Język:

Konferencja THINKTANK w ramach FORUM DIALOGU

9 grudnia 2014 r.Rozwój Polski w kontekście nowej perspektywy UE 2014-2020.

Przedstawiciele samorządu i administracji centralnej często zastanawiają się, jak prowadzić udaną współpracę z biznesem, zwłaszcza tym globalnym i w jakim stopniu może się to przełożyć na rozwój polskich miast, regionów oraz całego kraju. Zadają sobie pytanie, jak właściwie wykorzystać nową perspektywę UE 2014-2020 na rozwój współpracy między firmami, a samorządami i administracją centralną i jak pokonać obiektywne przeszkody proceduralne i prawne, które tę współpracę utrudniają?

W projekcie "Polska 2020. Jak osiągnąć rozwojowy sukces?" ośrodek THINKTANK wspólnie z ekspertami stara się znaleźć odpowiedzi na te pytania. W konferencji inauguracyjnej udział wzięli m.in.: Paweł Orłowski (wiceminister, Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju), Mariusz Haładyj (wiceminister, Ministerstwo Gospodarki), Piotr Freyberg (założyciel i konsultant ds. rozwoju, 3M w Polsce), Bogdan Rogala (dyrektor generalny, Philips Lighting na Europę Centralną i Wschodnią), Dariusz Ostrowski (prezes, Agencja Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej), Mieczysław Ciurla (dyrektor wydziału rozwoju gospodarczego, Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego), Agnieszka Kozłowska-Korbicz (radca ministra, Ministerstwo Środowiska) oraz Maciej Bluj (wiceprezydent, Urząd Miasta Wrocławia). Spotkanie moderowała dr Małgorzata Bonikowska (partner zarządzający ośrodka THINKTANK oraz prezes Centrum Stosunków Międzynarodowych).

Zabieganie o reinwestycje obecnych już w Polsce międzynarodowych przedsiębiorstw, tworzenie klimatu zaufania, polepszenie jakości stanowionego prawa, upraszczanie systemu podatkowego, większe zaangażowanie sektora prywatnego w finansowanie badań i innowacji to wypracowane w toku spotkania wnioski i rekomendacje.

Podczas konferencji miała miejsce prezentacja publikacji "Studium przypadku. Znaczenie inwestycji zagranicznych dla lokalnego rozwoju" wydanej przez ośrodek THINKTANK. Zapraszamy do pobierania publikacji i lektury.


"STUDIUM PRZYPADKU. ZNACZENIE INWESTYCJI ZAGRANICZNYCH DLA LOKALNEGO ROZWOJU" 

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, ze zgadzasz się na ich użycie Polityka prywatności