coś co się rodzi w ludzkich głowach i musi być napędzane. Wbrew pozorom najważniejsze wcale nie są pieniądze, ale twórcza kreatywność i twórcze napięcie, dzięki któremu moglibyśmy daleko polecieć – powiedziała w TOK FM dr Małgorzata Bonikowska, prezes ośrodka THINKTANK i CSM.

Więcej

TOK FM

02.08.2016 r.

Co zakłada projekt strategii rozwoju Mateusza Morawieckiego?

Bez wątpienia wicepremier Morawiecki podjął krok w stronę uszczegółowienia w stosunku do tego pierwszego obrazu, który przedstawił nam w maju. Największe jednak wątpliwości budzi dla mnie zdefiniowanie przez ministerstwo strategicznego celu, do którego polska gospodarka w najbliższym okresie będzie zmierzała. Na razie mamy listę zadań do wykonania, a mi chodzi o to jak te wszystkie elementy będą do siebie nawzajem pasowały i na ile będą one realizowane – tak dr Lidia Adamska, ekonomistka i ekspertka THINKTANK, skomentowała strategię rozwoju, którą przedstawiło ostatnio Ministerstwo Rozwoju.

Więcej

UWAŻAM RZE

01.08.2016 r.

Turkusowe firmy przyszłości

W tradycyjnych organizacjach talenty są najczęściej zagłuszane właśnie przez „system motywacyjny”. Te firmy, które dając swobodę działania ludziom, pozwalają na zmiany ról, motywują do rozwoju, który sprzyja innowacyjności. Ludzie są dumni z tego co robią, a za tym podążają lepsze produkty i wyższe dochody firmy – powiedział członek Rady Startegicznej ośrodka THINKTANK prof. Andrzej Blikle w wywiadzie dla „Uwarzam Rze" na temat awangardowego sposobu na zarządzanie firmą.

Więcej

GAZETA BANKOWA

01.08.2016 r.

Bilet w jedną stronę - polskie życie po Brexicie

– Możemy rozróżnić dwie grupy emigrantów zarobkowych do Zjednoczonego Królestwa. Pierwsze to osoby, które nie widziały szansy na godne życie w Polsce, dlatego zdecydowały się na wejście na rynek o większym potencjale. Te osoby możemy nakłonić do powrotu jedynie zarobkami oraz świadczeniami społecznymi. A jak wiadomo, te ostatnie w porównaniu z brytyjskimi nie są atrakcyjne (...) Drugą grupę migrantów zarobkowych stanowią osoby, które na wyjazd zdecydowały się ze względu na chęć zdobycia doświadczenia, doszlifowania język czy też przeżycia przygody tłumaczył w Gazecie Bankowej Jakub Gontarek, ekonomista i kierownik projektów w THINKTANK.

Więcej

TOK FM

25.07.2016 r.

O obniżeniu wieku emerytalnego

Ludzie coraz bardziej oczekują od polityków tego, co sami chcą usłyszeć. Dotyczy to też pracy i emerytur. Część ludzi pracuje, tylko dlatego, że musi. Nie robi tego z pasji, więc nie chce tego okresu przedłużać. Nie ma społecznego zapotrzebowania na postulat „pracujmy dłużej” czy „pracujmy ciężej”. Politycy wiedzą, że w krótkiej perspektywie postulat skrócenia wieku emerytalnego jest nośny, populistyczny, przyjemny dla ucha przeciętnego wyborcy – powiedziała prezes ośrodka THINKTANK dr Małgorzata Bonikowska w programie EKG na temat „Dlaczego Polacy popierają obniżenie wieku emerytalnego?”. 

Więcej

Polish Market

19.07.2016 r.

Przyszłość kontynentu afrykańskiego

Africa is one of the most dynamically developing continent in the present-day world. Among 13 rapidly developing economies in 2015, six of them were from Africa, particularly Ethiopia, Republic of Congo, Ivory Coast, Mozambique, Tanzania and Rwanda. According to the World Bank, Africa might be now entering a path of rapid growth similar to that of China 30 years ago and India 20 years later. Africa’s economic forecasts for the next decades are clear – the continent GDP might grow by 7% annually. - pisze dr Małgorzata Bonikowska, prezes ośrodka THINKTANK w tekście Africa Even Closely opublikowanym w specjalnym wydaniu Polish Market.

Więcej

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, ze zgadzasz się na ich użycie Polityka prywatności